Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Munka Amerikában? Mit gondoltok?

Munka Amerikában? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és szeretnék Amerikában dolgozni, ha letettem az érettségit. Szerintetek bejönne az, hogy kimegyek repülővel, albérletet bérlek és keresek munkát(kereskedelemmel foglalkozok) ? Csak így simám ? Vagy visszatoloncolnak X idő után ? Ti hogy kezdenétek el a munkát ? Melyik városban van a legtöbb munka ?

Kérlek segítsetek ! Köszi !


2010. nov. 23. 00:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
52%

komoly nyelvtudás és komoly szakmai tapasztalat nélkül meg fogsz ott pusztulni. és persze komoly kezdőtőke nélkül is.


gondold ezt újra.

2010. nov. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
67%

Van ismerős, aki így "feketén" végigcsövezte amerikát. Sokáig el lehet tengődni, ha beszéled a nyelvet, nem vagy finnyás, és mindent bevállalsz, vagy nagyon jó szakmád van.

Ha bebuksz, akkor kivágnak mint a macskát szv@rni. Az is megeshet, hogy drogos négerekkel kell egy matracon aludnod, és a pénzedet lenyúlják.

Gondold át.

2010. nov. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
70%

Nyelvtudás és szakma nélkül nem fogsz munkát találni...


Aztán ott van a baj, hogy a turista vízummal nem vállalhatsz munkát, ha dolgozni szeretnél, akkor kiutazás előtt "munkavállalói vízum"-ot kell igényelned, aminek komoly feltételei vannak.


Sokan hiszik, de az USA-ban sincs kolbászból a kerítés, ott is magas a munkanélküliség...

Mosogatni, takarítani Mo-on is tudsz.


Ha illegális munkavállaláson kap a rendőrség, akkor örökre kitoloncolnak az USA-ból!

2010. nov. 23. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
41%
Menyj ki, próbáld ki, aztán rájössz magadtól is, hogy ott sem fenékig tejfel az élet.
2010. nov. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
52%

Ki se engednek, ha csak meg nem hív egy kint érlő rokonod, vagy közeli ismerősöd.

Kiskorúként meg asszem egyáltalán nem, kivétel, ha cserediákként mész vagy bébiszittyónak, de lehet hogy még annak se.

Jah, és legalább fél millió forintnak kell lenni a bankszámládon.

+ vízum ( ez a fél millión felül kerül nem kevés pénzbe )

Ha ezek megvannak, akkor se biztos, hogy ott tudsz magaddal mit kezdeni..

2010. nov. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
26%
Keress egy ezzel foglalkozo ceget es azaltal menj ki. Annyi hogy eleg sokat fog kelleni perkalj, de visszakeresed es hivatalosan fogsz menni.
2010. nov. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%

nekem 3 ismerősöm van külföldön.

Az egyik amerikában dolgozik mint színpadi hangtechnikus(itthon is ezt csinálta, kapott egy lehetőséget és kiment) több mint félmilliót kaszál havonta.

A másik ismerősöm Angliában dolgozik.Ő úgy ment ki, hogy alig beszélte a nyelvet adtak neki egy ottani nem sok pénzel kereső munkát, de már kinn van 1 éve és mondta, hogy így is remekül megél, és nem kell amiatt aggódnia, hogy a számlák mellett, lesz-e élelme.

Egy másik ismerősöm is Angliában él, Londonban. Ő sem beszélte elösszőr jól a nyelvet, de belejött és most egy kozmetikuscégnél dolgozik sok pénzért.

Egy barátnőm nagybátyja (nem ismerem), pedig Jamie Oliver éttermében dolgozik kinn.

Ha jól szervezed az életed, akkor lehet, hogy neked is sikerülni fog. Nem úgy kell hozzáállni a dolgokhoz, hogy "jajj ott se jobb mint itt Mo.-n" "úgyse fogsz megélni" mert ez nem igaz. Majd én is megpróbálom egyszer, hogy kimegyek. Neked meg sok szerencsét!

2010. nov. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
szerintem ilyen hamar először próbáld ki azottani életet au-pair ként ismred a helyet az embereket (az se árt hogyha megismersz párembert) kulturát és még a nyelvbe is belejösz (:
2010. nov. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Nekem volt szerencsém kint lenni, üzleti úton. Fizették az utamat, a szállást, a kaját, és perfekt vagyok angolból, hozzáteszem elég bevállalós is, ennek ellenére még ezekkel a feltételekkel sem maradtam volna egyedül kint. Már a második napon a rendőrségen voltam Los Angelesben, mert megloptak, este pedig ha sétáltam, ugyanúgy megálltak nagy fekete Teslák mellettem, mint itthon az Audik. Ok, nem érdekelt, de így utólag visszagondolva bajom is eshetett volna. Mert szép volt az óceán, a beach, de este sötét van... Arról nem is beszélve, hogy ahol voltam (Santa Monica, Hollywood), televolt mindenféle ázsiaival.
2010. nov. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
23/l
2010. nov. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!