Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Dolgoznátok évekig illegálisan...

Dolgoznátok évekig illegálisan Amerikában, valakinek sikerült jó munkát szerezni így, vagy időközben legálissá tudott válni?

Figyelt kérdés
Nem akarok évekig így élni, még,ha rosszabb is otthon az élet, úgy érzem sok mindenről lemaradok,ha illegális vagyok, annyit nem ér az egész.
2011. okt. 2. 02:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
Menj egy rendes munkahelyre és nem fogsz "lemaradni" semmiről.
2011. okt. 2. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan nem ugranék bele ilyenbe, mert semmilyen vonalon nem csinálok olyat, ami illegális vagy szabálytalan...


Tudnod kell, hogy az illegális munkával azt kockáztatod, hogy kitoloncolnak az USA-ból és aztán nem kapsz többé beutazási engedélyt!...


Az illegális munkával azt is kockáztatod, hogy ha nem fizet ki a Munkáltató, akkor sehova nem mehetsz panaszra (ezzel nyilván vissza is élnek)...

Nem lesz egészségügyi biztosításod, bármikor lebukhatsz és alaposan megbüntetnek!

2011. okt. 2. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
nem csinálnám. én amerikában élek, látom mennyi mindenhez kell legálisnak lenni (jogsi bankszámla munkahely stb).. igazabol biztos el lehet lenni egy darabig ha van ismerösöd és általa kapsz valami munkát, a magyar jogsival is ellehet lenni egydarabig, föleg amig nem csinalsz semmi szabalysertest, mert addig nem állitanak meg, de nekem nem lenne elég magabiztosságom hozzá pedig nem vagyok egy ijedős fajta. Miért nem mész európában valahova? ott nem kell illegálisnak lenned. vagy ha tenyleg sok az ismerös és azért csinálnád, készülj fel, hogy évekig nem mehetsz majd haza, vagy ha igen, akkor x évig biztos hogy nem jöhetsz vissza és kb a házasság az egyetlen útja hogy legalizáld magad.
2011. okt. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Miert nem mesz Kanadaba? Oda konnyebben kapsz munkavallalasi engedelyt, bizonyos feltetelek fennalasa eseten 3-4 ev mulva kanadai allampolgarra tudsz valni. Iskolai vegzettseged, szakmad? Tart karokkal varjak az egeszsegugyiseket pl. noverek, idoseket gondozok, vagy a szamitastechnika magasabb szintjei stb. Es persze tudj angolul es/vagy franciaul.

Fontos, hogy meg Magyarorszagrol kezdd el az ugyintezest, es ne feketen akarj odaerkezni es onnan pattogni jobbra-balra.

A Kanadaval foglalkozo kerdeseknel talalsz linkeket, ahonnan el tudsz indulni.

2011. okt. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Nekem van ismerősöm több is,aki illegálisan évek óta Amerikában él és dolgozik. Igaz,hogy nem jöhet haza, de itthon nem találna munkát és megélhetést. Így viszont tud pénzt küldeni az itthon maradottaknak.

A kapcsolatot lehet tartani telefonon,skypon, és kint is vannak magyar közösségek.

2011. okt. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ismerősöm által mentem USA-ba dolgozni persze legálisan voltam ott. Volt egy üzlete ott voltam raktáros 2x annyi fizut kaptam mint itt egy hónap alatt szép környéken voltam és sok jó fej embert ismertem meg ott. Persze adódott egy lehetőség hogy még több pénzt keressek de szerencsére utána tudtunk járni és illegális munkáról lett volna szó aminek kitudja milyen következményei lettek volna. Szóval az odáig rendben hogy sok pénzt ajánlottak érte de kitudja mennyit buktam volna vele egy esetleges bajba kerülés miatt.

Kb 1 évet dolgoztam kint aztán hazajöttem mert ugye várt itthon a barátnőm és őt csak havonta tudtam látogatni de muszáj volt kint dolgoznom a pénz miatt. Most már itthon élek Ausztriában dolgozok ugyan egy gyárban szintén raktárosként majdnem annyit keresek mint anno USA-ba de jó ez így mivel autóval csak 1 órát kell utaznom és minden nap a családommal lehetek :)

2011. okt. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Illegálisan semmiképp nem dolgoznék kinn. Elég ha csak egyszer lebuksz bármi apróság miatt, és utána többé nem teheted be a lábad az országba.
2011. okt. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az élettársammal együtt élünk, szeretjük egymást, nem akarok emiatt haza menni, de így sem jó, nem tudom mit csináljak. Rémálmaim vannak mindenről, hogy haza megyek és nem jöhetek vissza,hogy elveszítem a barátom. Szeretnék fősulin, egyetemen tanulni,de illegálisan gondolom sokkal többe kerülni. Zöld kártyát tudnék szerezni, de még nem tud feleségül venni a barátom.
2011. okt. 2. 23:59
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, en dolgoztam. Sot, meg vagy szaz masik magyar, akiket persze nem ismerek szemelyesen mind, de ennek az ismerose, annak az ismerose stb. Szoval van itt boven meg most is, es lesz is a jovoben olyan, akit nem tart vissza a lelkifurdi hogy olyat csinaljon ami illegalis, a szent cel erdekeben (hogy itt maradhasson vegleg) megtesz mindent es ha csak evek mulva is, de eleri a varva vart celt, megszerzi a papirokat es legaliskent folytatja az eletet.

Elhiszem, hogy sokan nem vallalnak ezt, de kerdezd meg onmagad, mi az amit igazan, szived melyerol kivansz? Ittmaradni es folytatni (mert akkor kezdj el irto gyorsan a papirokon ugykodni) vagy inkabb feladni es hazamenni?


A parod miert nem tud meg elvenni?

2011. okt. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mert még nem amerikai állampolgár, csak az lesz jövőre.Amúgy köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 4. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!