Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikában miért olcsóbbak az...

Amerikában miért olcsóbbak az élelmiszerek és a ruházati cikkek is? Az elektronika is durván olcsóbb.

Figyelt kérdés

Szerintem a legtöbb élelmiszer feltűnően olcsóbb. Akármiről legyen szó, egészséges, vagy nem. A kiszerelések is legtöbbször nagyobbak, de még így sem értem.


Mondjuk sok minden más is olcsóbb: ruházati cikkek (itt Mo-n is meg lehet nézni egy-két online áruházat pl Sears, Kohl's, Boscov's), de vannak még olcsóbbak, aminek nincsenek webáruházai.

És vadi új, eredeti, nem gagyi, és nem 2 két mosás után megy tönkre (tapasztalat).

Még Magyarországon bemész egy Plázába és csak nézel hogy Levi's farmer 20-30 000, de egy lenge pullóver is 20ezer.. Ugyanígy Nike, Adidas stb cuccok akár 5x annyiba kerülnek.



Azt hallottam, hogy a dollár vásárlóereje nagyobb, tehát 1 dollárért több árut vehetsz kint, mint itt 1 dollárért Forintban megfeleltetve.


De ez mégis nagyon meghatározza az életszínvonalunkat, mert a bérek alacsonyak, és most akkor élelmiszerre, ruhákra, stb-re is többszörösét költsük.

Meg lehet nézni, elmész 20 ezer Ft-nyi dollárral egy amerikai bevásárlóközpontba , és ugyanennyivel egy vidéki magyar városba; elmebeteg különbségek vannak.



Ennyire hülyének néznek minket a magyar plázák?


2010. nov. 27. 17:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Amerikába 1 gallon benzin amit vegyünk 3 liter Benzinek igazából több de így is megdöbbentő a különbség ugyanis 1 gallon 2 dollárba kerül tehát 1 liter benzin kb 134 forintba kerül és hogy ezt miért mondtam el mert a benzin átvitt értelemben egy szállító eszköz amit kifizetettnek a vásárlókkal tehát csak gondolj bele ha itthon akarsz tankolni 1 liter 300 forintba van míg ott csak 150.

És ugye ott több a fizetés mert más a kormány beleítotsága ők azt mondják hogy az oktatásért meg az égéségügyért fizetni kell személyenként.Mig nálunk "ingyenes"ami nem az!Amerikában egy doboz cigi 10 Dollár azért mert azon hatalmas adó van hogy a műtétek meg kezelések ha esetleg rákos lesz valaki akkor abból tudják állni ott úgy van hogy minél többet fizetsz annál jobb elátást kapsz tehát aki így csinálja annak sem kopik fel az álla és ha esetleg valami történik akor van piroitása a dolgoknak!

Magyarországon ugye fizetjük a TB-t és pl a Mamának csomót találtak az egyik nyírok csomójába és februárba fogja csak megtudni hogy mi is az!

2010. nov. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

azért nálunk is rengeteg megy el, adóban:


a munkáltató fizet utánad

a te fizetésed (több mint) felét leveszik

25%-ot még fizetsz ÁFÁ-ban


Jó az egészségügyünk?

Jók az utak?

Az oktatás fejlődik, nincsenek nagy pénzhiányok itt?


Nekem nem tetszik ez a minden pénzemet átadom az államnak, és ő azt csinál vele amit akar. És ha nekem nem tetszik, elmehetek.. Ennyi.

2010. nov. 27. 18:33
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátom kinn él Amerikában és örül amikor hazajön, mert itt minden finomabb :). Lehet, hogy ezért drágább itthon!
2010. nov. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nekem pedig fordítva, én örülök mikor kimegyek, mert ott nagyobb a választék, és számomra minden finomabb. (Nem csak meki van és ugyanez 100 másik nevű lánccal)
2010. nov. 27. 18:39
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az utak pocsékok

Égéségügy úgy szintén

az oktatás meg kifejezetten vacak.


Magyarországba az a baj hogy viszonylag kevés pénzből sokat lopnak el hivatalosan! Máshol is lopnak sokat de egy egyszerű példa nem mindegy hogy 8 forintból lopnak 5 forintod vagy 25-ből!Mondják hogy az USA gazdasága gyengült már arra kényszerült hogy kölcsönt kérjen Kínától, de abba senkinek gondol bele hogy miért nem volt mindenre pénzük azért mert egy évi nyereségüknek a 60% a hadseregi fejlesztésekre költik képzeld a legerősebb fegyvert, ha megvan szorozd meg 3 mal és meg van hogy az USA milyen erős! Usa és a gazdasági világ válság! nos igaz hogy az Usa-tól jött de ott van még mindig nagy szar ahol olyan ingatag a gazdaság mint Magyarországon. ott már kezd oly módon stabilizálódni hogy vannak gond, de az emberek kapják vissza a munkahelyüket és már kétszer is meggondolják hogy kinek adnak hitelt!Ráadásul a magyarok folyamatosan szidják az Usá-t meg ilyesmi mondják hogy ott milyen buták meg ilyesmi hát csak szállj fel a Kőkin a metróra és ott látsz némi "értelmes arcot"(ha valakinek nem esik le ironikus voltam)!De ne az Usához hasonlítsuk magunkat ,mert az Usa a gazdaságilag 2 legerősebb ország.maradjuk közép kellet Európában itt van Szlovákia még 2006-ban Magyarország Szlovákia előtt volt de Szlovákiának sikerült 2009-re bevezetni az eurót és 2010-re meg is előzött minket és mondok egy elszomorító dolgot még Románia is!Nekünk már rég nem Németország, Ausztria, Olaszország a riválisunk. hanem a kellet európai országok!

2010. nov. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
0%
És azt se felejtsük el, hogy ott még a kerítés is kolbászból van!
2010. nov. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek igaza van..


Kérdezz meg egy amerikait, olyan fogalmakról:


szegénység

középosztály

gazdagság


És kérdezz meg egy magyart is.. Eléggé különbözőek lesznek az elképzelések.

Az biztos, hogy ott nehezen fogják fel, hogy milyen fizetések mellett mennyiből kell itt megélni, hogy a 35m2-es lakásban lehet élnie egy családnak. Hogy mi az, hogy nincs pénz mindenhova autóval menni.

Mi volt a szovjet megszállás, vasfüggöny, tervgazdaság.


Akármennyire tisztában vannak vele, náluk még is mást jelent a szegénység, mást a középosztály is.



És igaz Magyarország nem az USA-hoz képest marad el, hanem saját magához és még gyengébb országokhoz képest is.


Ez a baj, Magyarország még jobban elmarad, és nem NY-Európához kell majd felzárkóznunk, hanem Romániához meg Szlovákiához..



És Amerika mostanában tényleg kezd visszaállni, nem rohamosan; de a lényeg, hogy nem mennek még lejjebb.

2010. nov. 27. 21:51
 8/15 anonim ***** válasza:

-amerikában rengeteg terméket helyben (országon belül) állítanak elő, míg mi nem vesszük a magyar tejet, hanem a szlovákot, lengyelt, mert az olcsóbb 30 ft-al

-és ugye a dollár vásárlóértéke magasabb

2010. nov. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azt mondtam ,hogy az USA-ban kolbászból van a kerítés ,hogy ott minden jobb és szebb.ott is vannak szegények ,rosszabb környékek mint a nyolc ker ahol nappal is és akkor is betörnek hozzád mikor otthon vagy olyan helyek ahol 2 dollárért meg ölnek fényes nappal ,akik 4 dolláros órabéren vannak(4 dollár=800Ft ami magyar fizetésnek nem is olyan rossz,de ott semmi)!Hozzá kell tennem hogy ezek az emberek azért jutottak ilyen helyzetbe mert nem akartak javítani a helyzetükön és csak panaszkodnak!Nem emlékeztetnek az Újmagyarokra (Rómák) ?

azzal a különbséggel hogy ott nincs gyes meg ilyenek és hogy ha nem akarják hogy felkopjon az álluk valamennyit kell dolgozniuk!Most nézünk ellenpéldákat!Nézünk meg az olyan embereket akik nagyon sokat keresnek kevés munkával ilyenek az amerikai star-ok ,szerintem mindenki eltöltene egy napot úgy ahogy ők élnek.De csak ne menyünk messzire most menyünk Németországba és hasonlítsuk össze egy átlag magyart és egy átlag németet férfi életét!Egy magyar férfi ha dolgozik rendesen és ha van egy felesége két gyermeke van neki egy új Susuki Swift-je és van egy családi háza már azt mondhatjuk jó az élete mikorra megöregszik Jobb esetben kap annyi nyugdíjat hogy megéljen belőle és minden nyáron letudjon menni a Balatonra azt hozzá tenném hogy az anyuka meg az apuka is dolgozót, Most nézünk meg egy német férfit aki ugyan azt a munkát végzi ,lesz egy felesége két gyermeke lesz egy BMW M6-a és mikor megöregszenek vesznek egy nagyobb lakókocsit és körbeutazzák először Europát majd a világot. és csak a férfi dolgozott mert a feleség otthon maradt és elég volt az hogy a ház körül tevékenykedhetett.Most beszéljük meg hogy mi magyarok azt mondjuk az amerikaiakra ,hogy buták mert nem tudnak annyit mint a magyarok.Igaz nézzük meg mondjuk egy magyarnak a történelem tudását gyakorlatilag mindenről tud valamit de mégis ha megkérdezném ki volt mondjuk IV.Béla akkor megkérdeznétek hogy mi van?!Az amerikaiak meg csak a saját történelmüket tanulják meg mert az fontos számukra és igazuk van!Nézzük a matekot azokat a dolgokat tanulják meg ami kell tudni és kész.Egy amerikainak nem szükséges tudni hogy hol van Magyarország, egy magyarnak viszont kell tudnia hol is van az USA.És mi az hogy szívatja a magyarokat a magyar kormány és még ők azt mondják ha nem teszik valami el lehet húzni!El is fogok!Mert amint elvégzem a gimit megyek is ,15 éves vagyok nincs ami idekötne a barátaim talán akiktől is csak azt halom hogy tökmindegy hova csak valahova nyugatra!

2010. nov. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
87%-osnak ment a pont, nagyon tetszenek a válaszai. Teljes mértékben egyetértek vele.
2010. nov. 28. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!