Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mi kell ahoz hogy én kiköltözz...

Mi kell ahoz hogy én kiköltözzek Amerikába?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy sok idő meg pénz, és nehéz kijutni.
2010. dec. 14. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
meg nyelvtudás... meg alapvető képesség az önállósodásra...amit akár most is elkezdhetsz gyakorolni, hogy felkeresed az amerikai követség honlapját...
2010. dec. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nyelvtudás, állás, lakás.
2010. dec. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Én is Amerikában szeretnék élni, 2-3 éven belül szeretnék kijutni.

ahoz, hogy kimehess egyáltalán, munkavállalói vízum kell, és csak úgy kérelmezhetsz vízumot, ha már konkrét állásajánlatot kapsz, és azt írásban el is fogadod, ezután az amerikai munkaadód szerez neked munkavállalási engedélyt!! és még csak ezután kérelmezheted a vízumot.

nagyon bonyolult dolog.

ja és ez természetesen csak addig érvényes, amíg van ez a munkád. onnantól, hogy megszűnik, rögtök illegálisan vagy az Egyesült Államokban, és ha ezzel lebuksz, mert feketén dolgozol mást, stb, akkor börtönbe zárhatnak akár fél évre, és utána kitoloncolnak, majd 10 évre (jó esetben) eltiltanak az országba való belépéstől is!!

szóval, a legegyszerűbb az, ha megvan a vízumod, akkor egyből kérelmezed a zöldkártyát. az a letelepedési engedély. ezt azthiszem 6 évre kapod, ha megkapod. és ezalatt a 6 év alatt, ha ügyes vagy, és kitartó, megszerezheted az állampolgárságot... de ez nagyon nehéz, mert ún. honosításon kell átmenned. az nem tudom miből áll, de egyszerűbb, ha csak mindig meghosszabbítod a zöldkártyádat... azthiszem így működik, de nem akarok hülyeséget mondani.


viszont én azt tanácsolom neked, ha komolyan gondolod, nézz utána a nővérprogramnak!!

mivel kevés ott az egészségügyben dolgozó, orvos, nővér, stb, ezért ha jelentkezel erre, akkor egyből kapsz zöldkártyát!!

keress rá google-ba h "Nővérprogram USA" vagy ilyesmi!!


és mégegy: VÍZUMLOTTÓZZ!! 55.000 zöldkártyát sorsolnak ki évente olyan országok között, ahonnan nehéz a kijutás az USA-ba!!


remélem segíthettem. egyébként én eléggé egyedül érzem magam, ezzel az "Amerikában akarok élni" dologgal, úgyhogy, ha gondolod, írj egy üzenetet az email címeddel, és beszélgethetünk még!!


Puszi.

2010. dec. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az előttem lévő nagyon jól fogalmazta (: nem is lehetett volna jobban +
2010. dec. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szandy 8 válasza:
lakás,útlevél,sok sok pénz stb.
2010. dec. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!