Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA vs. Kanada? Hol jobb...

USA vs. Kanada? Hol jobb élni? Hol jobb az életszínvonal?

Figyelt kérdés
Hogy jellemeznétek az egyiket és hogy a másikat?
2010. dec. 23. 23:01
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha már Amerika, én nem ebben a két országban gondolkoznék. Nekem inkább fekszik barbados: homokos tengerpart, cukornádföldek, pálmafák, Rihanna...

De lássuk csak. Én Canadát választanám; már csak azért is, mert az USÁ-ban már nagyon beteg lett a társadalom. A megélhetés sem olyan biztos már, mint mondjuk a 70'-es években. Az én szememben szertefoszlott az amerikai szabadság eszménye. Canada egészen más. Az egy sokkal emberibb és természetközelibb ország. Ott kisebb az esélye annak, hogy az utcára kerülsz. Európaiasabb és kultúráltabb az USÁ-nál. Persze ez csak általános összehasonlítás, itt nem tudok oldalakat írni neked arról, miért Canada? Ez a te döntésed.

2010. dec. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
ez egy nagyon korrekt válasz volt. köszönöm
2010. dec. 24. 12:01
 3/35 anonim ***** válasza:
67%
Az előző lehet, hogy nagyon olvasott, intelligens ember; de hogy az USA-ban sem volt még soha hosszabb időre, az is biztos.
2010. dec. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
36%
És hogy a Barbados maszlaga is nagyon égő, az is biztos -.-
2010. dec. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

szia


Te voltál már USA-ban vagy Kanadában? Neked mi a véleményed a két országról?

2010. dec. 24. 16:19
 6/35 anonim ***** válasza:
52%

Az USA-ban voltam többször, Kanadában még nem.


Nem hinném, hogy "beteg" lenne az amerikai társadalom. Szerintem a magyarok "betegek", pesszimisták, irigyek, kishitűek, és valljuk be itt és Kelet-Európában van a legtöbb bunkó ember. Mellesleg a magyar igénytelen is, szemetel, undorító házakat épít, nem tartja rendben.

Szellemileg már nem is minősítem, mindenkit lenéz, lesznoboz; a rasszizmus itt Mo-n embertelen mértéket ölt, nagyon zárkózottak az emberek, értékvesztett egy világ ez a magyar. A magyarok nagyrésze ateista, bár NY-Európa nagyrésze is már.


Az amerikai: igényes, mosolygós-barátkozós-nyitott; optimista, küzdőképes, törekvő. büszke a hazájára. nem szégyen a tanulás. elfogadóak.


Az USA-ban egykét kivétellel nagyon szépek a házak, és még a szegények is rendbe tartják őket. Detroit, Cleveland, Indianapolis és a többi "hírhedt" hely 95%-a is nagyon szép, rendezett. Az más hogy egy-két környéket kerülni kell, ugyanez megvan Pesten és Pécsen is.. Berlin is nagyon durva, London, Manchester.. Ott is vannak gettók. EURÓPA nem egy kivétel, nem elitklub ezalól. Nagy-Britannia egyes években túltett már az USA-n bűnözés terén.


Autópályák mindenhol, de a sima főutak is nagyon jók. Benzin relatív olcsó.


Nagyon szép házak, és nincsenek paneltömbök. Nézz meg egy amerikai nagyvárost, van egy center és aköré családi házak tíz-százezrei csoportosulnak.

Szerintem gyönyörű.


Megélhetés- igaz rosszabb mint a 70-es években, de még mindig rohadt jó, Mo-hoz képest eszméletlen. Élelmiszer, ruhák, elektronika mind olcsóbb mint nálunk.

Lakhatás változatos, alapvetően középnyugat és dél olcsó.


Kinek mi kell, én nem bulizok, nem kell a nyüzsgés, nem iszom alkoholt (nagyon szigorú!!). Keresztény vagyok (USA ezen téren máig a legjobb, ÉK-t és a Nyugati partot kiszednénk, döbbenetes arányokat észlelnénk). Én családi házat akarok, nyugodt környéken.


USA-ban vannak még az embernek jogai. Igaz a politikusok szemetek, de az emberek nem néznek végig mindent 2 szép szemmel.


Kanada is nagyon jó, de nekem hideg lenne, meg ott nem ismerek senkit. Nagyon hasonló, nekem 2. választásom lenne.



Én nem szeretem az európai kultúrát, számomra főleg a magyarok nagy csodabogarak. Itt laktam Mo-n mindig, de még mindig, minden nap el tudok képedni; hogy te jó ég, hol élünk.


Egyszóval ne higgy annak, aki csak könyvekből,meg a médiából (abból főleg ne!!) ismeri Amerikát.


Amint lehet az USA-ba költözöm, addig meg még együtt élek a csodabogár magyarsággal.

2010. dec. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy te is leírhatod, hogy látod eddig a két országot, és mik a terveid :)


Mellesleg az USA egy kontinensnyi ország; még Mo-n is vannak különbségek kb 100 ezer km2-en, 10millió ember között; hát még 10 millió km2-en 310 millió embernél..


Nem szeretem mikor ítélkeznek (alaptalanul, a média alapján, ami eleve szenny)

2010. dec. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Amit Magyarországról, meg a magyarokról írsz nagy részt én is elismerem.


Szeretem, hogy magyar vagyok, büszke vagyok magyarságomra, de nem akarok itt élni, leginkább pont azokért, amiket leírtál.

A legtöbb ember irigy, pesszimista, nem élvezi az életet és folytathatnám a sort napestig.


Én nem tudok igazából nyilatkozni Amerikáról, mivel még nem voltam ott, viszont kiskorom óta tetszik, amit látok, olvasok róla.


2év múlva végzek a sulival és akkor haverommal mindenképp ki akarok költözni. Az elsődleges cél USA, de Kanada is tetszik nekünk. Csak azt hallom, hogy nehéz kint letelepedni legálisan, de még van 2évem szóval ezeknek addig részletesen utána tudunk nézni.


Mindenképp valamilyen vállalkozást fogunk csinálni.


Én szeretem a hideg időjárást, telet, szóval nekem igazából Kanada is tetszene. Vancouver-t ajánlják sokan, hogy jó hely -éghajlatilag is-.

Ha nem is örökre, de pár évig mindenképp akarok élni É-Amerikába, most viszont minnél több információt próbálok gyűjteni, szóval nagyon szívesen veszem ha még írsz.

2010. dec. 24. 18:03
 9/35 anonim ***** válasza:
81%

Hát letelepedni nagyon nehéz, elkeserítően fog hangzani de:


- befektetésnek min 500 000 USD-nek kell lennie


Munkavízumhoz: - min MSc, perfekt angol és tapasztalat

- korlátozva van a számuk, egy állást sok helyen meg kell hirdetni, sok amerikait végig kell hallgatni, és őket kötelező felvenni, ha képesek a munka elvégzésére.

És a cégek sem szeretnek a vízummal bonyolódni. Meg nézel néhány álláshirdetést: 99%-nál ott lesz: "must be citizen or permanent resident"

És ha nem vagy az, nem is kíváncsiak rád


Egyetemistáknak van szezonális munka max 3-4 hónap nyaranta. Itt sem telepedhetsz le, a feladatod lejárta után 30 napon belül el kell hagynod az USA-t.


A reptéren a belépést megtagadhatják, ha nincs erős kötődésed a hazádhoz (család, munka, tanulmányok, ingatlan).


Letelepedéshez:

- amerikai házastárs

- munka

- vízumlottó


Szóval az elmúlt 10 év gyakorlata alapján mi nehezen fogunk letelepedni.


Az egyetlen remény, hogy mindkét párt át akarja szervezni a bevándorlási rendszert.

2010. dec. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

A zöldkártya lottóról mi a véleményed?


Évente kb. 200 magyart sorsolnak ki.


Szerinted van hátránya a jelentkezésnek? Pl. jelentkezek, nem sikerül, következőre mennék turista vízumért és nem adják meg, mivel már benne vagyok a rendszerbe, hogy le akarok telepedni...


És a kanadai letelepedésről tudsz valamit? Azt hallottam, hogy ott könnyebb.


(igazából semmiképp se szeretnék alkalmazott lenni, hanem legjobb haverommal, testvér bevonásával indítani valamilyen vállalkozást)

2010. dec. 24. 18:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!