Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szerintetek hova könnyebb...

Szerintetek hova könnyebb kijutni? Amerika vagy Kanada? És hol könnyebb most munkát találni?

Figyelt kérdés
Nincs olyan szakmám ami annyira különleges, bármilyen munka érdekelne. Az angol az megy, de nem tökéletes!
2011. okt. 6. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

" Nincs olyan szakmám ami annyira különleges, bármilyen munka érdekelne. Az angol az megy, de nem tökéletes!"


Ilyen emberekkel tele van az ország saját honfitársukkal,és így sehol sem lesz könnyű eljutni,és főleg munkát szerezni.

Tedd fel magadnak a kérdést.Szerinted Amerikában vagy Kanadában nincsenek munkanélküliek? Szerinted nincsenek olyanok akik már kint élnek,és bármi munkát elvállalnának.Akiknek az angol tudásuk nem csak megy hanem majdnem tökéletes???

Már messze nem érdekel senkit hogy te mennyire tudsz vagy akarsz dolgozni,mert a világon mindenki tud és akar dolgozni.

2011. okt. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kanadában lényegesen könnyebb. USAba még mindig a legnehezebb.
2011. okt. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor mindenki maradjon ott ahol van, mert úgyis ugyan olyan rossz a helyzet mindenhol, nincs munka, és szegény honfitársaim akik már kint vannak szinte éheznek! Elég szánalmas választ adtál, kár volt ezért fáradnod! Gondolom nagy tapasztalattal írtad mindezt! De azért köszönöm! Te is az az ember vagy aki kint él talán, de mindenki mást megpróbál le beszélni, ne hogy másnak is esetleg kicsit jobb élete lehessen!
2011. okt. 6. 13:53
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező! Kanadába könnyebb kijutni, mert ott pontrendszer van, de ahhoz hogy kijuss, legalább egy szakma vagy diploma kell és mellette magas fokú nyelvtudás. Csak akkor adják meg a pontokat, azaz akkor van esély a bevándorlásra.


Ajánlom, hogy először próbálkozz egy EU-s országban, ahol nem kell bajlódnod a munkavállalási meg egyéb papírokkal. Aztán ha megy a nyelv akkor próbálkozhatsz máshol is. Én Angliában kezdtem, 6,5 évig éltem és dolgoztam kinn, ott szereztem felsőfokú végzettséget is, majd onnan kerületem ki Kanadába, ahol a mai napig élek.


Az első válaszolóval pedig ne foglalkozz, vagy azért ír ilyeneket, mert valóban kinn él, és félti a saját helyét, vagy pedig még az életben nem élt külföldön, mert fél bevállalni, ezért mást leszól mindenért.

2011. okt. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Vágjál neki nyugodtan! Menni fog a munkhely is meg a nyelv is. Aki az ellenkezőjét állítja, az virtigli magyar írígységgel, és egoizmussal van tele!!! Én voltam mind a két helyen, nyelvtudás nélkül is, és érdekes módon mindkét helyen bejött a számításom!!! Egyetem, meg főiskola, meg mittudom én mi nélkül is.. A kétkezi munkát mindenütt szivesebben veszik, és sokkal több van belőle, mint amihez diploma kell. Nem beszélve arról, hogy egy kanadai, és egy amerikai azt a munkát amit ott a kétkezi munkások csinálnak, soha de soha nem fogja elvállalni és megcsinálni. Mit gondolsz miért vannak bevándórlók, és miért nem piszkálják őket, ha csak nem valami "rosszat" csinálnak. Na erről ennyit Kanadában meg a menekült statuszér is folyamodhatsz! Az első válaszoló meg le sem tagadhatja, hogy kint élő "nagymagyar""" Kint a leg gonoszobbak a magyarok, ezt azért jó ha tudod! Erre számíts!!!! Még mielőtt valaki köpködni akarok, tapasztalatból írom amit írok, nem a fellegekből szedtem a mondókámat, és nem is a filmekből. Ha van rá pénzed, hogy ki menj, ne tétovázz, bár melyikbe megtalálod a számításodat!!!!

Üdv: egy jóindulatú magyar! /mert azért még akad ilyen is

/

2011. okt. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó két választ, ezekre voltam kiváncsi! Jelenleg egyébként EU-s országban vagyok, próbálom a nyelvet jobban megtanulni, és számításaim szerint jövőre el indulok! Van már elég spórolt pénzem is rá! Van mind a két helyen ismerős, talán a kezdeti nehézségekben segíteni fognak! Azt pedig, hogy a kint élő magyarok milyenek, hát igen itt is tapasztalom sajnos sokszor a rosszindulatot, persze tisztelet a kivételnek!
2011. okt. 7. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!