Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mekkora az esély, hogy egy...

Mekkora az esély, hogy egy felnőtt csoportban lévő egy 17 éves gyereket visszafordítanak a JFK reptéren?

Figyelt kérdés
Kanadába megyünk szemináriumra 5-en ebből négyen 18 év felettiek vagyunk egyvalaki 17. Úgy döntöttünk, hogy utána átmegyünk New Yorkba, ha már a kontinensen vagyunk, és nem tudjuk, hogy ő milyen körülmények között jöhet. Szüli engedély? Meghívólevél? stb..
2009. jan. 28. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
egy szülöi engedély nem ártana az tuti. de az országba akkor engednek be ha tudjátok igazolni hogy a tartozkodásotok tényleg turista lesz és nem maradtok ott. vagy is hotel foglalás. vigyétek a kanadai papírjaitokat a szemináriumrol és ha lesz foglalt szállásotok nem hinném hogy gond lesz. szülöi engedély amúgy szerintem nem árt a szemináriumra is kanadába, természetesen angolul.
2009. jan. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A szülői engedély ebben az esetben igen tág fogalom. Még az sem biztos, hogy titeket, nagykorú utazókat beengednek...

Én a kiskorú helyében vízumot kérnék, és a magyarországi USA-nagykövetségre bevinném a szülőket, hogy igazolják, hozzájárulnak az úthoz. Emellett az egyik nagykorú utazó is nyilatkozhatna, hogy felelősséget vállal a fiatalkorúra. Ez a legtisztább és a legbiztosabb. A többi lehetőség - amely nem biztos, hogy tervszerűen sül el.

2009. jan. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Az egy dolog, hogy itthon 18 év a nagykorúság határa, de ez az USA-ra is igaz? Ott nem 21 év? (csak azért kérdeztem vissza, nehogy emiatt gáz legyen, vagy esetleg nem jutott ez eszetekbe!)

Mindenesetre jó utat! :)

2009. jan. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

én 19 évesen tök egyedül voltam kint és az már nagykorúság, csak van pár korlátozás mint pl alkohol fogyasztás stb amit 21 életévhez kötnek. pl ne akarjatok bárba, discoba menni ha nem vagytok 21 évesek mert oda be sem fognak engedni titeket. étteremben is fel kell mutatni mindenkinek az okmányait ha alkoholos italt rendeltek.

vizum meg már nincs túristáknak, de ez nem jelenti azt hogy be is engednek az országban.

az elsö válszoló.

2009. jan. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Vízum van, csak nem kötelező beszerezni. A vízum belépési engedélyt jelent. Azért mondtam, hogy KÉRJEN VÍZUMOT. Mert akkor a nagykövetség igazolja, hogy a belépéshez szükséges feltételek fennállnak. És nem kell a reptéren "meggyőzni" a vámosokat.
2009. jan. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!