Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fitymaletapadás még 3 éves...

Fitymaletapadás még 3 éves korban is. Tényleg elkerülhetetlen a beavatkozás? Magától már nincs esély?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Háááát... Gyerekorvosunk szerint 6 éves korig magától feljöhet. Biztos ami biztos elvittem gyereksebészhez, kiderült olyan szűk hogy sosem fog magától feljönni, de még felrántani sem lehet mert szanaszét repedne. Így most kennünk kell és hetente vinni kontrollra, a doki pedig mindig tágít rajta egy kicsit, szépen fokozatosan. Mondta hogy jó sokáig fog tartani. Szintén 3 éves.


Uh sztem mutasd meg dokinak hogy milyen állapotban van, mert nem mindegy hogy csak egy kicsit van letapadva vagy pedig épp csak egy pici lyuk van rajta.

2011. szept. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én pl nem vittem el, pedig a dokink nagyon akarta, mert csak gombostűfejnyi lyuk volt rajta. Apait-anyait beleadva "tornáztattuk" fürdetésnél. Szépen elkezdett tágulni, majd egy törölgetésnél, fürdés után a frász jött rám, mert hirtelen felcsúszott az egész. Azt hittem felrántottam neki, de nem, magától jött fel, és nem fájt a kisfiamnak. :)
2011. szept. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Legalább négyéves korig ne is próbáljuk a gyereknek visszahúzni a fitymáját, de lehet, hogy csak jóval később fog sikerülni.


Elizabeth Fenwick a "A kismamák nagykönyve" című

könyvben a 225. oldalon a "Fiúk genitális panaszai" címszó alatt ezt írja:

"Hogyan előzhetjük meg a gyulladást?

Ne próbáljuk visszahúzni a kisfiú fitymáját - ez csak akkor fog menni, ha már legalább négyéves. Ha erőltetjük, magunk okozhatjuk a gyulladást."

2012. jan. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!