Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi esély van arra, hogy...

Mennyi esély van arra, hogy felvesznek valakit egy Amerikai főiskolára/egyetemre ( Magyarországról)?

Figyelt kérdés
Szeretnék Amerikában tovább tanulni,majd ott is élni.De nem tudom,hogy erre milyen esélyek vannak.Szeretném ha valaki aki jártas ebben a témában,vagy valakije kiment tanulni,akkor ő segítene nekem.Köszönöm
2011. febr. 6. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
ha nagyon nagyon nagyon jó vagy akkor felkínálnak neked ösztöndíjat, mert csak úgy nem maradhatsz kint Amerikában annyi ideig, amíg elvégzel egy főiskolát vagy egyetemet
2011. febr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nos, ket ut van. Az egyik, hogy egy magyarorszagi egyetemnek tanuloja vagy mar es osztondijjal kuldenek ki 1-2 szemeszterre (csakhogy ilyen osztondij az USA-ba nagyon keves egyetemrol elerheto). Ekkor nem kell tandijat fizetned es a koltsegeid nagy reszet fedezi az osztondij. Viszont akkor utana vissza kell menned es a kepzesed altal sem kapsz amerikai diplomat, sot a szerzett krediteidet sem biztos, hogy csak ugy elfogadja a magyar egyetem, amin keresztul tanulsz.


A masik, hogy kijossz ide tanulni teljes diplomas kepzesre pl. alapdiplomas kepzesre vagy mesterdiplomasra. Akkor mindent neked kell fizetni (tobb millio Ft). Akkor TOEFL vizsgat kell tenned, az felveteli kovetelmeny plusz erettsegi bizonyitvanyt kernek, ha meg nincs diplomad.


En a masodik esettel kapcsolatban rendelkezem tapasztalttal, mert igy tanultam. A legtobb egyetemen a kovetelmeny az erettsegi plusz ez a nemzetkozi nyelvvizsga, szoval ha van penzed es a nyelvvizsgan az amerikai egyetem altal megszabott pontszamot elered, akkor fel vagy veve...egyetemtol fugg. De nemzetkozi diakkent neked sokkal tobbet kell fizetni, mint egy amerikaianak, szoval arra keszulj fel, hogy draga lesz. Es diplomatol, szaktol fugg, de mas orszagban nem keresett a kulfoldi diploma, igy ha Magyarorszagon akarod hasznositani vagy mashol, nem celszeru amerikai diplomat szerezni.

2011. febr. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Es persze tanulo vizum kell...nem ugy van, hogy kijossz es felvetelizel aztan jol van. Magyarorszagon kell elinditanod a dolgokat.
2011. febr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen az tudtam h tanulói vízum kell és h előtte vizsgázni kell.Nem itthon szeretném hasznosítani a diplomám ,mert kint szeretnék letelepedni.És az a sok pénz az kb. mennyi?Vagy vannak munkalehetőséget,ahol pénzt tudok keresni a tandíjra?
2011. febr. 7. 17:40
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Eleve a tanulo vizumot csak akkor kapod meg, ha latjak, hogy van fedezet a tandijra. Van diakmunka, de azt korlatozott oraszamban vallalhatod tanulo vizumon. Tehat "rendes" munkat nem vallalhatsz.


A letelepedeshez nemcsak penz kell, hanem valamilyen indok.


- hianyszakmat toltesz be (torvenyileg meg van hatarozva, hogy mi szamit annak, tehat nem ugy van, hogy akarmi lehet)

- amerikai allampolgarral kotsz valos hazassagot (ellenorzik es eloszor 2 evre kapsz ideiglenes, un. felteteles zoldkartyat, szoval ez sem egyszeru)


Ha ezek egyikenek sem felelsz meg, nem tudsz letelepedni. Ott van meg a zoldkartya lotto, amit minden evben erdemes megpalyazni, mert bar az esely csekely, azert sosem lehet tudni!

2011. febr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A tandij attol fugg, hogy melyik allamban, varosban, milyen egyetemre, milyen szakra jarsz, mert annyira mas lehet. Lehet, hogy kreditenkent 200 dollart kell fizetned, mig mashol 600-at. Lehet, hogy egy mernoknek ugyanazon az egyetemen 500 dollar/kreditet kell fizetnie, mig egy kommunikacio szakos 300 dollart fizet csak. Egy Bachelor diploma alt. 120 szemeszter kredit, de van, ahol negyedeves (quarter) kreditekben szamolnak. Ott tobb kreditet kell teljesiteni. Ebbol le tudod szurni, hogy egy nagyon olcso community college-ban (=alt. a legrosszabb reputacioval rendelkezo felsooktatasi intezmenyekben) is tobb millio Ft-os koltseg a tandij. Ezen felul pedig valahol elni kell, valamit enni kell, a konyvek is dragak. En azt mondanam, hogy nemzetkozi diakkent szallassal meg mindennel egyutt, nulla osztondijtamogatassal kb. 40-50 ezer dollar az, amibol elejetol a vegeig el tudsz vegezni egy Bachelor diplomas alapkepzest valami olcso community college-ban, ha szerencses vagy es talalsz egy olcso programot valami kis varosban, mert a nagyobb varosokban alt. sokkal dragabbak a kepzesek. Egy jobb egyetemen csupan egy tanevre ennyi a tandij, bar ketsegeim vannak afelol, hogy megeri-e annyival tobbet fizetni, mert a diploma nem biztos, hogy annyival tobbet er. Ha akkreditalt diplomad van, felvesznek...az elso munkahelyen nezik inkabb a diplomat, utana mar a tapasztalat meg az egyeni kvalitas a legfobb. Persze lehet, hogy tobbe is kerulne...sot, valoszinu. Ez meg amerikaiaknak is sok penz es felveszik a hitelt sokan, de azt tudnod kell, hogy te itteni diakhitelre nem vagy jogosult nemzetkozi tanulokent.
2011. febr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szoval, hogy az alapkerdesedre valaszoljak...felvenni felvesznek Magyarorszagrol, ez 100%, csak legyen meg a penzed a tanulmanyokra.
2011. febr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elottem szolo maximalisan leirt Neked mindent, en csak magam reszerol is megerositem, hogy rengeteg penz kell hozza es akkor semmi gond.

En is international student voltam, tobb csoporttarsam ugy dontott a suli alatt, hogy inkabb keres ferjet es majd ha meg lesz a zold kartya folytatja a sulit, mert kb szemeszterenkent 1 millio volt csak a tandij. Ha van is penze az embernek, az ember csaladjanak (mivel te nem dolgozhatsz) elobb-utobb megunja ezt a horribilis osszeget fizteni.

2011. febr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!