Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Valóban hazugság Amerika és a...

Valóban hazugság Amerika és a "Nyugat"? Mi ez a hozzáállás sok magyar részéről hogy leszólja azt, aki nyelveket tanul, igyekszik, és külföldön szeretné megpróbálni?

Figyelt kérdés

Én többször jártam kint, és tudom, hogy nem tökéletes - mint ahogy semmi sem - de töretlenül hiszem, hogy ott több lehetőség van kibontakozni?


De sok magyar "cinikustól?" hallom, hogy valójában egy nagy csalódás az egész, és csak ott lehet boldogan élni ahol születtünk.


És ott vannak a reálbéradatok, életszínvonal; oktatás előrelépési lehetőségek?


Ott van hogy Magyarországot mindenki leelőzi (Lengyelo., Szlovákia, Szlovénia)...


Ennyi adat...


Azt elhiszem, hogy Amerika sem tökéletes, DE MIÉRT ÁLLÍTJÁK BE ENNYIRE ÉLHETETLENNEK NY-EURÓPÁT ÉS AMERIKÁT, MAGYARORSZÁGHOZ MÉRVE?


Miért szólják le azokat, akik valóban törekednek, nyelveket tanulnak, spórolnak; hogy kijuthassanak?


Az senkiben nem merült föl, hogy ha vissza is jönnék, legalább TANULTAM, TAPASZTALTAM?? Hogy mekkora előny, ha van külföldi tapasztalat?


2011. márc. 4. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Savanyú nekik a szőlő.
2011. márc. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elhetoseget illetoen:


En itt elek az USA-ban es imadom. Ettol fuggetlenul azt gondolom, hogy egyeseknek nem elheto, mert nem tudjak megszokni, megszeretni itt, egyszeruen nem itt akarjak leelni az eletuket. Mindenki mas. En is eltem olyan orszagban, ahol nem tudtam megszokni, pedig az Magyarorszaghoz joval kozelebb volt, mint az USA es kulturajaban szinte azonos a magyareval.


Leszolast illetoen:

Emellett nem lehet elmenni, mert attol, hogy valakinek valami nem tetszik, meg masnak tetszhet. A sajat latasmodjukat vetitik ki masra es azt hiszik, hogyha nekik nem megy, akkor masnak sem.


Nekem is volt, aki mondta, hogy vegyek visszafele is jegyet, ha nem jonne ossze. Ok meg az eletben nem jartak itt, angolul sem tudnak. Nagyon kedves emberek az ilyenek!


Ugy gondolom, hogy semmi gond nincs azzal, ha valaki nem akar itt elni, de ne akarja mar masnak megmondani, hogy mit csinaljon. Ne torodj veluk, ez butasag es/vagy irigyseg.

2011. márc. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt azért most több dolgot is kutyulsz...:

Az ha valaki leszóllja a külföldön próbálkozókat és nyelvtanulókat az valószínűleg azért van mert ő nem teheti meg, nem tehette meg hogy ezzel próbálkozhasson. Viszont olyat még nem hallottam hogy valaki élhetetlennek tartja a nyugati országokat, fura szemlélet. Azonban meg kell érteni hogy a többség azt tartja normálisnak hogy az ember a saját szülőföldjén éli le életét. Szerintem ebben nincs semmi rossz dolog, ők azt várnák a külföldre kivándorlóktól hogy itt tegyenek jót a tudásukkal, itt fizessenek adót. Úgy persze hogy nem lesz jobb ha mindenki kimegy dolgozni, magyarán ők a köz érdekeit az egyéni érdekek fölé helyezik, szeretnék ha Magyarország jobb hely lenne. Aki meg kimegy az úgy gondollja hogy "de *** ez a Magyarország, húzzunk el innen" - amúgy jogosan mondják ezt. Két különböző megközelítés, mindkettőben van igazság, én most nem szeretnék állást foglalni hogy melyik mellett állok, de én egyenlőre Magyarországon maradok, habár nem tartom kizártnak a külföldi munkát sem, de azért a hazafiasság a történelem egyik kulcs eszméje, tehát nem biztos hogy hülyeség. Az persze jó dolog hogyha valaki kimegy, dolgozik és hazahozza a tapasztalatait, jövedelmét amit majd itt újra kamatoztathat, azonban a legtöbb esetben az történik hogy jó drágán kiképezzük a szakembereket, majd kimennek külföldre és vissza már nem jönnek. Ha te ki akarsz menni dolgozni nem tart vissza senki, te döntésed, de soha ne feledkezz meg róla hogy honnan jöttél. Nem minden a pénz és a karrier.

2011. márc. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!