Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Belephetek az USA-ba terhesen?

Smithko kérdése:

Belephetek az USA-ba terhesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptemberben szeretnenk a ferjemmel 10 napot NYC-ben tölteni. Ha megvan az ESTA engedely es ervenyes a vizum, megvan a repcsijegy es a szälläs es az elegendö penz az ott-tartozkodäsra, akkor lehet oka arra a vämosoknak hogy visszaforditsanak?

Elsö alkalommal szeretnenk az USA-ba menni, de lehet hogy szeptemberre terhes leszek. Van okom az aggodalomra? Ugy ertem hogy ha terhesen szeretnek belepni az orszägba visszaforditanak? Max. 5 honapos terhes lennek. Ha megvan a visszautra a repjegyem akkor csak nem küldenek haza, ugye?

Köszi a segitseget elöre is!


2011. márc. 15. 15:21
1 2
 1/14 anonim válasza:
Amekkora parasztok azok, símán jöttök haza.Bocs a rossz hírért.
2011. márc. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Van egy terhességi határ ami után már nem lehetne repülni,bizonyos okok miatt.

De hogy ez hányadik hónaptól van ,nem tudom..Az amerikaiak eléggé kemények ha a törvényről van szó..Érdemes lenne felhívni az amerikai nagykövetséget,és ott kérni felvilágosítást.

Csak egy kérdés. 10 napra minek vízum? Ne törölték el a turista vízumot??én úgy tudom már nem kell

2011. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2008. november 17-től a magyar állampolgárok a Vízummentességi Program keretében üzleti vagy magáncélból 90 napnál nem hosszabb időtartamra vízum nélkül utazhatnak az Egyesült Államokba
2011. márc. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Az immigration officer saját belátása szerint dönt, belépsz-e vagy mész haza, ennek nincs köze a vízummentességhez, pont úgy hazaküldhetnek, pláne ha már látszik rajtad az állapot. Meg persze be is engedhetnek.
2011. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a välaszokat!

Bocsi, elirtam, nem vizumot akartam irni, hanem ervenyes utlevelet. :-)

Hät mindenesetre nagyon paräzok hogy mi lesz. Mondjuk ha 10 napra mennek es lätjäk hogy megvan vissza a repjegyem, es mondjuk csak 4 honaüos terhes vagyok, akkor csak nem gondoljäk hogy ott akarok szülni! Nincs is ott biztositäsom! Es amugy is Münchenben elek, es nagyon szivesen jövök ide vissza. :-)

2011. márc. 16. 09:37
 6/14 anonim válasza:

Ja és kérdezz meg orvost mekkora sugárdózist kapsz a fémvizsgálatnál, mert terhesen nem mindegy!

A repülőn meg óránként éállj föl, járj pár lépést, feszítgesd végig néha a lábizmaidat, nehogy trombózist kapjál. Fontos még a megfelelő káliumos, magnéziumos folyadékellátás.

2011. márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Attol, hogy terhes leszel szeptemberre, nem lesz semmi. Meg nem is vagy az, szoval kar ezen kombinalni. Arra meg keves az esely, hogy rakerdeznek. En 5 honapos terhes voltam, mikor eloszor beleptem, annyit kerdezett a bevandorlasi tiszt, hogy hmm ilyenkor meg utazok (egeszsegem miatt). Elso belepesemnel, de en utana is beleptem es soha tobbe nem kerdeztek ra. Elsonel csak azert, mert a zoldkartyahoz tartozo orvosi papirok miatt tudtak meg, hogy terhes vagyok; amugy nem kerdeztek volna ra, szerintem nalad sem fognak! Ha visszaforditanak, az nem hinnem, hogy ennek lenne betudhato. Azokat szoktak visszaforditani, akik nem retur jegyet vesznek meg mar volt problemajuk tovabb maradassal, hasonlok... Mas is utazik terhesen es amugy sem szurik azokat, akik anchor baby-t akarnak, hisz a mexikoiak szazezrevel ezt csinaljak...
2011. márc. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A "terhessegi hatar" pedig az utolso honap, tehat akkor mar nem lehet, de 7-8 honaptol felfele nem tanacsos repulni. Nem tilos, csak ellenjavalt, sok utaskisero vegig dolgozik 8 honapos terhes koraig.
2011. márc. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi szepen a välaszokat!

Persze ez csak elmeleti kerdes, märmint a terhesseg. Azt szämolgattam hogy ha elsöre sikerülne a baba, akkor häny honapos terhes lennek szeptemberre. De amugy ketlem hogy elsöre összejön (kül. problemäk miatt), szoval lehet hogy nem is kell emiatt aggodnom.

En is hasonlokat hallottam, hogy ältaläban a tultartozkodottakat küldik vissza, de azert bennem van a felsz hogy nem leszek szimpi a tisztviselönek es egyszerüen hazaküld.

2011. márc. 17. 09:47
 10/14 anonim ***** válasza:
Miert ne lennel "szimpi"? Azert ez nem igy megy! Valoban mulik azon, hogy kihez kerulsz, de nem szoktak csak ugy visszakuldeni embereket. Akkor kuldik oket vissza, ha felmerul a gyanu, hogy tovabb akarnak maradni vagy pedig ha mar voltak az USA-ban illegalisan. Megoldas: retur jegy, hotelfoglalas bemutatas, konkret tartozkodasi hely es datum megadasa. Ennyit tudsz tenni, ha nem konkret szemelyhez mentek. Ha igen, akkor meghivolevel mindenkepp legyen! Egyebkent azt meg nem tudhatod, hogy mikor tudsz terhes lenni, amig meg nem probaljatok. Elsore is sikerulhet.
2011. márc. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!