Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi az eselye egy frissen...

Mennyi az eselye egy frissen vegzett novernek munkat talalni az USA-ban? Kelle kulon vizsgat tenni valamibol?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Az USA-ban is nagy a munkanélküliség. Akik évek óta kint vannak,van ismeretségük,azok is nehezen találnak munkát.
2011. márc. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valoban nagy a munkanelkuliseg, de eu-soket nagyon keresik most is. En ugy tudom, hogy igen, kell tenned kulon vizsgakat. A helyedben a budapesti amerikai konzulatustol erdeklodnek a pontos reszletektol. Az oldalukon van email elerhetoseg es gyorsan szoktak reagalni.
2011. márc. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Szia! Amerikában nagyon nehéz munkát vállalni, jóllehet ott is hiány van nővérekből, mint mindenhol a világon.


Amerikában először is el kell ismertetni a meglevő diplomádat, ami azt jelenti, hogy le kell tenned egy kinti államvizsga nehézségű vizsgát, és ha ez megvan, akkor az adott államban, ahol dolgozni szeretnél egy ún. licence vizsgát kell még tenni. Ez is hasonló nehézségű vizsga, mint az előző. Minden államnak sajátja van, és csak egy bizonyos ideig érvényes. Aztán újra le kell tenni. Ha másik államba költözöl, akkor annak az államnak a vizsgáját is le kell tenni, hogy ott dolgozhass.


Emellett a dolgozói vízumot megkapni is elég körülményes. Csak akkor van esélyed megkapni, ha már előre felveszed a kapcsolatot egy munkahellyel, akik úgymond "meghívnak" téged dolgozni.


Amerikába menni dolgozni az baromira nehéz. Én a helyedben inkább mennék Kanadába először, mert oda sokkal könnyebb bekerülni. VAgy pedig kihasználnám, hogy Európai Uniós diplomád van, így nem csak az egész Unióban fogadnak dolgozni AZONNAL, hanem a világ összes többi országában is tárt karokkal várnak, Amerikát kivéve.


Azért marha jól lehet keresni ápolóként a világ többi országában is. Az arab olaj országokban pl tisztán meg lehet keresni havi 1 milliót (Forintban). De ha jól tudom, hasonló a helyzet a skandináv országokban is, azzal a különbséggel, hogy ott a megélhetésre is kell költeni belőle. Anglia már kevésbé jól fizető, és ők is ragaszkodnak némi vizsga letételéhez, kicsit különcködnek, hiába EU-sak.


Any more questions? :)

2011. márc. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem hallgatnék az elöttem a válaszolóra,nem leszólni akarom,de nekem több ismerősöm is nővérként dolgozik kinnt amerikában és a nővéreknek elég könnyü kijutni!Csak tudni kell hogy hol kell érdeklődni,mert elég nagy hiány van nővérekből amerikában és szerintem az összes szakma közül nekik a legkönyebb a kijutás!Ha te oda szeretnél menni akkor oda menjél és ne hallgassál másokra,kellő utánna járással majd neked is tiszta lesz a kép!De én azért javaslom hogy itthon azért dolgozzál 1-2 évet hogy valami tapasztalatod legyen!

Bocsi utolsó nem leszólni akartalak,de nővéreket szívessen várják amerikában és a kijutás sem olyan nehéz nekik,mint más szakmában dolgozóknak!

2011. márc. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az utolsonak nagyon igaza van. A nover szakma az USA-ban kivetelt kepez es nem sima munkavallaloit lehet ra kapni, hanem zoldkartyat. Szoval tok rossz otlet elkuldeni ot Kanadaba, ahol szinten vizsgazzon, utana meg onnan majd ujra vizsgazzon az USA-ban? Nincs ertelme. Kanadabol ugyanolyan lenne neki a bevandorlas.
2011. márc. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne hallgassál az olyanokra mint a 11:38-as válaszoló!Gondolom ő kint él amerikában és egy tipikus jó akaró magyar testvér:)!Sok ilyet hallottam már hogy ne ne gyere mert olyan rossz és ilyesmi dumák,de érdekes módon aki nagyon akart azt talált magának!Az amerikai azért nem dolgozik mert válogat és nem vállal el mindent!


Amúgy itt van egy kanadai nővér,ő éppen amerikába akar átmenni!


http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__eszak-amerika__1610084..

2011. márc. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2011. márc. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2011. márc. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16:54: nagyon igazad van, a KEPZETT emberekre szukseg van itt. A noverekre mindenkepp. En most epp munkat keresek es latom, hogy nover hirdetesek mindenhol vannak. Nagy varosokban, kis varosokban, mindenhol keresik oket. Ez egy olyan szakma, amire mindig szukseg lesz.
2011. márc. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!