Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Tavaly ESTA-val utaztam...

Tavaly ESTA-val utaztam Amerikába, tovább maradtam a megengedettnél, de hazafelé senki nem nézte meg az útlevelemet, és csak a becsekkolásnál scannelték be, akkor ha újra akarok menni, tudni fogják a határon, hogy nem jöttem haza időben?

Figyelt kérdés
Csak mert mindenki azt mondta nekem, hogy mivel tovább maradtam, ezért kapok majd egy pecsétet az útlevelembe, hogy nem jöhetek vissza min. 10 évig...de semmi, meg se nézték! Lehet, hogy azért, mert Amerikán belül szálltam át először, vagy nem tudom...segítsetek please!
2011. ápr. 2. 15:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

sajnálom, de tudni fogják, hogy tovább maradtál :(

ha nem is 10 évig, de min. 2-ig nem mehetsz Amerikába

attól függ mennyi idejig tartózkodtál tovább a 3 hónapnál


nagyon szigorúan nézik ezt!

2011. ápr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
De honnan, miből tudnák...?
2011. ápr. 2. 16:43
 3/23 A kérdező kommentje:
Lecsekkoltam az Estámat neten, és azt írják, érvényes! Ha tudnák, hogy később jöttem, gondolom érvénytelenítették volna!
2011. ápr. 2. 16:45
 4/23 anonim ***** válasza:

nem tudom, lehet hogy nem vették észre


csak olvastam már pár ilyen sztorit :)

2011. ápr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Milyen sztorit?:) Írd le:)
2011. ápr. 2. 17:17
 6/23 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem vonták vissza az ESTA-t, benne vagy a rendszerükben, tudják, hogy elhagytad az országot. Minimum 1 évig biztos nem fog beengedni egyetlen bevándorlási tiszt sem!
2011. ápr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Deee honnan tudják? Az összes légitársaság leadja az összes utaslistát nekik? Vagy nem értem. Bocsi, hogy értetlenkedek.:)
2011. ápr. 2. 20:20
 8/23 anonim ***** válasza:
Ha beszkennelték az útleveledet akkor akkor nyílván tudják,hogy elhagytad az országot. A másik pedig az, hogy a belépéskor bekerülsz a rendszerbe és ha nem mész haza 90 napon belül, akkor automatikusan illegális státuszt kapsz, Ha hazajöttél, akkor törlik azt illegális státuszodat, viszont ha ezután ismét mész a bevándorlási tiszt látni fogja a számítógépén, hogy volt már túltartózkodásod, és bár függ a bevándorlási tiszt engedékenységétől is, de 99% hogy nem fog beengedni és visszafordít! Egyik ismerősöm 3 napot tartózkodott túl, azóta 6(!) alkalommal "volt" az USA-ban, minden alkalommal visszafordították.
2011. ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ajj ne:( megvan már a jegyem is, és meghívólevelem is van, április végén megírom, beengedtek-e mégis:)
2011. ápr. 2. 22:11
 10/23 anonim ***** válasza:
A rendszer nem változott, csak a forma. Meg van szabva, hogy mennyi túltartozkodásért hány év kitiltás jár, és természetesen ezután csak vízumigényléssel lehet reménykedni a csodában.
2011. ápr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!