Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha Amerikába sikerülne elvégez...

Ha Amerikába sikerülne elvégeznem az egyetemet, akkor lenne esélyem arra, hogy kapok az egyetem után ott munkát, és ezzel zöldkártyát?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, elég nagy
2011. ápr. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Üdv! Mindenképpen nagyobb eséllyel indulnál a munkakereséskor, mivel ha amerikai egyetemre jársz, épülni fog a kapcsolatrendszered, megismered jobban az országot, belelátsz különböző ügyekbe, szakmai rendezvényekre járhatsz, stb, stb. Ha van pénzed arra, hogy kifizeted a borsos tandíjakat(amíg nem vagy zöldkártyás, addig még magasabb díjat kérnek.) akkor mindenképpen megéri.
2011. ápr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 26. 11:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, tobb lenne az eselyed, de az sem mindegy, hogy milyen szakra mesz.
2011. ápr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy kell nézni, hogy ez egy nagyon-nagyon jó befektetés,

ami busásan megtérül, ha jól csinálod!!!

Ha "nem hülyéskedéssel" töltöd kint az idődet,

hanem tanulással, akkor egyenes lesz kint az utad!

2011. ápr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kapcsolatrendszer stb..egyetértek. Hivatalosan nem jár zöldkártya de az ismerettség nagy ur :):)

Plusz szólok, hogy én fösulira járok itt (permanent resident vagyok), kapom az állami támogatást az országosat még nem, és igy egyetlen tárgy egyetlen szemesztere a szakon belül amit választottam 400$ körül van. Az egyetemi árak ennek többszörösei....és vajon hány tárgyat kell felvegyél egy szemeszteren belül? Azért járok föiskolára, mert képtelenség lenne számunkra kifizetni az egyetemet.

Magán az egyetemen ajánlotta egy professzor hogy ne oda menyjek hanem az elsö 2 évemet föiskolán járjam ki mert belerokkanok az árakba hacsak nem vagyok annyira jó anyagi körülmények között...és átlagemberként nem tehetem meg sajnos...hogy "egyetemezzek" ha máshogy is megoldható :):)

Szerintem egy magyar egyetemen vagy a követségen meg kéne kérdezd hogy egyáltalán hogyan juthatsz ki ide egyetemre és milyen támogatást kaphatsz külföldiként. Bár ha van rá lehetöség én biztos hogy inkább a föiskolát probálnám meg helyedben elöször és ott venném fel a tárgyakat amiket lehet hacsak nem álltok annyira jól. Ez csak tanács.Onnan átmehetsz egyetemre amikor már muszáj.

2011. máj. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az egyetem amit kinéztem egy év kb 10000 dollárból jönne ki.(ebbe nincsenek benne a könyek)

Ezt meg tudnám oldani (most nem részletezem ,hogy hogyan).

Külföldiként támogatást nemigen kaphatok.

Ami kell a kijutáshoz : pénz, normális jegyek ,érettségi + egy jó TOEFL nyelvvizsga.

Nem tudom pontosan ,hogy te hova jársz suliba (talán Mesa?) de lehet ,hogy az egy drágább iskola.( A blogodnak rendszeres olvasója vagyok:))

Köszönöm ,hogy írtál!

2011. máj. 9. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!