Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » 17 évesen utazom az USA-ba...

17 évesen utazom az USA-ba egyedül; hogy nézzen ki a szülői engedély?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 21:12
 1/10 anonim válasza:
100%
Szia! Én is egyedül utazom (igaz, 15 vagyok) és Angliába, de a nyelviskola küldött egy ilyen nyilatkozatot, amit ki kellett tölteni, és a kézi poggyászomban kell h legyen, ha elkérnék a reptéren.
2011. jún. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

15 evesen jottem eloszor egyedul, igaz a batyamhoz es o irt egy levelet, hogy varni fog ram es ad enni/szallast stb. Semmi szuloi engedely nem volt nalam, igaz ez mar nagyon regen volt. (ja es nekem at is kellett szallnom... senki nem kisert el, igy meg a repcsin kineztem magamnak egy magyart aki ugyanoda utazott ahova en, es kovettem ot ;)


Kerdezd meg a legitarsasagtol, akivel utazol, illetve a nagykovetseget, hogy kell-e valamilyen papir. Szerintem az a legbiztosabb!

2011. jún. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
51%
Húú nem semmi nagyon vigyáz magadra!:)
2011. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Amennyiben a 18 éven aluli magyar állampolgár szülői kíséret nélkül utazik külföldre, úgy a Külügyminisztérium tájékoztatása szerint a problémák elkerülése érdekében javasolt, hogy a kiskorú vagy a vele utazó személy vigye magával a szülők (ha csak az egyik szülővel utazik, akkor a másik szülő) magyarul és a meglátogatni szándékozott - illetve a tranzit - ország nyelvén készült, vagy fordítással ellátott hozzájáruló nyilatkozatát a gyermek külföldre utazásához, ottani tartózkodásához.



Amennyiben a hozzájárulási nyilatkozat lefordítása a meglátogatni szándékozott ország nyelvén nehézségekbe ütközik, úgy az angol vagy német fordítás is elegendő lehet. Hivatalos fordítás nem szükséges.



A szülői hozzájárulási nyilatkozat kiállításához nincs egységes uniós formanyomtatvány.



A nyilatkozatban az alábbi adatokat érdemes feltüntetni:


a kiskorú, a kísérő és a szülő(k) adatai (születési adatok)

a kiskorú úti okmányának száma

a külföldi tartózkodás célja, helye (cím, telefon)

a meglátogatni kívánt személy vagy intézmény (iskola, tanfolyamszervező) adatai, elérhetősége.

2011. jún. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
0%
mehetek veled? :'D
2011. jún. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
nem tudok valaszolni a kerdesedre de 1 dolog biztos qrvara JO DOLGOD VAN KOLLEGA!!!!!!!!!!!!!!! nekem meg USA ig van 3-6 ev atol fugg sok szerencset;)
2011. jún. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 vaszily katalin válasza:
ovakodj a pénzváltoktol,akik csak áldogálnak s pént akarnak váltani.szoval vigyáz magadra.sok szerencsét.
2011. jún. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2011. jún. 11. 09:49
 9/10 anonim válasza:

melyik reptérről mész?

Üdv: egy kedves pedofil :)

2011. jún. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kérdező: mi dolgod arrafele egyedül, nyaralás, látogatás, nyelvtanulás..?:) én is szeretnék menni, anyagilag lehetséges, de partner nincs :(
2011. júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!