Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az USA-ban ugyanolyan a...

Az USA-ban ugyanolyan a konnektor, feszültség, mint Nagy Britanniában?

Figyelt kérdés

Van egy angliai átalkítóm, de nem tudom, hogy azt tudnám-e használni az USA-ban.


Köszi!


2011. jún. 13. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó, más a dugó meg az áram is(110V, 60Hz).
2011. jún. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Jól írja az első.

Európában (és Nagy-Britanniában is) 220V és 50Hz-es a hálózat. Az más téma, hogy sok országban eltérőek a csatlakozó aljzatok.


Az USÁ-ban viszont 110V és 60Hz-es a hálózat, így az eszközök többsége nem is működne ott (de azért van néhány dolog úgy tervezve, hogy mindkettőn üzemeljen). Állítólag azért alakult így, hogy ha netalán lerohannák őket a szovjetek, akkor ne tudják ott használni a felszerelésüket...

2011. jún. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos én is így sejtettem, de gondoltam hátha :)


Köszönöm szépen mindkettőtöknek, akkor holnap keresek valahol egy átalakítót, hogy legalább a laptopot tudjam rögtön használni!

2011. jún. 13. 12:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A laptopodra valoszinu ra van irva, hogy 50Hz/60Hz, az azt jelenti, hogy hasznalhatod itt kint.

Ami az atalakitot illeti, csak egy muanyag dugaszt kell vegyel, aminek az egyik felebe bedugod a magyar kor alaku csatlakozot, a masik felebol pedig ket lapos alaku amcsi dugo jon ki.

Igy nez ki:

[link]

neked az 1. kell, amit a legtobb elektronikai uzletben talalsz, szerintem nem tobb mint 10 dollar.

Nem kell meregdraga adadptereket venni, mert az aramot nem kell atalakitanod (legalabbis a laptophoz nem kell) csak a dugojat kell.

(en peldaul a 4est hasznalom mikor hazamegyek es viszem magammal a hajsuto vasat, ami mukodik amcsi/magyar arammal is :)

2011. jún. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ Neked is. Sajnos átalakítót is kell vennem, mert pl. az elemtöltőm már nem alakítja át magától...! De az sem olyan vészesen drága, azt mondták a media markt-ban, hogy 3-4000 Ft lesz!
2011. jún. 15. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!