Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miert mondja sok USA-ban jart...

Miert mondja sok USA-ban jart ember, hogy az USA-ban nem lehet jot enni?

Figyelt kérdés
Mindig meghokkenve olvasom a hozzaszolasokban, hogy egyesek szerint az USA-ban milyen rossz a kaja, van, aki szabalyosan rosszul van. Nagyon elterjedt Magyarorszagon, hogy az USA-ban nem lehet jot enni, minden etel sz.r. Egyik ismerosom is epp kerdezte, hogy hogy lehet itt elni, o semmit nem tud enni. En meg nem ertem, mert olyan nagy a valasztek. Szeretnem megkerdezni, hogy ti milyen helyekre jartok, hogy ilyen meglatas alakult ki bennetek? Csak ugy erdekelne...mert ha en pl. Europaba utazom, mar 2 nap utan nagyon hianyzik az USA-ban talalhato kaja, ami nincs Europaban. Nem, nem a Burger Kingre es tarsaira gondolok vagy valami extra zsiros dologra, hanem a mexikoi, kinai kajara vagy a kifejezetten minosegi steak helyekre. Ezeket sem szeretitek vagy nem fedeztetek fel oket es azt hiszitek, hogy az USA-ban csak hamburger, hot-dog es pizza van? Melyek azok a helyek, amik miatt kialakult bennetek, hogy itt nem lehet normalis kajat enni? Nem vitat szitani akarok, csak tenyleg nagyon kivancsi vagyok, mert nem ertem, hogy itt, ahol minden nemzet etele megtalalhato, hogy nem lehet megtalalni azt, amit az ember szivesen megenne. Valo igaz, hogy a sutemenyek borzaszto edesek, de olyan kajat boven lehet talalni, ami egy magyartol nem all tavol.
2011. jún. 16. 17:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
szerintem ez a sztereotipia azon alapszik, hogy a legtöbb amcsi gyorséttermekben kajál, ahol ugye nem a minőség az elsődleges szempont.
2011. jún. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Ezt azok mondják akik buták... Valójában azt sem tudják, hogy mi van ott, mit esznek az emberek. Szeretik azzal hitegetni magukat, hogy Magyarországon lehet a legjobbakat enni, meg itt a legjobb az összes zöldség meg minden. Ez ugyan olyan mint pl. a magyar nők a legszebbek, azt is azoknak a szájából lehet a legtöbbet hallani aki max 1-2 napot töltött külföldön szóval érted.
2011. jún. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
30%
uccsó, én még a magyar zöldségeknél nem ettem finomabbat (az igazi piacos házi zöldségek nem a nagybaniról összevásárolt persze) :) egyébként mi sem gulyáson élünk, ahogy az olaszoknál is a pizza legtöbb helyen ehetetlen míg a tengeri herkentyűik tésztával szószokkal isteni.szóval csak előítéletek :)
2011. jún. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%

" nem ertem, hogy itt, ahol minden nemzet etele megtalalhato"


Nem a receptekkel van a gond, hanem az alapanyagokkal. A jó kis ízetlen gyümölcsökkel meg a fás GM paradicsomokkal :)))

2011. jún. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ezek olyan ismerosok, akik voltak az USA-ban, butanak nem mondanam oket. Nem alapanyagok miatt mondtak, hanem maguk az etelek tipusa miatt.
2011. jún. 16. 19:28
 6/22 anonim ***** válasza:
60%

Én úgy tapasztaltam, hogy minden elérhető, hihetetlen nagy a választék. Sokkal több szupermarket, sokkal több étterem, és a kultúrális sokszínűség is kedvez ennek. (kiszolgálásban is kiválóak). Sőt, még egészségesen élni semm nehéz, nagyvárosokban is vannak Farmer's Marketek és mindenhol egyre több az egészséges élelmiszer.


Ugyanúgy elkészíthetsz ott is rengeteg mindent, és tényleg mindent megtalálsz, ami kell. McD's is persze mindenhol ott van meg 100 hasonló, de ugyanúgy minden más is. Te kezedben van a döntés, a választék adott.

2011. jún. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
En ugy tapasztalom, hogy van par elelmiszer, amit nem lehet kapni vagy nagyon mas, mint a magyar, de alapvetoen el lehet mondani, hogy szinte minden beszerezheto, de ha nem is, van mas, ami potolja es nem gyorskajara gondolok. Kivancsi vagyok, hogy akik az amerikai kajakra panaszkodnak hol ettek ezeket, mert szerintem csak annyirol van szo, hogy nem talaltak meg a jo helyeket.
2011. jún. 16. 22:31
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

a közértekben nincs zsemle, kifli, nincs felvágott!!!! nem is ismerik a felvágottat

esetleg rossz minőségű sonka

vagy bagett, de az is szar

kenyérként teljes kiőrlésű gyakorlatilag ehetetlen kalácsszerűségeket lehet kapni és piritóst, ami szintén nem nagy szám


bemész egy kis közértbe kérdező és mi van ott: Kis sütemények dobozban, chipsek, esetleg bagett, de az annyira nem, italok, és egy kisboltban kozmetikai szerek stb..oda több kaja kéne nem hajsütő vas kéne a sarki boltba!

ja meg zabpehely


a legtöbb magyarnak hiányoznak a közérti kifli és felvágott szerű termékek


húsból is csak extra génkezelt, 100 százalékos aranyárú van, meg szívalakú ehetetlen köpedelem, normális hús nincs


ami megszokhatatlan az az, hogy nem érdemes közértbe menni, inkább az étterem az olcsóbb, mint a közért

na ez egy magyarnak felfoghatatlan

vannak jó éttermek, de ot is a melegszendvicsbe raknak mindenféle egészségtelen zöldségfélét rossz krémekkel


elárulok valamit: amikor kint vagyok akkor korog a gyomrom az éhségtől, de mégis láthatóan nagyobb a hasam mint itthon..na erre szóljatok valamit


én ott fehér ember létemre Mekizni szoktam, az olyan mint itthon azt csá


ami külön felháborító, hogy az ember kikészít 10 dollárt, közbe 11 dollár 50 c

mert az árakba nem írják bele az adót!!!

nem írják bele!!

ez csalás sztem

,

2011. jún. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%

tehát egy túlzottan amerikás azt mondaná, hogy

miért van a sarki közértben több kozmetikai cikk meg háztartási robotgép mint kaja---azért mert amcsi szokás.

szerintem meg nem szokás, ez egyszerűen HÜLYESÉG!!!!

chips 20 méteren, reggeli zabpehely 30 méteren, pár Cola, meg sütemények és szájfény..ez egy kisbolt....kösz szépen a lehetőséget



vagy miért nem írják hozzá az adót...

szokás...dehogy szokás.....CSALÁS

2011. jún. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
"plus tax" ? ez nem elég neked ?
2011. jún. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!