Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mért mondja a kereszténység,...

Mért mondja a kereszténység, hogy az ember dönt arról, hogy a Pokolba jut?

Figyelt kérdés

Ha valaki olyan filozófiai és erkölcsi kérdéseket tesz fel, hogy Isten miért nem bocsát meg, miért juttatja Pokolba az embereket, ha azok tévednek, miért nem mutatja meg inkább nekik nyilvánvalóbban a helyes irányt, miért nem elég neki a hit helyett a jóság és szeretet, miért hagyja, hogy sok egyébként fantasztikus ember örökké szenvedjen - nos, a válasz mindig az, hogy az emberek hibája, ha oda jutnak, mert ők utasítják el Istent.


De visszább lépve egyet: ki az, aki egyáltalán engedi, hogy Pokol létezzen? aki hagyja, hogy emberek oda kerüljenek?

Ha egy elesésre hajlamos gyerek el is esik és meghal, úgy, hogy közben végig ott állt mellette a szülője, aki megfoghatta volna a kezét, újraéleszthette volna, hívhatta volna a mentőket - akkor nem hibás-e a szülő abban, hogy meghal ez a gyermek?


Miért tesznek úgy a keresztények, mintha végső soron, nem Isten döntene arról, hogy igenis létezzen Pokol?


2011. aug. 19. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az embernek szabad akarata van. A szülőnek is el kell egyszer engednie a gyerekét, akkor is ha látja, hogy rossz felé megy. Segíti, óvja, de nem élhet helyette. Hogy miért létezik pokol, egyáltalán halál? Az eredeti bűn miatt (Ádám és Éva).
2011. aug. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha Isten a mindenség, és minden belőle származik, akkor a bűn is.
2011. aug. 19. 21:00
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Így lehetett az emberi bűnt kordában tartani, meg vagy fenyegetve, hogy pokolra jutsz és ott nagyon csúnya dolgok történnek (a 15. század óta már plusz démonokkal is!).

Különben mi van, ha Jézus csak sarlatán volt és a zsidóknak van igaza? Isten mit szólna hozzá, hogy egy bűvészt titulálnak az ő fiának? Sőt mi van ha egy idegen technológia ami Jézus kezébe hatalmat adott, mint a Piece of Eden az Assassin's Creedben? Vagy űrlények mentettek meg egy globális katasztrófától kiválasztottakat és azok fogták fel őket istennek aztán fennmaradt, mint a knowing című filmben?

Az egész kereszténység a középkor óta sokat változott, például egy időben csak bizonyos pózban szabadott gyereket csinálni, hol akarná isten ezt? Miért adott élvezetet ha megtiltja? Elítéli a vallás a vérfertőzés, miközben Ádám és Éva leszármazottai vagyunk, tehát mind vért fertőzünk.

2011. aug. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A bűnt az ember alkotta, azzal, hogy evett az almából a Paradicsomban.
2011. aug. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jó, akkor mondjuk úgy: Az Isten megtehetné, hogy bűnös gyermekeit nem Pokolba juttatja, hanem leül szépen szembe velük és elmagyarázza, hogy hol hibáztak és megmutatja nekik, hogyan tudnának helyesen élni.

Vagy ha annyira szabad akaratot adott az embernek, nem kellett volna eltiltania a fától (az miben lett volna szabad élet, hogy nem tud a létező rosszról?) Vagy mondjuk alapból azt a fát nem kellett volna odaállítania (hisz úgyis azt akarta, hogy ne egyenek róla).

Vagy azt mondania a Sátánnak, hogy ő ugyan nem adja oda a gyermekeit...


Annyi lehetőség van, amit Isten megtehetett volna vagy megtehetne, mindegyik csak és kizárólag rajta múlik...

2011. aug. 19. 21:13
 6/14 anonim ***** válasza:
Ott a Biblia, ott az Egyházban élő szent hagyomány. Ezekben "magyaráz" Isten. "Akinek van füle, hallja meg." Aki nem akarja meghallani, az úgy él, ahogy akar. De akkor úgy is hal, ahogy élt.
2011. aug. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

Először is a bűn nem valami, amit valaki megcsinált. A bűn ellenségeskedés Istennel. Szembenállás vele.

A fő kérdésre válaszolva: Isten, mivel igazságos, megbünteti a bűnt. Ha nem így volna, nem volna igazságos, így nem isten volna.

Ugyanakkor Isten nem akarja, hogy a bűn elválasszon tőle. Ezért gondoskodott róla, hogy kegyelem által megint együtt lehessünk. Megvolt a helyettes áldozat Jézusban. Minden fal végleg le van rombolva. Isten mindenkit hív magához. Senkit nem utasít el. Ha valaki nem akar vele lenni, az ellen nem tehet semmit. Akinek nem kell kegyelem, az maga választja a kegyelem nélküli állapotot, és mindazt, ami azzal jár.

2011. aug. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hmmm... én szeretem ezt a világot és szeretem az embereket is - épp ezért, abszolút megbocsátó típus vagyok, és valahogy nem nagyon lángol bennem a gyűlölt sem...


De ehhez nem kell a Biblia, Jézus vagy Isten, én akkor is szeretem mindezt, ha nem hiszek bennük. Nem érzem, hogy hívnának, pedig nem egyszer olvastam a Bibliát, de egyszerűen nem tapasztalom a bibliai ideák igazát.


Ezek szerint mit sem számít a szeretetem vagy épp a jóra való törekvésem, ha egyszer nem érzek semmi közösséget a keresztény Istennel?

2011. aug. 19. 21:48
 9/14 Sághegyi Csaba ***** válasza:

"Ezek szerint mit sem számít a szeretetem vagy épp a jóra való törekvésem, ha egyszer nem érzek semmi közösséget a keresztény Istennel?"

Nem attól üdvözül valaki, hogy mennyi jót tett, vagy hogy ez mennyit ér. Mivel mind vétkeztünk, mind ítéletet érdemlünk. Az üdvösség abban van, hogy Istennel békére jutunk az ő fia által. Ő fizette meg bűneinket. Aki meg nem akar Istennel járni, az az ő egyéni döntése. Csakhogy mivel mindennek Isten a forrása, így nélküle nincs semmi jó. Ez a pokol, ahol az istentelenek vannak.

Ha nem hiszel, annak oka van. A kérdést tedd fel magadnak, hogy akarsz-e hinni? Én nemre tippelek. Én személy szerint hiszem, hogy Jézus feltámadt. Viccesen indokolva ezért: http://www.youtube.com/watch?v=5p9CY976_kw

Ha pedig Jézus legyőzte a halált, akkor bizony ő élet, és halál ura. Sok bizonyítéka van a teremtésnek, és a Bibliának, de a kulcskérdés a feltámadás. A feltámadt Jézus pedig azt mondta, hogy aki hisz benne, az üdvözül. Ennél nagyobb jelet nem várhatnánk tőle hatalmának bizonyítására. Ha keresed őt, akkor megtalálod, sok jelet, bizonyítékot szolgáltatott, és itteni élete is jó példa volt, hogy Isten hogyan áll hozzánk. A többi a te döntésed egyedül.

2011. aug. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Golden Axe ***** válasza:

"Isten miért nem bocsát meg"


Nem igaz, amit állítasz: Isten megbocsájtott, és lehetőséget biztosított a pokol elkerülésére Jézus Krisztus személyében!


"Miért tesznek úgy a keresztények, mintha végső soron, nem Isten döntene arról, hogy igenis létezzen Pokol?"


Isten nem az embernek alkotta a poklot, hanem az embergyilkosnak, az ember ellenségének, azaz az ördögnek!

2011. aug. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!