Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » New Yorkba utazom egy hónapra-...

New Yorkba utazom egy hónapra-egy táborba. Valami tipp, információ az ottaniakról, ottani létről?

Figyelt kérdés
Nagy álmom valósul meg, hogy New York államba utazhatok-szombaton száll fel a gépem. Warwickba megyek, de New York Citybe is visznek várostnézni. Nagyon érdekelnének a tapasztalaitok, mit tanácsoltok, mire kell odafigyelni.
2011. jún. 20. 18:37
 1/9 anonim válasza:

Bocsi hogy nem segítek, de ajjj de jóó neked:(:(

Imádom New Yorkot.. milyen szerencsés vagy:)

2011. jún. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tényleg nagy szerencse:))) Nem is tudom milyen régóta várok arra, hogy eljussak az Államokba....mindenhol jobb, csak ne itt legyek:)))))
2011. jún. 20. 19:17
 3/9 anonim válasza:
Majd írd le milyen volt ha visszajöttél:)
2011. jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én turistaként voltam már NYC-ben. Bármire szívesen válaszolok (amire tudok), csak fejtsd ki, kérdezz kicsit konkrétabban, hogy mi érdekelne, mert ez a "mire kell odafigyelni" stb. kicsit tágak.:)
2011. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
MAjd ők odafigyelnek rád, ne törődj semmivel :D Az USA vigyáz rád.
2011. jún. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát hogy a társadalom, az emberek milyenek általában. Nyíltabbak, kedvesebbek, miket nem illik kérdezni, mire kell odafigyelni velük kapcsolatban:)) iylesmikre gondoltam
2011. jún. 23. 11:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt ugyanilyen kérdésre már válaszoltam:


Az amerikai emberek az európaihoz képest sokkal oldottabbak, békésebbek. Nincs bennük állandó feszültség, és odafigyelnek egymásra, kiegyensúlyozattak, és nem idegbetegek. Nekem az jött le, hogy Európa tényleg "öreg kontinens", itt már kiveszőben vannak az erkölcsi értékek(emberség, odafigyelés) amik ott megvannak. Ami mindenkire igaz az az, hogy erős személyiség, komolyan mondom, nem láttam ott ilyen megtört lelkü szomorú önsajnáló embert mint amilyenek itt vannak. Az amerikaiak életkedve nagyon intenzív.


Sokkal polgáribb viselkedés jellemző rájuk, főleg a középosztálybeliekre. Akikkel én ott találkoztam(a bolti eladótól a rokonomig mindenki), sokkal jólneveltebbek voltak, mint itt bármelyik görcsös európai. Persze ott mindenki bevándorló, ezért nagy a sokszínűség. Azt nem írtad, hogy a vidéki vagy a városi életre vagy kíváncsi, mert a kettő egészen más.


Amikor én először ott jártam, leesett az állam hogy ennyire nagyszerű emberek hogy létezhetnek ilyen nagy koncentrációban(New Jersey). Később rájöttem hogy ott mindenki nagyszerűbb mint itt bárki. Igen, lehet mondani a kivételeket, meg azt is, hogy ezt csak én láttam olyannak amilyen, ez igaz is. De én ennél többet nem tudok mondani mint a saját élményeimet, olvass el könyveket az USA-ról, az objektívabb infókat ad.



Persze ezek az én tapasztalataim, de számomra nincsenek nagyszerűbb emberek az USA-belieknél. Az országukon is meglátszik hogy kik élnek benne. Oda csak szorgalmas, életrevaló ember tud bevándorolni, akik meg ott születtek, azokból meg azt nevelnek. Ez egy fontos gondolat azthiszem, nagyon jól leírja azt amit ott én éreztem.


Ott hiányzik az európai lét sok eleme. Ugye, mivel ők egy nagy nép kontinensnyi országgal, nincsenek országok közötti viszálykodások, vagy érdekütközések. Nincs nemzetállamok közötti versengés, egy nemzetállam van, az az USA, ami gazdaságilag, és katonailag is a világ legerősebb szuperhatalma. Amikor én ott voltam, nem érdekelt hogy mi történik a külpolitikában, mit csinálnak más országok, csak élveztem azt a biztonságérzetet amit nyújt az ország. Az ottlét közben erősen éreztem az erős hazaszerető hangulatot, az amerikaiak társaságát, a rokonaim társaságát, a gyönyörű környezetet. Nem jutott eszembe olyasmi, hogy valami dolgom lenne bárhol máshol. Azthiszem jó kezekben voltam.



Nekem ott átértékelődött az emberekről alkotott képem, ami a magyarokból állt előtte. Sokkal jószándékúbb emberekkel bővült ki, egészen más, sokkal normálisabb viselkedésformákkal. Amíg nem találkoztam az amerikaiakkal, már azthittem, hogy az emberek mindenhol ilyen önzőek, és parasztok. Aztán megismertem egy olyan kultúrát, ahol nyoma sincs az önzésnek és az irigységnek, a másiknak való ártásnak.


Számomra az élet ott nyert értelmet, ott éreztem igazán azt, hogy élni szeretnék a sok jó ember között, ott ahol békesség, biztonság, szeretet van. Európa egy fáradt, hervadt virág az USA-hoz képest.



Amit én itthon hallottam az USA-ról, azok nekem a magyarok szennyes mocskolódásai most, mert tudom hogy nem igazak(hogy buták például, mennyire nevetséges is ez). Elképesztő hogy az itteni emberek milyen keveset tudnak az élet szépségeiről, és szinte középkori sötétségben elfásulva szenvednek és mérgelődnek itt a porban.



Az is teljesen igaz még, hogy az USA a lehetőségek hazája, az "american dream" teljesen mindennapos még, ott az igazság, ész, érdem az emberek mindennapos hajtóereje, és aki odamegy, és van hozzá sütnivalója, az átveszi ezt a felvilágosult szemléletet, és megcsinálja az álmát. Az én véleményem az ottani lehetőségekről az, hogy kevesebb versenytárs, nagyobb élettér van ott. Ugye Európában nagyon magas a népsűrűség, az USA-ban sokkal alacsonyabb. Városban persze nincs így, de ott is a kertvárosban sokkal tágasabb, élhetőbb a környezet. Vidéken meg úgy érzed, mintha távol lennél a világtól, egyedül azok számítanak akikkel együtt élsz, és tökéletes béke és csend van. Nem zavar és korlátoz senki, van egy házad az erdőben, (persze minden van ott is) szabad vagy és ha úgy tartja kedved bemehetsz a városba vagy lemehetsz az óceánpartra. Ez történt New Jersey-ben velem. A paradicsomi nyugalom, plusz a lehetőség, hogy kis autóúttal elérhettem a bevásárlóközpontot, meg mindent ami kellett.

2011. jún. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Milyen tábor, kérdező? mennék én is :)))
2011. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez engem is érdelek utolsó,akkor gondolom iskolás vagy még (kérdező)?
2011. júl. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!