Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szeretnék Amerikába kiköltözni...

Szeretnék Amerikába kiköltözni . Mi (k) kell (enek) ehhez? Vízumot hogyan kaphatok?

Figyelt kérdés

Nagyon régi álmom ,hogy egyszer kiköltözzek Amerikába.

De azt hallottam ,hogy csak úgy nem lehet hanem vízum is kell.(meg vmi olyasmit hallottam ,hogy pár milliónak kell lenni a bankszámládon ,hogy ne csóróskodni menj oda)

Aki kint él vagy sokat tud Amerikáról az legyen szíves jelezze itt nekem.(akár msn-en is beszélgethetünk )

Sok kérdésem lenne az életszínvonallal a lövöldözésekkel kapcsolatban. stb...

NAgyon fontos lenne


2011. jún. 29. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:

először használd a keresőt..mondjuk. sok 100x le van írva :)

fontos a vízum igen, de azt kb ritkán adják meg.

ezen kívül van esélyed a beházasodással, vagy a zöldkártya lottóval.

vagy feketén....de azt nem ajánlom.

2011. jún. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

de mindenhol azt írják hogy nehéz vízumot szerezni.

na de mért olyan nehéz???beházasodással :S hogyan házasodjak meg ha ott se lehetek vele amerikába.és ha elvállunk?

2011. jún. 29. 13:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Már sokszor leírtuk, hogy a jelenlegi torz bevándorlási rendszer miatt, munkavállalási vízumot szerezni majdhogynem lehetetlen.(Nagyon magasan képzett, a világ sok országában elismert szaktekintélynek kell lenned ahhoz, hogy munkavállalási engedélyt szerezz.) Ez azért van így, mert az amerikai cégek nem vesznek fel külföldit, mert jelenleg itt is nagy a munkanélküliség. A cégeknek egy külföldi foglalkoztatása minimum 3 hónapba és több ezer USD-ba kerül. Közben pedig több száz zöldkártyás és állampolgár ott van helyben a munkára. Tehát a jelenlegi helyzetben(amíg nem lesz új bevándorlási törvény - mostanában nem lesz), addig az egyetlen járható út a házasság vagy próbálkozol a zöldkártyalottón. A házasság a legjobb, leggyorsabb módja annak, hogy kijuss. Vagy netes társkereső vagy kijössz 3 hónapra(vízum nem kell.) és valakivel összejössz! Ennyi! Az a lényeg, hogy ne váljatok el amíg nem kapsz véglegesített zöldkártyát(2 év)
2011. jún. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 15:05 - <-- jol irta.


Amugy Kedves Kerdezo, aruld el legyszives hany eves vagy?

Csak azert, mert ha mar 'eladosorban' vagy akkor irok privit, ha meg fiatal (vagyis 21 ev alatt) akkor itt usaban kiskorunak szamitasz, es akkor raersz meg egy par evet.

2011. jún. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

:O rémes -.-

amúgy 15 lettem pár napja :)

nekem nagyon bejön amerika és csak ezért szeretnék kimenni ...

hát amit a 2. válaszoló mondott azon elgondolkozok ... :D

2011. jún. 30. 17:41
 6/7 A kérdező kommentje:

egyébként amerikában melyik az úgymond "tuti szakma"?

mezőgazdasággal éri meg foglalkozni vagy mivel?

2011. júl. 3. 18:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! beszéltél/kommunikáltál/dumáltál/elegyedtél már valaha amerikaiakkal? Tudod miről beszélsz? Jártál már ott? Honnan tudod hogy bejön, melyik filmben láttad? Folyékonyan beszélsz angolul, akcentus nélkül úgy hogy az első 2 percben ne vágják le hogy kelet európai illegális bevándorló vagy? az ilyen kérdések láttán, mint a tied bánom meg hogy egyáltalán felléptem az oldalra.
2012. márc. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!