Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikai magyarok! Ti tartjato...

Amerikai magyarok! Ti tartjatok a kapcsolatot USA-beli magyarokkal?

Figyelt kérdés

Miert mondjuk mi, amerikai magyarok, hogy minden USA-beli magyar szemet, nem segit, csak elvesz, becsap, irigykedik? Egyebkent en is igy latom es sok helyen olvasom masoktol is, de ha ezt sokan igy gondoljuk, akkor sok embernek kellene lennie, aki ad, de nem elvesz, nem?


Nagyon szerettem volna amerikai magyarokkal baratkozni, sokaig probalkoztam, de soha nem alakult ki tartos baratsag, amint megkaptak a segitseget, amit akartak, nem kerestek tobbe. Azt irja sok ember, hogy ugyanigy jart...akkor olyan emberrel lenne jo ismerkedni, aki ugyanigy jar, mert ezek szerint o nem rossz. Miert nem tudnak az amerikai magyarok jo es tartos baratsagokat kialakitani egymas kozott? Nagyon csalodott vagyok! Soha nem kertem senki segitseget konkretan semmiben, csak szerettem volna baratkozni, de latom a mai vilagban csak az erdek szamit. Barcsak ertenem, hogy a romanok, nemetek, mexikoiak, japanok, kinaiak, indiaiak hogy hogy tudjak tartani a kapcsolatot egymassal, a magyarok meg nem...


2011. júl. 11. 23:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Barátnőm 5 évig élt Dublinban, és ugyanerről számolt be ő is :(( Ez olyan szomorú..


Én rövid ideig voltam Angliában, keresgéltem én is más magyarokat, de olyan "hideg" volt mindenki... De én mégis azt hiszem, nem a mi (Te és az én) készülékünkben van a hiba...

2011. júl. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
En csak azt nem ertem, hogyha talalkozol magyarokkal, azt mondjak, hogy a magyarok milyen szemetek, aztan veluk is hiaba baratkozol, azok a szemelyek is ugyanazt csinaljak a vegen meg veled, amirol papoltak.
2011. júl. 11. 23:32
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom.. de nem vagyunk egy összetartó nép, az biztos :(( Én lehet, azért vagyok más, mert vidéken éltem 18 éves koromig, és nálunk odafigyeltünk egymásra, a szomszédokra, a család többi tagjára is... Én pld. ezért szeretek Erdélybe kirándulni, mert ott annyira mások az emberek.. :) De hogy még Amerikában sem bírnak egymásnak örülni a honiak, hát ez elkeserítő ám...
2011. júl. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Sajnos ugyanezt tapasztalom jómagam is itt Angliában. Fúrják egymást, ha valaki itt egy kicsit többre vitte a gyári munkánál meg a mosogatásnál, azt a háta mögött kibeszélik. Amíg gyárban dolgoztam, volt egy magyar csoportvezetőm, olyan rossz főnököm még nem volt. Alapszabály! Ha jót akarsz magadnak, akkor nem ismerkedsz magyarokkal, mert abból csak a gond van! Rohadt irigyek mindenre, mindenkire. Egy magyar házban laktam, de szerencsére el tudtam költözni, mert kaptam a szakmámban állást, mindennap lopták a kajámat a hütőből!
2011. júl. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Húú, ezt olyan elkeserítő olvasni :(((
2011. júl. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hy, en Amarikaba elek, de tartom a Magyországon levo barataimmal a kapcsolatott, ritkabban haza is megyek, amint tudok.
2011. júl. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A magyarorszagi kozeli barataimmal en is tartom a kapcsolatot...en az amerikai magyarokrol beszelek...mindig csak a kihasznalas megy, lehetetlen baratsagot kialakitani veluk.
2011. júl. 12. 14:27
 8/15 anonim ***** válasza:

Erdekes kerdes.

A valasz nem, nem igazan.


Az elso evekben volt egy csapat akikkel egyutt ittunk/buliztunk/stb. Szinte minden partin megismertem uj magyarokat rajtuk keresztul. Aztan nalam abbamaradt az ivas/bulizas/stb, naluk nem. En mar nem jarok az o tarsasagukba es nem keresem oket, ok sem hianyolnak engem.


Van par arc akikkel neha osszefutok, dumalunk, de nincs olyan nev a telefonomban, akit felhivnek neha-neha, hogy hello, mizu.


A fiuknal ez mas. A parom (szinten magyar) tobbet tartja a kapcsolatot az o haverjaival, de az is inkabb "he figyi kene ez, meg az" o segit nekik aztan megint eltunnek. De tudjuk, ha valami majd a jovoben nekunk kell akkor rajuk lehet szamitani, mert ok is kaptak segitseget. (kolcson auto, szivesseg valamit intezni stb.). Ezeket inkabb hivhatjuk erdek ismeretsegeknek, mint baratsagnak.


A tesomek a vallasukon keresztul tobb magyarral tartjak a kapcsolatot, akikkel heti szinten talalkoznak a templomban, illetve szulinapokra, unnepekre osszejarnak.


Ha nagyritkan osszefutok turista magyarokkal szoktunk egymasnak orulni, de bevallom oszinten nagy eloitelettel valogatom en is oket; peldaul vihogo, hangoskodo plaza-emberkeknek nem szolok oda, hogy jeee ti is magyarok vagytok? Sot, inkabb elkerulom oket. Tudom nem szep dolog, de ez van:(


Kedves kerdezo, te melyik allamban elsz?

2011. júl. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
En is ugyanigy vagyok, mint te, kedves utolso valaszolo. Nem csodalom, hogy ilyen plaza embereket nem szolitasz meg. Sajnos (vagy nem is sajnos?) itt nincs nagyobb magyar kozosseg, egy kis telepulesen elek Texasban. Gyakran koltozunk, mert a ferjem katona es jo lenne, ha lennenek baratok, de mind eltunnek, amint megkapjak, amit akarnak. Jo lenne, ha lenne 1-2 biztos pont adok-kapok alapon, nem pedig ugy, hogy mindig engem zsigerel ki valaki. Az evek soran olyan sok rossz tapasztalatom volt, hogy most mar eldontottem, nem erdemes keresni a magyarok tarsasagat. Igaz a mondas: hogyha van egy magyar baratod, mar nincs szukseged ellensegre...azt nem ertem, hogy miert ilyenek, mert mas nepek annyira osszetartoak es mas nepek annyira kedvesek a magyarokkal is, magyar a magyarral meg szemet. Sok horror sztorit hallok masoktol, hogy magyar szarmazasu munkaado miket muvel magyarokkal, allatkent kezeli oket, csak mert nyeregben erzi magat. Biztos, hogy csak a magyarok ilyenek. Mindket anyosom USA-n kivul szuletett, 30-40 ev hosszusagu baratsagokat apolnak az orszagukbol jott tobbi bevandorloval es nem arrol szol az egesz, hogy keresik, ha valami kell, hanem meghivjak egymast, egyutt szerveznek programokat. Magyarok eseteben ilyet elkepzelni sem lehet sajnos.
2011. júl. 12. 19:44
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok!Én szívesen ismerkednék külföldön élő magyarokkal!Semmi hátsó szándék nélkül!Mindig is érdekelt más ország kultúrái stb....Ha gondoljátok,nekem nyugodtan írhattok!26éves lány vagyok,3 éve házas!1-2 ismerősöm van Floridában,New Yorkban de sajnos ritkán beszélgetünk :-(
2011. júl. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!