Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mi kellene ahhoz, ha én az...

Mi kellene ahhoz, ha én az USA-ban szeretnék élni?

Figyelt kérdés

Mindenre kíváncsi vagyok, tapasztalatok, vélemények.

Amit csak tudtok.

Köszi.

Amúgy 24 éves lány érettségivel, és két szakmával.


2009. ápr. 1. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

zold kartya, ennek a modjai: munkavallalas, hazassag, zoldkartya lotto.

Az elso a leggyakoribb, ide egy kinti ceg kell hogy szponzoraljon teged, ok kezdemenyezhetik a H2b, azt hiszem ez az, vizum igenyleset. Ezt 3-5 evre lehet megkapni es kinnt egy ido utan jelentkezni a zold kartyara. A hazassaghoz nem kell reszleteznem, mi kell, de itt nagyon gyanus minden es nagyon ellenorzik, nem e csak emiatt kottetett a dolog, ha lebuksz, akkor komoly kovetkezmenyek lehetnek. A lotto pedig minden evben a USA honlapjarol palyazhato meg, a szerencsesek zold kartyat kapnak es elhetnek kinnt.

En 23 eves lany vagyok, 1, 5 evet eltem kinnt, es most vagyok vegzos az egyetemen itthon, de miutan vegeztem, en is szeretnek vissza menni, mert imadtam kinnt, de amint reszleteztem, nem konnyu ez.

2009. ápr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

www.usembassy.hu

Itt a vizumok kategorian belul a bevandorlo vizumokat tanulmanyozd at alaposan. Sok fele van, sok fele keppen lehet jonni, de egyik sem egyszeru.

En 3 eve elek itt. A zoldkartyamat meg Mo-n megkaptam es, ha minden jol sikerul, jovore megcsinalom az allampolgarsagi vizsgat is.

2009. ápr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
2. valaszolo, hogy mentel ki, munkan keresztul?
2009. ápr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Házasság révén. De Magyarországon volt az eskövő és nagyon-nagyon sok minden papirt be kellett szerezi. De megérte, mert igazából minden ügyemet a magyar konzul intézte és én már ott megkaptam a zöldkártyát. Ha itt intézem, tovább tartott volna.

Egyébként, ha komolyan érdekel, akkor a konzulátuson nagyon kedves és segitőkészek az ügyintézők. Telefonon elérhetőek. Sok sikert!

2009. ápr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
Én is házasság útján kaptam. A konzulátuson keresztül jóval rövidebb idő alatt meg van a zöldkártya. Ha az USA-ban adják be a kérelmet, egy évbe vagy többe is beletelhet. Ha viszont valaki csak a zöldkártyáért akar házasodni, felejtős. Az első két év alatt "próbaidőn" vagy, szóval nem érdemes szórakozni a bevándorlásiakkal. Csak akkor házasodj, ha tényleg szereted a párodat.
2009. ápr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!