Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az USA ban hogy kaphato meg a...

Az USA ban hogy kaphato meg a letelepedési engedély, és az állampolgárság?

Figyelt kérdés

Csak kiváncsi vagyok rá,mert rokonom Amcsi,és kimennék hozzájuk az USA ba.


18/F


2011. júl. 18. 14:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz hogy állampolgár légy minimum 5 évig legálisan az Államokban kell tartózkodnod(vagy 3 évet, ha a feleséged amerikai)! A legális tartózkodás az az hogy van zöldkártyád! A zöldkártyára reális esély a mostani torz bevándorlási helyzetben, csak a zöldkártyalottó vagy az amerikai állampolgárral kötött házasság.(Nekem a feleségem amerikai, októberben lesz az állampolgársági tesztem.)
2011. júl. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót! :)
2011. júl. 18. 21:03
 3/17 anonim ***** válasza:

A rokonod mennyire kozeli rokon? Mert nem mindegy, hogy szulo vagy unokatestver...


Nem egyszeru, csak ha kozvetlen rokonod amerikai allampolgar. Illetve a zoldkartya lotto is ott van lehetosegnek minden evben.

2011. júl. 19. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Vagy valami hiányszakma útján is kaphatsz vízumot, esetleg zöldkártyát.
2011. júl. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
Egy Amerikában élő magyar ügyvédnő mondta nemrég, hogy vagy házasság egy amerikai állampolgárral, vagy zöldkártyalottó. Ennyi. Úgy hallottam, hogy pl. Kaliforniában ha vezetni szeretnél, nem elég a nemzetközi jogsi, hanem le kell tenned ott a kinti jogsit. Ahhoz viszont Social security number kell, amit csak a legálisan kint tartózkodók kaphatnak. Ez az SSN kell még a bankszámlanyitáshoz is. Ha valaki máshogy tudja, szóljon.
2011. júl. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Jol tudsz mindent utolso. Csak annyit tennek hozza, hogy ez nemcsak Kaliforniaban, hanem a tobbi allamban is igy van a jogositvannyal kapcsolatban.
2011. júl. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

És hogy kapható meg a Zöldkártya?(Letlepedési engedély)


kell idő míg az ember összeismerkedik egy amerikai lánnyal.

Akkor ha nincs meg az állampolgárság,akkor nem is élhetek ott?

(Pl:egy csomo ázsiai él az USÁban és egyik se amerikai államplgár)

Ezt nem értem.

2011. júl. 21. 21:21
 8/17 anonim ***** válasza:

Vagy vizumon elsz, de az nem bevandorlo kategoria, ami azt jelenti, hogy egy ido utan lejar a vizum es el kell hagynod az orszagot.


Az nem eleg, ha amerikaival hazasodsz. Komoly feltetelek vannak. Pl. az amerikai hazastars anyagi felelosseget is vallal erted, igy ha nincs munkaja es nem talaltok co-szponzort sem, aki anyagilag felelosseget vallal erted, akkor zoldkartyat sem kaphatsz. Tegyuk fel megismerkedsz egy 19 eves egyetemistaval, aki amerikai allampolgar. Osszehazasodtok. Zoldkartyat nem kapsz, mert nem tudja papiron bizonyitani, hogy el tud tartani, nincs munkaja. Ha mas sem vallalja erted ezt a felelosseget, akkor nem kapsz zoldkartyat. Meg kell utni egy minimumot ahhoz, hogy engedelyezzek. Szoval ez egy nagyon osszetett dolog. Arrol nem beszelve, hogy a hazassag altali zk-t 2 evre adjak, utana a felteteleket le kell rola vetetni (lifting/removing conditions), egy csomo papirt be kell adni bizonyiteknak, hogy egyutt eltek, igazi a hazassag stb. Szoval ez nem olyan egyszeru dolog...

2011. júl. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Igen, nekem is azt mondta az ügyvédnő, hogy 2 évig kell házasnak lenni. Addig ideiglenes zöld kártyát kapsz, majd utána véglegesíteni lehet azt. Valódi együttélés bizonyítékai pl. közös bankszámla (bár ez szerintem hülyeség, mert egy csomóan valódi házasságban élnek, még sincs közös bankszámlájuk), mindenféle lakással kapcsolatos számla, mozijegyek, szomszédok véleménye, intik részletek, minden. Szerintem sokkal egyszerűbb egy valódi kapcsolat, amikor az ember valóban szerelmes, különben 2 év pokol, mivel ki vagy szolgáltatva a másiknak.

Azt amúgy én sem értettem, hogy például rengeteg mexikói él ott és a nehéz körülmények ellenére mégis elboldogulnak valahogy illegálisan is.:-)

2011. júl. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Értem.Szoval nem oyan könnyü,mint Pl:Anglia,hogy csak egy állandó lakcím kell a letelepedésre.

És ha már járok a lánnyal,és elveszem feleségül,akkor már kiköltözhetek ?

Addig nem ugye?


Amugy rokonom (aki Amcsi)Ő Apukám uncsitesója,és az ő felesége amerikai,meg az anyukája is ha jól tudom.

2011. júl. 22. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!