Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit ajánlotok Californiába?

Mit ajánlotok Californiába?

Figyelt kérdés

Terveim szerint szeretnék kiköltözni a közeljövőben, épp ezért ott lakó/lakott emberek véleményét kérdezném, hogy mit ajánlotok "kezdő csomagként" [mennyi pénz, előre bérelt lakás stb], szerintetek mennyi idő míg valamennyire berendezkednék, tanács, ötlet, bármi, amit hasznosnak találtok. (: Előre köszönöm a válaszokat!

22/L


2011. júl. 31. 02:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy legálisan kinn éljen szüksége van zöldkártyára! Ahhoz pedig munkavállalási engedély kell, hogy megkapja, amire a jelenlegi torz bevándorlási helyzetben nincs esély!


Maximum illegálisan tud dolgozni! Viszont csak oda útra szóló repülőjegyet nem vehetsz, mert be kell mutatni a visszaútra szólót is! De amennyiben csak egy útra vesz jegyet, akkor számítson rá, hogy a bevándorlási tiszt azon nyomban visszafordítja a határon!


Jelen helyzetben zöldkártyát szerezni csak házasság vagy zöldkártyalottó útján lehet! Munkavállalás alapján nem nagyon, mivel hacsak nem vagy nagy tudású, elismert szakember, akkor esélytelen, hogy találsz munkaadót, aki szponzorál!

2011. júl. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
külkereskedelmi szakon diplomáztam, szerintem ezzel nem lesz gond.
2011. júl. 31. 12:02
 3/12 anonim ***** válasza:

"külkereskedelmi szakon diplomáztam, szerintem ezzel nem lesz gond."


Látom nem érted amit írtam! Egy átlagos, diplomával rendelkező embert sem fog szponzorálni egyetlen egy cég sem, mert itt van helyben több száz zöldkártyás és állampolgár!


Egy külföldi foglalkoztatása minimum 3 hónapba és több ezer dollárjába kerül a cégnek! Olyan torz a bevándorlási rendszer és olyan bonyolult, időigényes, bürökratikus megszerezni a munkavállalási engedélyt, hogyha nem vagy minimum Phd. végzett ember, nem jelennek meg újságokban cikkjeid, kutatásaid, publikációid, akkor az esélyed a munkavállaláson keresztüli zöldkártyára gyakorlatilag nulla! Éppen ezért három járható út van:


1. illegális munkavállalás: nem ajánlom!


2. házasság útján történő zöldkártya(cca.6-9 hónap a folyamat, jelenleg ennél gyorsabb módja nincs a zöldkártyának)


3. zöldkártyalottó

2011. júl. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tudom ,hogy nem ez a kérdés de szerintem menj Ausztráliába!

Az időjárás sok helyen olyan mint Dél-Californiában az életszínvonal is kb ugyanolyan és sokkal könnyebb kijutni!

2011. aug. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

tegnap 12:22 jol irta le.

Amugy a munkavallalasihoz meg annyit, ha van amerikai nagybacsid akinek mondjuk van egy magyar etterme, akkor o el tudja neked intezni a papirt, de ha nincs ismeros/rokon akkor felejtos.

(Ismerek egy embert aki egyetemen kutato orvos, o igy kapta meg a zoldet, de o a kutatas miatt jott ki az usaba nem az usa miatt es a munkajanak el stb. de eleg hosszu - tobb ev - mire megkapta igy a papirokat.)


Itt oldalt a keresobe ird be hogy usa zold, meg green card meg ilyenek es ha mar elolvastad a tobbszaz kerdest es minden kommentet es meg mindig van kerdesed, akkor gyere vissza es kerdezz es helyi lakoskent valaszolok majd a kerdesidre (ha tudok).

2011. aug. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, máris nekiállok keresgélni a neten, ha kérdésem van akkor írok. Köszönöm, hogy értelmesen válaszoltatok, sokat jelent. :)
2011. aug. 3. 00:07
 7/12 anonim ***** válasza:

A mi "kezdo csomagunk":

-egy heti motel, amig alberletet kerestunk (~50USD/nap)

-ket havi lakber az elso honapra+kaucio (3000USD)

-kocsi (6000USD).

-lakas berendezese (1500USD)

-Egy honap megelhetes (500x2USD)


De mi egy nagyon draga helyre jottunk... ennel biztosan lehet kevesebbol is kihozni. Mi nagyon kenyelmesen csinaltuk.

2011. aug. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, döncike! Most elég jó támpontokat adtál nekem, hogy mire is számítsak a "kezdő fázisban". Nagyon köszönöm (:
2011. aug. 28. 03:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Hova mesz? Van kontakt? Vizum le van rendezve? Ha venni akarsz kaliforniaba valamit, akkor a craigslist.com ot mindenkeppen eredes megnezni. Mi ott talatuk a lakast a bicajokat, de kocsit is lehet ott szerezni.



Sok sikert!

2011. aug. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsot! Amúgy az előbb beszéltem az édesanyámmal, azt mondta, hogy tavaly valamikor aláírt valami vízummentességet Magyarország és Amerika, ami januártól van érvénybe. Utánanéztem, tényleg ezt találtam én is:

[link]


akkor vízum nem kell, ha minden igaz, bár munkavállalói lehet, hogy igen.

2011. aug. 29. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!