Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Nincsen honvágyatok?

Nincsen honvágyatok?

Figyelt kérdés

Nagyon vonz Amerika azon belül is az USA Keleti partja, de néha elgondolkodok azon ha lenne lehetőségem menni akkor mennék e.(Mert úgy néz ki hogy majd a későbbiek folyamán lesz lehetőségem ott élni, ha nem is örökre hosszabb időre.) Mert amikor belegondolok megijeszt ez a távolság. És nagyon is hiányozna itthonról minden. Nem akarok örökre itt maradni, tervben van rövidesen egy külföldi munka, de itt Európán belül és aránylag nem is olyan messze. És onnan többször haza tudok jönni.

A kérdésem az lenne hogy akik Amerikába élnek: Nincsen honvágyatok? Milyen időközönként szoktatok haza jönni? Hiányzik Magyarország?

/Légyszi aki nem tud normális választ adni az ne írjon!/


2011. aug. 23. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez szerintem egyentol fugg.Mielott kimentem londonba ahol 8 honapot eltem azt hittem honvagyam lesz,de amikor kimentem nem ereztem semmit.Eloszor azt hittem,hogy majd kesobb jon de teltek a hetek,honapok es csak nem volt honvagyam.Most pedig 1 honapon belul megyek USA-ba.Remelem ott sem lesz semmit gond.A legroszabb az egeszben a repteri bucsuzas ,de amint atmesz a kapun elkap az izgatottsag,hogy vajon milyen is lesz az uj hely.De mondom ez egyenfuggo.Valaki annyira honvagyas,hogy nem birja.Ja es en a 8 honap alatt egyszer voltam otthon es egyszer pedig a szuleim jottek.Viszont ugy gondonlom ,hogy USA-bol nem fogok hazajonni mivel kicsit dragabb a repjegy..Nos roviden ennyi remelem valamennyire tudtam segiteni :)

2011. aug. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jovo honapban lesz 8. eve h itt vagyok. Kb. 4x 5x voltam eddig otthon es a szuleim jovoheten jonnek (immar 3. alkalommal)

Nincs es sosem volt honvagyam. 3 evi London utan sem volt soha honvagyam.

A baratnom leutazik Zalaba a rokonaihoz es ket nap utan kikeszul a honvagytol.... tenyleg embere valogatja.

Az Eu-n beluli munka jo lesz, hogy kiprobald milyen tavol lenni a csaladtol, baratoktol, a megszokottol, (turo ruditol:) stb.

2011. aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznosak a válaszok. Köszönöm:)

Várok még válaszokat!:D

2011. aug. 23. 18:32
 4/7 anonim válasza:
2 eve vagyok itt,abszolut nincs honvagyam :)
2011. aug. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés, hogy van-e vagy nincs honvágya valakinek, sokkal bonyolultabb, mint hinné valaki.

Nincs honvágya annak: aki nem szereti a hazáját vagy szülővárosát, akiben kellemetlen emlékeket idéz a szülőhely (ott verte a mostohaanyja, ott erőszakolta meg a mostohaapja, ott volt sikertelen az iskolai előmenetele) stb.

Akit viszont kellemes emlékek fűznek oda, ahonnan elszakadt, azokban mindig van honvágy.

2011. aug. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is az a honvagy tulajdonkeppen????


A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 21:46 - termeszetesen ez a te meglatasod, a te velemenyed.

Az enyem pedig a kovetkezo: en kozepsuliban is ugy mutatkoztam be mikor roviden kellett magunkrol beszelni, hogy "nagyon kiegyensulyozott gyerekkorom volt". A szuleim ma is boldog hazassagban elnek. Tobb mint 15 evig jartam veluk kempingezni, evente 5x -6x, bejartuk Tolnat Baranyat. Ha valaki, en eleg jol ismerem kishazamat es nagyon szeretem es semmi bajom vele, barmikor visszamegyek szivesen (latogatoba) es ha tehetnem tobbszor mennek, de az eletszinvonal itt olyan, amit otthon valoszinu nem tudtam volna magamnak kialakitani.

Ma is tartom azokkal a barataimmal a kapcsolatot akiket meg suliban ismertem meg es a tavolsag nem akadaly. Mikor hazamegyek onnan folytatjuk szinte ahol abbahagytuk. Ugyanazokkal a hu.lyesegekkel, ugyanarra a helyre jarunk ahova elotte evekig, szinte csak a hajunk szine es osz hajszalaink mennyisege valtozik.

Szoval a te peldad enram nem ervenyes, en szeretem a hazamat, Budapest egy kiraly hely, nincsenek mostohaszuleim es pofont harmincX ev alatt egyet kaptam, matek hazifeladat kozben... :) es nincs honvagyam.

2011. aug. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fel eve vagyok az USA nyugati partjan. Haza legkorabban 2012 karacsonyan megyek. Honvagy van, de csak unalmas percekben tor ram. Nem veszes, rokonokkal, haverokkal tartom a kapcsolatot... facebook, mail, skype. Bizonyos kajak nagyon hianyoznak :-D


Mindegy, ezt dobta a gep. Sose volt bajom Magyarorszaggal, szeretem a csaladom, a barataim, mondjuk Budapestet nem. De azt nem is tekintettem otthonomnak, habar majd 10 evig laktam ott.

2011. szept. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!