Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Januárban Floridába (Orlando-b...

Januárban Floridába (Orlando-ba) utazom két hétre. Mit érdemes tudni, megnézni?

Figyelt kérdés

(tudom, az első tudni való, hogy nagyon szerencsés vagyok:))))))))

ha valaki már járt ott, szívesen venném ha írna, hogy mire kell odafigyelni, a reptéren mit kérdeznek, mire figyeljünk ott, Orlando környékén mit nézzünk meg...

ja, és még suliba járok, az igazgató elengedett, szóban. abból lehet valami problémám, ha nincs írásos engedélyem a hiányzásra a suliból?


2011. szept. 9. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Két hétig csak Orlandoban leszel ? Sztem az uncsi lesz. Amúgy Florida egy meglepően csúnya állam. Nekem nagy csalódás volt. (Orlandoban csak átutaztam, de jártam pár floridai városban.)


Amúgy Disnleyland-et nézd meg.


De nem szeretnél körbenézni más városokban is, legalább Floridában ? Miami, Tampa, Jacksonville..stb.

2011. szept. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én Jacksonvillebe mindenképpen elmennék.
2011. nov. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, azóta már elmentél, de én csak most láttam a kérdésed... Épp ilyesmit tervezek én is, ezeket néztem ki Orlandora:

- DisneyWorld

- Universal Studios (itt a Harry Potter Park)

- Legoland

- SeaWorld

- Kennedy Space Center.


Egyébként más látnivalót annyira nem találtam, esetleg a környező városok.

Ha már visszajöttél, majd mesélj, hogy milyen volt, hol voltál, miket csináltál, mit ajánlasz! :)

2012. jan. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

-Disney World (Magic World)

-Sea World

-Universal Studios (Islands of Adventure)


úgy volt, hogy a Kennedy Space Centert is megnézzük, de inkább sütkéreztünk kicsit:D Tampa-ba mindenképp menj el, azon belül pedig Clearwater Beach-re. ez a nyugati parton van. a keleti parton Melbourne Beach-et érdemes megnézni, igazi filmes fehér homokos partok:)

az utakra figyelj, ami a térképen olyan út, mint pl az 528-as (a reptérről megy Lake Buena Vista fele) akkor az olyan úton, vannak olyanok, hogy Toll Plaza. ezek kapuk, itt általában egy dollárt, vagy 75 centet kell fizetni. minden nagyon jól ki van táblázva, és mindenhova kocsival lehet csak eljutni, mert ha ott azt mondják, hogy itt van nem messze, akkor az legalább 15 perc autóval:D pirosnál is lehet jobbra fordulni, és pr mérföldenként vannak visszafordulók, ha netán eltévedtél és visszamennél. egyébként nagyon pozitív tapasztalat volt, nagyon kedvesek, segítőkészek az amerikaiak, bárki bármit is mond, nagyon túristabarát az egész:) Miami-t nem ajánlom, oda csak olyannal menj, aki ismeri a várost, mert akadnak helyek, ahova több mint veszélyes bemenni.

Tampa-ban is van sötétbőrűek által lakott rész, betévedtünk oda, de nem mertünk kiszállni az autóból, elhúztunk onnan gyorsan. ott főképp az óceánpart menti utcák az érdekesek. és vagy térkép, vagy gps legyen, mert buszt alig látni, vonat alig van, a taxi meg drága, a legjobb autót bérelni:)

2012. febr. 6. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!