Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadában megyek valamire egy...

Kanadában megyek valamire egy Pénzügy és számviteli, számvitelre szakosodott diplomával?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez hihetetlen de én is pont ezt a kérdést akartam feltenni, csak nem Kanadával hanem az Usa-val.:)

(bocsi ,hogy nem tudtam segíteni, de gondoltam azért leírom)

2011. okt. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A USA-ban kell csinálni átképzést ez általában fél vagy 2 féléves szokott lenni de sok dollárba kerül , Kanadában nem tudom hogy van de valószínű ugyanúgy mint az USA-ban
2011. okt. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

En ugy tudom,hogy itt nem fogadjak el a magyar diplomat. Az egyik ismerosom szinten diplomas,eleg regota probalkozik,de nem vettek fel sehova,eleg sok helyre beadta a palyazatat.


Kanadabol irok.

2011. okt. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mosogatási munkához előny lehet.
2011. okt. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Így rögtön a magyarral valószínű nem sokra, de úgy olvastam máshol, hogy mérlegképes könyvelői végzettséggel lehet valamit kezdeni. Arra törekedj, hogy szerezz egy kanadai munkahelyet, gyakorlatilag bármilyet, mert amíg nincs kanadai referenciád nem fognak felvenni semmi rendes helyre öt diplomával sem, sőt pont azzal nem. Ott tüsténkedj nagy szerényen, ahogy csak bírsz, de ne mutasd ki a szellemi fölényedet, mert rossz referenciát fogsz kapszni és akkor nem volt semmi értelme. Tele van az ország küldöldi diplomásokkal, akik labdába sem rúghatnak - csak nem fogják átadni a jól fizető pozíciókat olyanoknak, akik ingyen szerezték a végzettségüket, míg ők kemény pénzeket fizetnek érte? A magyar diplomádat meg add be elismerésre az illetékes hivatalban és próbálj meg, ha megkaptad a papírt, mert biztos lesz benne olyan rész, ami OK ott, ráképezni. Nem olcsó és az elismerés is sokba fog kerülni, mert angolul kell még a subjectek leírása is, de különben nem sok esélyed lesz. Ez azt jelenti, hogy kell a volt felsőoktatási intézményedből az egész képzés leírása angol nyelven, ami tartalmazza a tantárgyak leírást is. Tehát hiába van lefordítva, hogy pl. számvitel, az nem lesz elég. Az elismertetésről ezen oldalakon tájékozódhatsz:


[link]

[link]

[link]

[link]


Itt van a lista, hogy milyen munkaerőre van szükségük mostanság, de úgy tudom, hogy minden tartomány munkaerő hivatala ad ki rendszeresen occupation shortage listát, ami ettől eltérő lehet.


[link]

2011. okt. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!