Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Házassághoz elég az anyakönyvi...

Házassághoz elég az anyakönyvi kivonat másolata?

Figyelt kérdés
Amerikában mennék férjhez. Elég csak az anyakönyvi kivonat másolata vagy az eredeti kell?
2011. nov. 30. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:

hiteles másolat, hiteles fordítással és nem ártana egy igazolás arról, hogy köthetsz házasságot, szintén fordítással


de az amerikai nagykövetségen fel tudnak róla világosítani, hogy mi kell pontosan

2011. nov. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezek akkor is kellenek, hogyha nem amerikai vesz el? csak ott házasodunk össze?


A hiteles másolat az egy jól lefénymásolt eredeti anyakönyvi kivonat?

2011. nov. 30. 20:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem . A hiteles másolatot csak egy hivatalos fordító iroda készítheti. Arról is kell igazolás,hogy nem vagy házas. Enélkül akkor sem esketnek össze,ha mindketten magyarok vagytok.
2011. nov. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

En az usaban mentem ferjhez, amerikaihoz. Az eskuvo elott nem kertek az a.konyvi kivonatot es igazolast sem arrol, hogy voltam-e valaha hazas. Kertek egy ID (szemelyit) meg a penzt. Aso kapa nagyharang es egy het mulva postan jott a hazassagi papir (marriage certificate)


A zoldkartya beadasahoz kellett az a.konyvi masolat, amit ugy csinaltam, hogy az eredetit beraktam a fenymasoloba es voila. Egy ismerosom pedig word documentumban csinalt neki egy forditast, vagyis a nev , szuletesi ido stb. magyar szavakat atirta angolra, alairta, odairta a telefonszamat es kesz. Sem kozjegyzo, sem fordito iroda, semmi. Ha a bevandorlasi hivatal elfogadta (mert elfogadta) akkor szerintem ennyi eleg. (az ismeros ugyved volt, szoval lehet hogy tudta mit csinal).


Amugy a legbiztosabb, ha megerdeklodod a helyet, ahol hazasodni akartok. Hozd magaddal az eredetit (csinalj neki egy angol forditast) es barmelyik sarkon egy notary csinal neked kozjegyzos verziot belole $10-ert.

2011. nov. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!!
2011. nov. 30. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!