Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Be kell mutatni a szállodafogl...

Be kell mutatni a szállodafoglalási papírokat is, ha turistaként megyek New Yorkba?

Figyelt kérdés

Valamelyik kérdésnél olvastam, hogy a bordó útlevél és ESTA mellett be kell mutatni a szállodafoglalási papírokat is(illetve ha ismerősnél fogunk tartózkodni, akkor neki kell írni egy ilyen papírt).

Tényleg így van? Mert nem lenne jó, ha ennek a hiánya miatt fordítanának vissza a reptéren :(



2012. jan. 6. 23:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell, de nem árt ha van ilyen papírod.
2012. jan. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csomagbiztosítást érdemes kötni?
2012. jan. 7. 01:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk be kellett mutatni, sőt még rá is kérdeztek és szóban is el kellett mondani, hogy hol van. Rákérdeztek a címre is.
2012. jan. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csomagbiztosítást nem kötöttünk, nem történt semmi baj.
2012. jan. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a szállásfoglalási papír, de nagyon erősen ajánlott. Mikor utoljára voltam, akkor tőlem is megkérdezték, hogy hol fogok megszállni és igazolást nem kértek, de azért nem árt ha nálad van.
2012. jan. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha a címet mondom, az elég lesz? De szerintem a biztonság kedvéért nálam lesznek a papírok is, nehogy ne engedjenek felszállni a gépre...
2012. jan. 7. 22:25
 7/9 anonim ***** válasza:
A gépre engednek felszállni, a new yorki repülőtéren kérik, amikor be akarsz lépni az országba.
2012. jan. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem, és előfordulhat hogy valakit visszafordítanak a new yorki reptérről? Mert az eléggé kellemetlen...

Hiába, mindenre oda kell figyelni.

Azt ellenőrzik ezzel, nehogy valaki (direkt) ottfelejtse magát? De egy kicsit túlzás akkor is...

2012. jan. 7. 22:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Elvileg visszafordíthatnak a reptérről, de amikor én voltam egy lazább pasi ellenőrzött, nem volt semmi gond. Kb annyi volt ,hogy elkérte az útlevelet és ESTA-t, csinált képet, vett ujjlenyomatot és megkérdezte meddig maradunk és mi a célja az utazásnak. Persze mi is minden papírral fel voltunk szerelve (hotelfoglalás, visszafelé repülőjegy, biztosítás, ilyenek)
2012. jan. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!