Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha 90napig kimegyek az USA-ba...

Ha 90napig kimegyek az USA-ba turistaként és találok állást, ahová fel is vennének, akkor kiköltözhetem oda a családommal?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked elintézik a papírjaid, akkor utána kezdheted intézni a családodét! De amíg csak munkavállalási engedélyed lesz, a családod tagjai olyan engedélyt kapnak, mellyel nem dolgozhatnak. Neked pedig annyit kell keresned, amennyiből el tudod őket tartani, ezt pedig bizonyítani is kell. Ha normális melót kapsz, akkor ez nem jelent gondot, de alap munkák esetén nem tudsz el tartani egy családot.


Mellesleg én itt élek, és a realitásokat figyelembe véve, sok esély nincs arra, hogy papírok nélkül alkalmazzanak. Egy cég sem fizet és szán sok időt arra, hogy külföldit vegyen fel, mikor helyben is sok a munkanélküli.

2011. dec. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pontosan hol élsz :D?
2011. dec. 11. 19:34
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Chicago-ban élek.
2011. dec. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ha nem vagyok indiszkrét, hogyan sikerült kijutnod?
2011. dec. 11. 21:10
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

"És ha nem vagyok indiszkrét, hogyan sikerült kijutnod?"


A feleségem amerikai és ő általa jutottam ki. Chicagoban voltam nyaralni és itt ismerkedtünk meg.

2011. dec. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm, hogy válaszoltál a kérdéseimre. :)

Igazán rendes vagy:)

Örülök, hogy sikerült megtalálnod kint a boldogságod :) szerencsésnek tarthatod magad :)

Ment a zöld kezecske az összes válaszoldhoz.

Mégegyszer köszi!

2011. dec. 11. 21:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2011. dec. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

turistaként kimehetsz állásinterjúra, de munkavállalási engedélyt szerintem csak a magyarországon lévő amerikai nagykövetségen igényelhetsz személyesen, tehát haza kell jönnöd. a letelepedési engedélyt már kint is megkérheted és ha az megvan, akkor viheted a családot.

a kanadai menekülthullámmal kapcsolatban olvastam valahol és szerintem az usa-ban is hasonlóképpen működik.

2011. dec. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!