Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan tudnak az emberek...

Hogyan tudnak az emberek hosszabb ideig kinn maradni külföldön anélkül, hogy kitoloncolnák?

Figyelt kérdés
arra gondolok, vannak akik kimennek teszem azt amerikába egy utlevéllel mint turista és egyszer csak "kinn felejtik" magukat...ezt hogyan tudják megtenni hogy senki nem veszi észre és megél ott kinn? gondolom valahol lakniuk kell, ahhoz meg h lakást vegyél ki kellenek papírok, amik az illetönek ugyebár nincsenek. vagy odakinn ennyire lazán fogják fel az ilyeneket?
2012. jan. 18. 03:46
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Feketén. De nem olyan nagy buli az, mert rendes körülményeket csak papírokkal kapsz, annál még itthon is százszorta jobb lehetőségeid vannak, mint amit úgy ott illegálian kaphatsz.
2012. jan. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Útlevele mindenkinek van,azzal tud lakást bérelni.

A munkahely nem kér semmilyen igazolást.

Ha nem tesz semmi törvénybe ütközőt,akkor a Bevándorlási Hivatal nem foglalkozik vele.

Ha viszont haza akar jönni,akkor hosszú évekre kitiltják Amerikából,és nem mehet vissza.

2012. jan. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
siman. amerikai olyan nagy, annyi ember fordul meg, hogy csak akkor veszik altalaban eszre hogy kinnt maradtal amikor jossz mar haza. akkor latjak hogy idon tul maradtal. a tobbi dolgot nem tudom hogy intezik..
2012. jan. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a bátyám ment ki Dél Karolinába a barátnőjével együtt illegálisan. 5 évig tudtak kint lenni.

Hogy csinálták??

Ahogy mesélte állandó éberen.

A bátyám egy fakitermelő telepnél dolgozott,mert oda felvettek bárkit feketén,és nem kérdezték honnan jöttek.De állandó razziák voltak,így volt hogy 2 havonta bujkálni,menekülni kellett.Nem sokáig tudott ott dolgozni,mert előbb-utóbb elkapták volna.Így elmentek a városba,és egy konyhán dolgozott mint fekete mosogató a barátnőjével együtt.Itt is volt ellenőrzés,de mindig megúszták.HA már 3 ellenőrzés volt,akkor tovább mentek..

Közben meg figyelni arra,hogy ne érjen baleset,ne betegedj le.Orvos az felejtős.Soha nem tudsz dokihoz menni,mert 1. megfizethetetlen.2 .rögtön bukta van.

A szobát is úgy vették ki,hogy mindig volt aki kiadta "feketén"..Amikor már vannak ismerőseid,ők megmondják kinél kell szobát vagy lakást bérelni,hogy nem kér papírt..Dolgozni mint bejelentett munkaviszonyban nem tudsz csakis feketén.A bátyámék a végén már unták az állandó költözést,a változást..Ráadásul a barátnője terhes lett,és nem volt más esélyük csak hogy hazajöjjenek..

Ma azt meséli,hogy nem bánta meg,hogy visszajöttek,mert ha nem legálisan vagy kint akkor sokkal keményebb élet van odakint mint itthon..Akkor az a pénz sem ér sokat..

Sokat mesélt a nagy amerikai álomról..Mesélte,hogy nagyon sok amerikainak féktelen gyűlölete van a külföldiekkel szemben,és nap mint nap találkozott ilyen emberekkel.

2012. jan. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi értelme van az ilyen kalandoknak. 5 évük füstbe ment, különösebb tapasztalatra se tettek szert munka terén, aminek itthon hasznát vehetnék, munkaviszonyuk nem volt, és állandóan menekülni kellett, mint valami háborús menekülteknek. Az illegális bevándorlókat sehol sem szeretik, ahogy azokat sem, akik cigánykodnak más nemzet nyakán. Pont a gyerek lett volna az adu, mert ha kint születik, amerikai állampolgár lesz, és talán maradhattak volna legálisan.

Én jártam már kint, de engem nem vonz az az életstílus. Túl európai vagyok hozzá. Az amcsik az anyatejjel szívják magukba a nemzeti öntudatot, sokan nem is kíváncsiak mi van usa-n kívül. Nem mondom, hogy ez jó, de valahol igazuk van, hogy ennyire szűrik a bevándorlókat. Angliát és a többi nyugati országot is sajnálom, hogy így elárasztották a népek ennyire TÖMEGesen. Lassan már hátrányban érzem magam a pakikkal szemben (itthon meg túlnőnek minket a tudjuk kik)

2012. jan. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:04--nek..

Megsúgom neked,hogy a bátyám lánya kint Amerikában született meg,és ő amerikai állampolgár lett.

A gyermek születése után jöttek haza,mert a babával már nem akartak állandóan változtatni,költözni..Hogy elvesztegetett idő lett volna az 5 év?? Nem hiszem.Tökéletesen megtanultak angolul,és annyi pénzt összegyűjtöttek(igaz elég sokat fizettek a szülésért is) hogy itthon Budapesten vettek egy 2 és fél szobás kis kertesházat (Cinkotán) és a bátyám barátnője nyitott egy virágboltot ami szépen megy..A bátyának meg szintén van egy kis vállalkozása amit a barátjával közösen indítottak el..Végül is megérte nekik kint lenni..

2012. jan. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!