Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikába hova érdemes költözn...

Amerikába hova érdemes költözni, és mire van szükség az ott éléshez?

Figyelt kérdés
Hova érdemes költözni ahol az ottani fizetéshez képest nem túl drágán lehet vásárolni, és mégis szép hely? Inkább városra gondolok. Szép sok minden lehet tudom, de azért ha tág is a fogalom, valamennyire megegyezik az emberek szemében... úgyhogy mindenféle ötletet várok! És mi kell hozzá, hogy ott élhessek? Milyen papírok, esetleg egyes országok oltásai betegségek ellen?
2012. jan. 31. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy letelepedj, zöldkártyára, azaz állandó lakosi engedélyre lesz szükséged. A zöldkártya megszerzése munkavállalás útján gyakorlatilag lehetetlen, hacsak nem valami nagyon elismert nemzetközi, magasan képzett szakember vagy. Reális esély a zöldkártyára a jelenlegi helyzetben(és még jó pár évig biztosan), a zöldkártyalottó és a házasság egy amerikai állampolgárral.
2012. jan. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Hali


Szerintem keress a facebookon amerikában élő magyarokat velük vedd fel a kapcsolatot mert remélhetőleg jobban ismerik a környéket mint mi.

Mindenesetre a legfontosabb dolog ,hogy a nyelvet tudd. Hogyha tudod a nyelvet már nyert ügyed van mert szeretik az európai szakembereket. A nyelvet csak akkor tudod ,ha a cnn adását 1 hétig figyelve mindent értesz! Nem csak szavakra vagy kifejezésekre ,hanem beszédre is gondolok itt. Ott is más más "tájszólással" beszélnek az emberek és lehet nem értenéd meg.

Én mindenesetre a nagyvárosok környékére költöznék ahol el lehet kezdeni az életet. Mindenesetre kicsi házikót kell bérelni majd onnan a szamárlétrán felmenni ahogy egyre több ismerősöd lesz ,egyre több és befolyásosabb kapcsolataid lesznek.

2012. jan. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt nem tudjátok, hogy munka vállaláshoz mi kell?
2012. jan. 31. 21:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Amerikában nagyon nehéz munkát vállalni! Az első válaszolónak van igaza. a második hülyeséget írt, nincs nyert ügyed ha beszéled a nyelvet és nem igazán vannak odáig az európaiakért. Hidd el! Nem tudsz olyan papírokat beszerezni, csak a zöld kártya a lehetőség, az meg úgy van ahogy az első írta!
2012. jan. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Zöldkártya nélkül csak illegálisan lehet, akkor viszont, ha lebuksz, kb. egy életre kitiltanak.

A zöldkártyát pedig megszerezni... Hát, nem könnyű.

2012. jan. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Azt nem tudjátok, hogy munka vállaláshoz mi kell?"


Első válaszomban már leírtam! Olvasd el!

2012. jan. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Kezdesnek az sem artana, ha venned a faradtsagot es elolvasnad a temaban feltett tobb100 kerdest es a kerdesekre erkezett hasznos valaszokat. MIERT kell mindig mindent 5x leirni?

En itt elek (USA) es mar szemely szerint tobb mint 27 ilyen es hasonlo kerdesre adtam itt a GYIK-on valaszt es tobb mint 10 privire is valaszoltam.

Ha tenyleg erdekel a tema, akkor legyszives olvass utana!!!


Itt oldalt a keresoben beirod, hogy usa, amerika, zoldkartya, green card stb es olvasd el az osszes!!! kerdest. Ha ezek utan van meg kerdesed, amire nem talaltal valaszt, akkor igerem szivesen valaszolok!

2012. febr. 1. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
60%
Tudom, hogy regi kerdes de neha olvasok ilyeneket is, csak egy kis hozzafuznivalom van. Utolso te miert vagy ekkora nyomorek? Ha valaszoltal egyre utana miert kell tobbre ha neked nehezedre esik? Takarodj el es foglalkozz az eleteddel ne az legyen az elvezet, hogy jaj te szegeny hany kerdesre kell valaszolnod. Szanalmas vagy
2018. jan. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kurv*ra tudlak sajnalni, hogy ennyiszer megvalaszoltad akerdeseket, TE DONTESED, hogy megvalaszolod oket vagy sem, innentol kezdve nincs mit magyarazni. Kerdem en, ha valaszoltalar legalabb egy ilyen tipusu kerdesre, miert valaszolsz tobbre? Biztosan rendkivul intelligens lehetsz.
2018. jan. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!