Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Megbolondulok, kinek van...

Megbolondulok, kinek van igaza, a barátom szerint nincs baj azzal, hogy illegálisan vagyok kint, amikor meg felhozom a hátrányait, akkor azt mondja, hogy nem gondolkodom, mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Én felhozom azt, hogy gyakorlatilag a rendszer szemében nem is létezem, ha fősulin akarnék tanulni, márpedig akarok, akkor többszörösét kell fizetni a tandíjnak, hivatalos helyre nem vesznek fel, ráadásul még haza sem látogathatok, mert utána nem jöhetek vissza. Ő meg mondja, hogy itt a többszörösét kereshetem, sokak illegálisan vannak itt és cégük van, a kórházban ellátják a sűrgőségieket mindig. Most akkor mi éri meg? Én szeretnék orvoshoz járni, nem csak akkor amikor már haldoklom. Néha úgy érzem, hogy haza akarok menni, nem akarok illegális lenni, ő zöld kártyás. Lehet, hogy csak én nem látom jól megfelelően.

2012. febr. 2. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Manapság már nem éri meg illegálisnak lenni! Régebben még működött, de az amerikai élet valódi előnyeit csak legálisan élvezheted! Vagy rettegésben akarsz élni? Mert elég egy közúti igazoltatás vagy hasonló és máris lebuksz. Ha valóban az álmod az USA-ban élni, akkor ne cseszd el a lehetőséged avval, hogy illegális leszel.
2012. febr. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha pedig kiderül,hazatoloncolnak és akár még többet vissza se mehetsz az országba....szóval :/


A nagybátyám barátját 20évre tiltották ki az usából..53évesen haza kellett jönnie a nyomorba...szerencséjére a felesége kint volt legálisan még 2hónapig és el tudta adni a kocsijuk meg egyéb dolgaikat....

2012. febr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miert nem vesz felesegul? Miutan allampolgar lesz a baratod, te is megkapod utana a zoldet.

Miert nem keresel egy amerikai havert, aki szivessegbol elvesz es megkapod a zoldet?


Ugy tudom mostmar minden allamban a rendorsegnek is joga van leellenorizni a statuszodat. Szoval ha peldaul megallitanak gyorshajtasert es a rendor kivancsisagbol megnezi, hogy legalis vagy-e es kiderul, hogy nem, akkor bukta van.


Amugy igen, a surgossegin ellatnak legalitasra valo tekintet nelkul, de utana akkora szamlat varrnak a nyakadba, hogy eleted vegeig fizetheted. Ha nem fizeted szinten elvagod magad.


Persze sokan vannak itt illegalisak, de miutan elhatarozzak, hogy Amerika bejon nekik es itt akarnak maradni, mindenki elkezd kemenyen azon munkalkodni, hogy papirokat szerezzen!


Te tudod, hogy mit szeretnel. Ha tettszik az itteni elet, akkor mindenkepp kezdj papirok szerzesen munkalkodni. Ha ugy erzed Mo-n akarsz megoregedni, akkor nyugodtan elevickelhetsz par evet illegalisan, aztan irany Europa (de ide tobbet vissza nem johetsz).

2012. febr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Barátom még nem amerikai állampolgár, csak zöld kártyás. Mondjuk én nem tudok vezetni, szóval az a veszély nem fenyeget, hogy a rendőrség megállítana. Nem tudom, hogy hogy szoktak még ellenőrizgetni, babysitterkedem egyébként. Állítólag Illinois államban sokkal elnézőbbek az illegálisokkal, mint máshol és itt a rendőr nem kérheti a zöld kártyámat.
2012. febr. 3. 04:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor azt már mondjátok el, mert nem értem. Ha egy illegális ember elkezd papírokat intézni, akkor ha csak nem hazudik, egyből kiderül mióta van kint, tehát kibukik, hogy illegális. Akkor nem vágják ki egyből? Minden következmény nélkül kapna papírokat?Én sose merném megkockáztatni.
2012. febr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha valaki (peldaul) hazassagra lep egy amerikaival, akkor megkapja a zoldkartyat. Mindegy hogy a hazassag elott honapokig/evekig illegalisan elt, nem szamit. Az szamit, hogy amerikai allampolgar hazastarsa es mint olyannak, jar a zoldkartya. Be kell adni egy csomo papirt, ki kell fizetni az illeteket es varni az interjura, ha az interjun minden ok, megadjak a zoldet.
2012. febr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bakermanus válasza:
Illegalis tartozkodas es illegalis hataratlepes az ket kulonbozo dolog. Illegalis tartozkodas az az amikor kimesz vizummal es tultartozkodsz, Az illegalis hataratlepes az az amit a mexikoiak csinalnak. Az illegalis tartozkodas nem gatolja az amerikai allampolgarsag megszerzeset hazassag eseten, azonban az illegalis hataratlepes igen. Van itt sok Mexikoi no amerikai ferjel es gyerekekkel akkik illegalisak es barmikor kitoloncoljak oket meg igy is ha van ferj meg gyerekek. Az illegalis hataratlepessel bejutott szemelyeknek nincs eselyuk szinte. Ha csak nem milliomosok :)
2012. dec. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!