Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha Kanadába utazok, mikor...

Ha Kanadába utazok, mikor kell beszednem a fogamzásgátlómat? Az utazás miatt azt hiszem 8 óra az időeltolódás.

Figyelt kérdés
El szeretném kezdeni már itthon, de nem tudom, hogy most akkor Kanadában pontosan mikor kell beszednem az aktuális tablettát. Este nyolckor szoktam bevenni. A gépem délután kettőkor indul Schwechatról (Bécs). Ilyenkor mi a teendő? Vagy el se kezdjem inkább addig? Csak szeretném ha már védett lennék, mire kiérek a barátomhoz.
2009. jún. 3. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az elsö levél szedését a menstruációd elsö napján kell elkezdeni szedned. Aztán ha esténként szeded akkor vedd be otthon utolsó este és kb 24 órára rá a következöt, de ha 30 órára rá sikerül sincs semmi baj, nem kell pontosan ugyan abban a pillanatabna bevenned, csak ne teljen el 50-60 óra a kettö között. Az elsö levélnél amúgy is ajánlják hogy kiegészítö fogamzásgátlást használjanak, mert ha túl gyenge a gyógyszer nem biztos hogy védett vagy.
2009. jún. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy már a 7-8. tablettánál védett vagyok, a tájékoztató is ezt írja, és eddig is eképpen jártam el. Érdekes, itt viszont sokszor olvasom ezt, amit te is írtál, hogy egy hónapig kell még pluszban védekezni. Egyébként már szedtem többször is fogamzásgátlót, de egy ideje abbahagytam és mire megyek ki jó lenne ha már védett lennék.

Csak az eltolódás kicsit összezavart... :S


Köszönöm szépen!

2009. jún. 3. 08:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

azert van ez az egy honap, mert a regi tabikhoz kellett annyi, most mar nem kell, de megszokasbol, meg a biztonsag kedveert az egy honap allt be. Nekem mar csak ket hetet mondott az orvosom, en Yadine-t szedtem.

Amugy a fog.gatlot felviheted azt hiszem a gepre, pont azert, mert vannak olyanok, akik több, mint 24 orat utaznak, vagy a varakozas miatt többre jön ki. Ugyanugy 24 orankent vedd be, akarhany ora is az mashol!!!

2009. jún. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
12 óra lehet az csúszás, szóval ha 8 órát csúsztatod, akkor még teljesen jó vagy. Aztán meg köv hónaptól úgy szeded, ahogy akarod, ennyi.
2009. jún. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!