Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan működik az ESTA kérelem...

Hogyan működik az ESTA kérelem elküldése?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem a kérelmet, és a bankkártyára vonatkozó adatokat is, és elküldtem.

Azóta (már szerintem közel 20 perce) megakadt azon az oldalon, hogy "A kifizetés feldolgozás alatt áll. Ez néhány percig tarthat. Kérjük, várjon.".

Innen semerre nem lép, nem történik semmi, a homokóra sem forog. Csak itt áll.

Közben már egyszer kiírta, hogy a "bejelentkezési időkorlát nemsokára lejár.".


Volt másnak is ilyen problémája?

Ha most nem sikerül ezt elküldeni, újra próbálkozhatok, vagy azzal is esetleg bajt csinálok magamnak? (Úgy értem, hogy meglátják, hogy próbálkozom többször, és ezért még engedélyt sem adnak majd? - nem akarom túlparázni, de mindenfélét hallottam már...)

Ha így nem működik a dolog, hogyan tudom máshogy elintézni? Követségre kéne bemenni?


Kérlek, segítsetek, mert megijedtem. Nagyon szeretnék kiutazni, és nem akarom, hogy az ESTA-val baj legyen. :(



2012. febr. 12. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a bankszámládon nem látod a kártyás fizetést, akkor szerintem nyugodtan add be mégegyszer.
2012. febr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A következő próbálkozásra elutasította a kártyámat (nincs indoklás hozzá, de pénz az van rajta, úgyhogy tuti nem azért), aztán újra próbálkoztam egy családtag kártyájával, és ugyanúgy megakadt az egész, mint először...


Nem értem, miért nem működik, és nem tudom, hogy most akkor mit kell csinálnom, hogy ESTA-t kapjak? Lehet ezt személyesen is intézni?

2012. febr. 12. 18:44
 3/10 anonim ***** válasza:
[link] ezen a honlapon próbáltad? ez a hivatalos!!
2012. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Dombornyomott kártyával próbáltad?
2012. febr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#3 vagyok: nem kell hogy dombornyomott legyen a bankkártyád, csak american express, visa, master card, vagy discover típusú legyen! és a honlapon próbálkozz amit belinkeltem!
2012. febr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azon az oldalon próbáltam, és az első kártya Visa, nem dombornyomott, a második MasterCard és dombornyomott.


Most megint lefagyott, és nem csinál semmit. :(


Tényleg tanácstalan vagyok.

2012. febr. 12. 20:20
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget, kiderült, hogy az oldal volt kissé "összeomolva", a végén már semmire sem reagált.

Kis idő elteltével sikerült végigcsinálni rendesen, és már meg is kaptam az engedélyt. :)

Még egyszer köszönöm, hogy tippeket adtatok! :)

2012. febr. 12. 21:15
 8/10 anonim ***** válasza:

bocs tudom nem ide tartozik de fontos h megkérdezzem.

floridában élek jó pár ideje és az a pletyka terjed az itt élö magyarok között hogy aki esta vizummal jött ki az az esta kitöltésekor aláirt egy szerzödést amiben pontosan az áll hogy minden jogomrol lemondok. egyedül menedék jogom van. vagyis ha lemondtam minden jogomrol akkor nem kaphatok egyáltalán zöld kártyát sem?

2012. febr. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát, már nem most töltöttem ki, de úgy emlékszem, hogy arról a jogodról mondasz le, hogy az esetleges elutasító döntést (tehát, ha végül mégsem engednének be az államokba) megtámadd.

Ergo, ha a kedves úriember, aki belépéskor ellenőrzi az útleveledet, és kikérdez, hogy minek mentél, végül úgy döntene, hogy akkor leszel kedves visszafordulni, nos akkor te ez ellen nem tehetsz semmit. Pl. nem perelheted őket a lefoglalt szállás és utazás stb., költségeinek megtérítésére.

2012. febr. 24. 21:29
 10/10 A kérdező kommentje:

De bocsi, hogy visszakérdezek, csak pár dolgot nem értek:

- ESTA-val hogy élhetsz kinn? Elvileg ez lehetetlen, mivel max. 90 napra szól, és utána legalább ennyit itthon kell tölteni...

- Menedékjogod hogyan lehet? Egyrészt ahhoz valószínűnek tartom, hogy nem kell ESTA, mivel az egy tök más dolog... Másrészt meg "civilizált" államból származó embereknek nem osztogatnak csak úgy menedékjogot...

Nem kötekedni akarok, tényleg érdekel.

2012. febr. 24. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!