Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az USA-ba ESTA beutazási...

Az USA-ba ESTA beutazási kérelem jóváhagyásának mik az esélyei korábban (5 éve) elutasított vízumkérelem után? Volt már, aki megkapta így? Drasztikusan csökkenti az ESTA esélyemet az 5 évvel ezelőtti elutasítás?

Figyelt kérdés
Nyárra szeretnék menni. 5 éve volt egy elutasított vízumkérelmem, korábban kétszer is megkaptam a vízumot, amikkel 3 nyarat töltöttem kinn. Mindig időben hazajöttem, 1-1 hónapot voltam csak, nem is a teljes nyarat. 5 évvel ezelőtt érettségiztem, és azt mondták, nincs garancia rá, hogy visszajövök, pedig felsőoktatási intézménybe is jelentkeztem és fel is vettek már, mikor az interjú volt a nagykövetségen. Azóta nem kísérleteztem se vízummal se ESTA-val. Mire számítsak? Úgy lettem megbélyegezve, hogy okot se adtam rá.
2010. márc. 14. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Biztosíthatlak, hogy ez az elutasítás nem fogja befolyásolni az ESTA-t. Csak olyan tényezők befolyásolják, ha pl. illegálisan voltál az USA-ban vagy van bűnügyi múltad. Szerintem meg fogod kapni az ESTA-t, csak ugye a belépésnél döntenek arról, hogy beengednek-e. De abból, amit leírtál, azt gondolom, hogy azzal sem lesz gond. Az előzetes vízum elutasítások semmilyen hatással ninncsenek az ESTA-ra. Olvasd el a budapesti amerikai nagykövetség oldalán az erre vonatkozó részt, mert tettek fel ezzel kapcsolatban ott kérdést.
2010. márc. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A rokonomat 2x is elutasították. 2000-be és 2003-ba ESTA-val utazott az idén USA-ba.
2010. márc. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!