Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi a minimal ber Californi...

Mennyi a minimal ber California-ban?

Figyelt kérdés

Neztem, hogy 8$/h kiszamoltam, hogyha valaki 8 orat dolgozik akkor az kb 420000 HUF. Ez tenyleg az igazi, vagy levonnak meg valami adot? Ha igen akkor kb mennyit?


Elore is koszi:)



2012. febr. 17. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Annyi, de ez bruttó összeg, vonnak belőle federal és state tax-ot is. (kb.20-25% jön le belőle)


Ne számold át a fizetést! Az árak itt nagyon magasak, még a new yorki áraknál is magasabbak, mindenért fizetni kell, a minimálbér itt semmire sem elég. Egy normális lakás bérleti díja kb. 1800-2000 USD/hó! Nehogy azt hidd hogy itt majd a minimálbér bérből nagyon jól élsz, mert az nem igaz.

2012. febr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minimalberrel olyanok vannak bejentve, mint mekis dolgozok vagy egyeb gyorsettermi melok. De a mexicoi kertesz vagy medence takarito is mar megkapja a 10 dodot orankent. Amikor gyerekekre vigyaztam 12, sot nehol 15 dodot kaptam orankent. A sarki fodraszom 15 perc alatt levagta a hajam (nem kellett mosni/szaritani, csak vagas) es ezert elkert 15 dodot, plus adtam meg egy $5 borravalot, vagyis 20dolcsit kapott kb. 20 perc munkaert... azert az eleg jo:)


Adora eleg sok megy el. Ha be van jelentve az illeto, akkor kb. 8-10ezer dollart vonnak le egy evben adora. Egy ismim 50ezerrel van bejelentve (ez eves osszeg) es abbol hazavisz kb. 40,800-at. Raadasul "ev vegen" amikor adozas van, akkor meg par szazat be kell fizetnie, mert attol fugg milyen "keretbe" esik bele (hazas/elvalt/egyeb bevetel/leirhato osszegek stb.)


Amugy attol fugg hol berelsz. Vannak egesz turheto kornyekek ahol 1500-ert mar hazat (nem lakast) tudsz berelni. Persze minel menobb a kornyek, annal dragabb (pl Beverly Hills vagy a part kozeleben).

2012. febr. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
DE azert meglehet elni? Marmint ugy szo szerint?
2012. febr. 18. 18:29
 4/4 anonim válasza:
egyetértek az ottani fizetések azokhoz a viszonyokhoz árakhoz vannak,itthon baromi soknak tűnik és vígan el is lennél vele de ha kint élsz és nincs akinél lakj tehát lakást fizetsz stb akkor azért elmegy,
2012. febr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!