Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha valaki az USA-ba megy...

Ha valaki az USA-ba megy férjhez, úgy tudom, automatikusan megkapja a zöldkártyát. Mi történik, ha mégsem illenek össze és elválnak? Elveszik tőle a zöldkártyát, mehet haza?

Figyelt kérdés
Nem érint a dolog személyesen, csak ahogy olvasgattam itt az oldalon, felötlött bennem ez a kérdés. :)
2012. febr. 22. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha a feleség állampolgárrá vált akkor már elválhatnak , nem fognak semmit elvenni tőle.
2012. febr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ha vannak gyerekei maradhat. Ha van állása, fizet adót maradhat. ha közben megkapta az állampolgárságot, akkor maradhat.

Egyébként hazaküldhetik

2012. febr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
a házasságal persze jár az állampolgárság de nem azonnal jopár évbe beletellik mire a házastárs is megkapja...utána viszont már nem vehetik el.de addig elég szigoruan ellenörzik a dolgot
2012. febr. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. febr. 22. 15:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha összeházasodsz valakivel, akkor 2 évig feltételes zöldkártyát kapsz, csak aztán véglegeset! Amíg a feltételes zöldkártyád van, addig nem lehet elválni! Vagyis ellehet, de akkor elveszted a zöldkártyádat.
2012. febr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ma 18:18 leirta a lenyeget.
2012. febr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ha össze házasodsz valakivel és tegyük fel 3 honap után megkapod a zöld kártyát, (mert rögtön nem adják meg) és még sem illetek össze ügy döntötök elváltok mondjuk 8 honap után a zöldkártyát nem vehetik el egyböl. Ha van állásod és nem követtél el büntényt akkor a zk megmarad.

Én már egy éve élek kint Tampa floridán nagyon sok magyar ismerösöm van köztük van egy élö példa is aki össze házasodott egy puertoricoi csajjal megkapta a zk-t majd rá 7 hónapra elvált de a kártyája azóta is megvan mert van normális munkája.



Ez már nem a kérdéshez tartozik de leirom hátha tudna segiteni nekem valaki.

Az itt élö Floridai magyarok egy ujj rém pletykát kezdtek el beszélni. Mégpedig azt hogy aki ESTA vizummal jött ki az alá irt egy szerzödést is a vizum kitöltésekor vagyis egy olyan szerzödést hogy mindent jogárol lemond. Mert csak nyaralni jött ki, vagyis ha össze házasodok akkor lehet nem kapok zöldkártyát mert minden ilyen jogomrol lemondtam?

hallottam már egy ilyen pletykát is floridában hogy egy magyar csaj itt kint házasodott és nem kapta meg a zk-t pontosan ezért mert ESTA val van itt.

2012. febr. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok itt a talalgatas es a felreinformacio, ezert szeretnem kicsit osszegezni:


A hazassag utan van egy interju, ahol kerdeseket tesznek fel meg a papirokat atnezik. Ha minden oke, akkor megadjak a felteteles (conditional) zoldet.


Mikor a zoldkartya 2 eves lesz, be lehet adni egy kervenyt, hogy a feltetelesbol allando legyen. Ehhez a kervenyhez tovabbi papirokat kell beadni, amivel a felek igazoljak, hogy meg hazassagban elnek. Ugyanis a zoldkartyat azert adtak, mert az illeto hazassagra lepett egy amerikai allampolgarral. Amennyiben 7-8 vagy akar 9 honap hazassag utan a felek elvalnak, a felteteles zoldkartyabol nem lesz csak ugy allando. Sot, szerintem egyaltalan nem lesz belole, ugyanis a hazassag utjan szerzett allando zoldkartya egyik feltetele, hogy a felek meg mindig hazasok!


Lehet, kedves Florida hogy az ismerosodnek meg mindig felteteles zoldkartyaja van? Az elobb-utobb le fog jarni es ha mar nem hazas, akkor ketlem, hogy feltetelesbol allandot kap a ket szep szemere. Ezt azert kerdezd meg tole mert kivancsi vagyok!


Ami pedig a kerdesedet illeti, igen, a pletyka igaz.

ESTAval erkezo turistak nem folyamodhatnak "change of status based on marriage" kerelemre. Vagyis folyamodhatnak de minden valoszinuseg szerint a kerelem el lesz utasitva. Amennyiben ESTAval erkeztel es hazassagra lepsz, el kell hagyd az orszagot es a fiancee visa (K1) utjat kell kijarnod. De biztosabbat egy immigration ugyved fog tudni mondani!

2012. febr. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Eszter858585 ***** válasza:
100%
En ESTAval erkeztem mult juniusban, akkor juniusban osszehazasodtunk, szeptemberben beadtuk a papirokat, decemberben volt az interju, es meg decemberben megkaptam a 2 eves (felteteles) zoldkartyat.
2012. máj. 26. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én 10 éve élek kint.6 éve hozzá mentem egy Amerikai állampolgárhoz 2,5 évre rá megkaptam az állampolgárságit és azóta kettős állampolgár vagyok.
2012. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!