Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Tervezem, hogy ki költözöm...

Tervezem, hogy ki költözöm Amerikába és ott akarok élni. Egyszerűen megőrjít ez a semmi ami itt van és a világ közepén akarok lenni. Nem lesz egyszerű mi?

Figyelt kérdés

Na szóval. Tudom ,hogy lerágott csont vagy naív vagy ilyesmi de én tudom ,hogy nekem Amerikába kell élnem. Egyszerűen kicsi korom óta rajongok valamiért az országért meg egyáltalán az hogy ha oda születsz akkor elindulhatsz VALAMERRE. Ezt úgy értem ,hogy itt "max" Pestig juthatsz vagy esetleg Ausztria ahol szintén nincs semmi ami érdekes. Mert igazából a legtöbb dolog Amerikából indul és a világ közepe, hatalmas élettel teli városok nem ez a retek f*s .

Tudom ,hogy gettók,bűnözés hamburgerzabálók stb de ez most nem érdekel.Szóval LA-be szeretnék élni , hogy lenne lehetséges ez?


2012. márc. 8. 19:21
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:

(nagyszüleim szülei annó Amcsiban éltek) De rokoni szál nincs sajna, persze ismerek embereket és beszélek angolul.

Meg elméletileg idén nyáron ki is látogatunk haverral 1-2 hétre csak sajna.

18 vagyok most érettségizem szóval ilyen jellegű referenciákkal nem rendelkezek. Amúgy leírhatnátok ,hogy ez mennyire nehéz procedúra és hogy milyen esélytelen a zöldkártya lottó. Valami ilyesmikre gondoltam :D

2012. márc. 8. 19:21
 2/52 anonim ***** válasza:
64%
Már ezer meg egyszer leírtuk ezen az oldalon is azt, hogy jelenleg munkavállaláson keresztül kijutni az USA-ba gyakorlatilag nem lehet, ha csak nem valamilyen orvos vagy kutató vagy. A mostani helyzetben a reális esély a kijutásra a házasság vagy a zöldkártyalottó. Ha tényleg érdekel az USA, akkor gondolom tudsz angolul, a neten minden információ fenn van róla, csak keresni kell. Vannak fórumok, ahol beszélgethetsz másokkal, akik ugyanúgy ki akarnak menni, vagy már kinn élnek.
2012. márc. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
39%

Elárulom neked, hogy ott még ennyi lehetöséged sem lenne, mint MO-on, se munkaügyileg, sem utazgatni.

Kijutni meg végképp nem lehet.

2012. márc. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

B*ssza meg . Akkor felségül kell vennem valakit :D

Kár hogy már nem lehet "kisunnyogni" mint régen. Egyik rokonom például a rendszerváltás óta él kint és talán tavaly kapott zöldkártyát.


Komolyan mondom akkor marad a lottó.

2012. márc. 8. 19:51
 5/52 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy olvasom,azt hittem egy 13 éves írta ezeket.

Már csak azért mert Amerikát egyszerű országnak írja le.Amerikai Egyesült Államok ötven tagállamot és egy szövetségi kerületet foglal magába.Így tudásod elég hiányos.

Másrészt meg látni,hogy amerikai filmeken nőttél fel,,mert azt hiszed minden Amerikából indul ki.Hogy ott csak pálmafa,és jó élet van.Néha nem árt a musicales zagyva filmeken kívül komoly dokumentumfilmeket is nézni,ahol megtudod,hogy ott is elég komoly munkanélküliség van,ott kint sem könnyű a megélhetés.

Tévedés azt hinni,hogy a legtöbb dolog Amerikából indul ki.Inkább a jó öreg kontinenstől indul.

Lásd: Divat(Franciaország,Párizs vagy Olaszország)

Találmányok stb..Nagyon kevés dolog van amire az amcsik büszkélkedhetnek.

"hatalmas élettel teli városok nem ez a retek f*s "

Valaki egyszer azt mondta: "Az ország olyan amilyenné a benne lévő emberek teszik" Ha te retek f*s-nak tartod az országodat akkor valahol te magad is tehetsz róla,hiszen te teszed azzá a másik 89 millió emberrel együtt.De L.A sem különb.Ott is van retek,undorító emberek,munkanélküliség,ott is vannak szívtelen emberek.Semmivel sem különb mint bármelyik más ország,csak a gazdasági helyzet más(tudom miről beszélek,2 évig éltem New York-ban.

De a kérdésedre a válasz.Lehetséges,hogy knt élj ha akarsz.A lehetőség mindenkinek adott aki tudja úgy alakítani a sorsát,hogy ott is kapjon melót.Tanuld a nyelvet,tanulj olyan szakmát ami kint is jó,és már mehetsz is.De előtte nem árt egy kicsit informálódni,olvasni utána,mert így olvasva semmit nem tudsz.

sok sikert

2012. márc. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
javítok 8-9 milló
2012. márc. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nem hiszem ,hogy különösebb magyarázatra szorult volna ,hogy Amerika alatt nem Alaszkát értem ,de ezek szerint ( pedig leírtam hogy LA ) nem volt számodra nyilvánvaló.

Magyarország helyett sem írtam ki hogy Magyar Köztársaság. Bár ha jól tudom akkor nemrég lett csak sima Magyarország.

Másrészt tisztában vagyok vele ,hogy mi a helyzet ott (amit szintén leírtam) -bár a munkanélküliséget kihagytam amibe bele is kötöttél. De leírtam azt is hogy ezek nem érdekelnek. Nem erről akartam beszélni.Retek f*s alatt azt értem. Hogy én vidéki "városból" származom ahol az ember SEMMIRE nem viszi és én egyenesen hányingert kapok a sok lokálpatriótától akiknek minden álmuk hogy Match eladók legyenek a sarkon és minél nagyobb TV-t vegyenek a nappaliba.

2012. márc. 8. 20:14
 8/52 A kérdező kommentje:

És a legtöbb meg "fúúú az én nővérem pesten él váó" - nos ott mégis mi van? Semmi :D A trágya ország közepe. És nehogy itt lenyomj valami hazafias dumát amibe dicsérni mered ezt az országot mert ha valaha is voltak értékei mára már semmi sem maradt , mert mi is a szomszédokhoz próbálunk alkalmazkodni.

Lényegtelen , látom nem érthető amit mondok.

Semmi nem inspirál ebben az országban és az ambícióim is kifele tendálnak. Amerika (a kedvedért Amerikai Egyesült Államok) számomra a legvonzóbb és ha nem is minden onnan indul ki attól még a világ közepe. ÉS NEM GEOLÓGIAI szempontból hátha belém kötni támad kedved újfent.

Ezenkívül még Ausztrália szimpi de azt inkább nyaralásra tudnám elképzelni. Túl meleg van és nagyrésze lakhatatlan meg sok a nagy pók.

2012. márc. 8. 20:14
 9/52 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a válaszokat!
2012. márc. 8. 20:46
 10/52 anonim ***** válasza:
100%

Házasodj amerikai állampolgárral. Ez a legegyszerűbb. Elméletileg.

Nyerd meg a zöldkártyát, ez egy másik járható út.Évről évre próbáld.


Más nincs, illetve mégis:

ha felsőoktatásban tanulsz, akkor átmenetileg ott élhetsz az alábbi pályázással: [link]


dolgozhatsz, tanulhatsz, utazhatsz:

[link]


Remélem, használható infót küldtem.

Ja, és a különféle fórumokból, a követség honlapjáról tájékozódhatsz.Nem árt pontosan utána nézni, mit is, hogyan is lehet.:)

2012. márc. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!