Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Voltatok már New York City-ben...

Voltatok már New York City-ben? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. jún. 13. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos meg nem, de szivesen elmennek? :))
2009. jún. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehet ezt így elmondani. Az éjszakát a nappaltól csak az különbözteti meg hogy sötét van. Nincs olyan, hogy valahol várnom kell valamire, csak azért mert az a valami zárva van. Az emberek nyitottak, azt hordasz amit akarsz, a legtöbb nő reggel köntösben és papucsban megy tejért és péksüteményért. Úgy érzed magad, hogy nincsenek korlátaid. ( persze nincs kolbászból a kerítés) Nyüzsgő, eleven eklektikus. Nem sznobok az emberek, nem néznek ki/le,abban vagy amiben akarsz. A neten sok blogot találsz érdemes beleolvasni.
2009. jún. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
95%
Hasonlóak a tapasztalataim az előttem szólóhoz, örök élmény marad az az idő, amit ott töltöttem. Határtalan szabadság, az vagy aki lenni akarsz, senki nem ítél el érte. Igazi metropolisz, ahol ha nincsenek barátaid nagyon elveszett tudsz lenni, de ha vannak, tiéd az egész város. Mindig történik valami, mindig van hova menni, mit csinálni. Ha már nagyvárosban kellene élni, tutira ott laknék.
2009. jún. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
92%
fantasztikus, bármikor visszamennék. nem árt, ha előtte elolvasol pár dolgot, pl hogyan kell jegyet venni a metrón, és mi merre található, mert könnyű eltévedni. arra nem árt gondolni, hogy bármilyen meleg van kint, az üzletekben, buszokon, stb. ezerrel megy a légkondi, és max 18 fok van, szóval egy kardigán életmentő lehet! :D
2009. jún. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
96%
New York City számomra már a második otthonom. Filmrendező-operatőrként több alkalommal fordultam meg ebben a csodálatos metropolisban. Az első találkozás előtt bennem is megvolt annak az érzése, hogy mennyire pici hangyának fogom érezni magamat a csillogó, villogó, az eget ostromló hatalmas "csodapaloták" szorításában. Ezek után a vele együtt érkezett kollégáimmal az első éjszakába nyúló terepszemle után mindannyian azt mondtuk, hogy elfogott bennünket a de ja vu érzés, mintha már jártunk volna itt! Ez azóta természetessé vált, itt nincs egy pillanatnyi szünet, az élet folyamatosan lüktet, mint a vér az ereinkben. A pihenésnek is megvan, megvannak a helyei, a legjelentősebb és a legszebb a Central Park. A new yorkiak itt töltik el az ebédidejüket, itt töltődnek fel. Aztán a többi csoda, a teljes igénye nélkül: Empire State Building, Rockefeller Center, Broadway. Legjobban attól féltem, hogyan fogok én ebben a hatalmas városban gépkocsit vezetni. A választ a város, a várostervezők remek munkája adta, a logikus számokkal jelzett utcákban nem lehet eltévedni. Itt minden sarkon történik valami, festők, utcai zenészek, rap táncosok, bűvészek, zsonglőrök és tűznyelők. Szóval ne tétovázz, spórolj, vedd meg a repülőjegyet, nem fogsz csalódni. Üdvözlettel: Tihi, a "Fényíró"
2009. jún. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
elmondhatatlan., bár attól is függ,hogy N.Y. melyik részére mész én Manhattanban voltam, de nyílván más Brooklyn, más Queens, Staten Island, Bronx, és egészen más Harlem. Felemelő érzés, hogy ott úgy élhetsz mintha itthon milliárdos lennél. De azért nem árt egy két dolgot tudni: metrójegyek pl. N. Y. tele van jobbnál jobb dolgokkal: Central Park, SoHo, Chinatown.,....... és fantasztikus night clubok.
2009. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettek :)
2009. jún. 17. 19:04
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Imádom nem is tudnék mást írni mint a többiek de le kellett ide írnom.Bocsi.

I'm lovin it :-)

2009. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
Èn 2000-ben éltem ott egy évet. Long Island-en laktam, de szinte hétvégente bejártuk egész N.Y.-t- Nagyon szerettem, de ott élni nem tudtam volna. Bármikor vissza mennék, de max 1 évre. Világ legjobb múzeumai ott vannak. Annyira régen voltmár.
2009. júl. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

A Manhattani részre értve, nagyon zajos város, de megszokható, ha bírja a torkod, hogy szinte kiabálni kell, ha akarod hogy hallja a mondandódat a másik. Nagyon tiszta a levegő, erre egyre jobban odafigyelnek. Az összes busz és taxi is hybrid. Persze nem ezen múlik. A klíma tényleg mindenhol megy ezerrel. Ha fázós típus vagy tényleg kell a kardigán, ha nem, akkor anélkül is elboldogulsz. A metró aluljárókban kánikula van, a metrókocsikban meg hűvös. A "néger" és hasonló szavak használatát erősen javasolt kerülni :) Egyébként egy nyüzsgő nagyváros, tele élettel, sok fajta emberrel. Mint mindenhol itt is vannak rossz helyek, hülye emberek stb. Ahhoz hogy mindent megérts az utcán, nyelvész professzornak kell lenned minimum :) A városról nem ugyanaz a kép alakul ki, ha télen nézed meg, mint nyáron.

Szerintem klassz hely...

2009. nov. 14. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!