Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Töltsek ki új ESTA kérelmet,...

Töltsek ki új ESTA kérelmet, vagy elég csak módosítani a régit?

Figyelt kérdés
Március elején voltam az Államokban és Május végén újra szeretnék menni... 90 napra adják. a kérelmem végén az esta lejárati idő 2013.04 havi. nem nagyon értem
2012. márc. 29. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem inkább tölts újat, az a biztos. Én most töltöm az enyémet, nyáron megyek :)
2012. márc. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Mit nem értesz?


Egy huzamban maximum 90 napot tölthetsz az USA-ba!


Az ESTA-t viszont nem kell minden utazásnál kitölteni, mert az 2 évig feljogosít a belépésre!

2012. márc. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Szükség van-e esetenként arra, hogy az utazók újra kérelmezzék az utazási engedélyt az ESTA-n keresztül?


Igen, lehetnek olyan esetek, amikor új utazási engedély beszerzésére van szükség az ESTA-n keresztül. Új utazási engedélyre lehet szükség a következõ esetekben:


* Az utazó számára új útlevelet állítanak ki.

* Az utazó megváltoztatja a nevét.

* Az utazó megváltoztatja a nemét.

* Az utazó állampolgársága megváltozik, vagy

* Ha megváltoznak azok a körülmények, amelyek alapján az utazó a kérelemhez kapcsolódó bármely ESTA-kérdésre korábban "igennel" vagy "nemmel" válaszolt.


Az utazási engedély jóváhagyása jellemzõen két évig, illetve a kérelmezõ útlevele érvényességének lejártáig – illetve e kettõ közül a korábbi napig – érvényes. Az ESTA a kérelem jóváhagyásakor megadja az érvényességi dátumokat is. Ennek megfelelõen az utazóknak új utazási engedélyt kell kérelmezniük, amikor egy korábbi ESTA-jóváhagyás vagy a kérelmezõk útlevele lejár. Minden benyújtott új kérelemre vonatkozóan díj kerül felszámításra.



Ez az ESTA magyar oldaláról van, amit az államok üzemeltet. :)

2012. márc. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mostmár értem!
2012. márc. 29. 20:50
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az utazó megváltoztatja a nemét.


Szép...

Érdekes ország az az USA...

2012. márc. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Melyik városba mész?
2012. ápr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Los Angeles
2012. ápr. 1. 21:36
 8/11 anonim válasza:
Na az nem semmi..
2012. ápr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát tudod ma már itthon, és bárhol a világon megváltoztathatja a nemét akárki, nem csak az USA-ban... szóval ezért nem kell kiakadni, bár szerintem is hihetetlenül barbár dolog, de nem az én bajom.

Los Angeles nagyon jó hely, én is oda megyek :))

2012. ápr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mikor mész ?
2012. ápr. 2. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!