Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha ESTA-val jövök be az...

Ha ESTA-val jövök be az USA-ba télleg ala irok egy szerzödést hogy minden jogomrol lemondok, vagyis zöld kártyát sem kapok házasság után?

Figyelt kérdés

Az a hir kering az usa ban élö magyarok között hogy aki ESTA val lépett be az országba a kitöltésekor amikor elfogadtad a szerzödést egyuttal aláirtad azt is hogy minden jogodrol lemondtál egyedül menedék jogoddal élhetsz.

vagy is ez azt jelenti hogy ha valami uton modon zöld kártyát szereznék mondjuk házasság iránt, akkor elutasitják mert lemondtam minden ilyen jogomrol?


Haverommal meg ismerösökkel ujra olvastuk részletesen az egész esta szerzödést, és IGAZ AZ A RÉSZ hogy a turista télleg le mond minden jogárol de csak a határnál a vissza forditásrol meg ha pl gyanusitott vagy drog csempészésben akkor nem védekezhetsz szabadon vagyis a szerzödésben tiltakozási jogaidrol mondasz le. zöldkártya vagy egyéb jogokrol valo lemondásrol szó sincs.


de voltak itt már olyan szo beszédek is hogy egy csaj házasodott floridában és nem kapta meg a zöld kártyát mert estaval jött ki de ez lehet csak pletyka.


2012. febr. 24. 00:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem. A joglemondó rész csak arra vonatkozik,hogy a határon visszafordíthatnak indoklás nélkül és ez ellen nincs jogod fellebbezni .Én estaval utaztam eddig csak az usaba ,nem volt gondom még belőle (igaz házasodni nem akartam)
2012. febr. 24. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Aki ESTA-val jön, úgynúgy megkaphatja a zöldkáryát, ha házasodik. Az hogy a csaj nem kapta meg, az sok mindentől függhet. Egyébként nincs ilyen joglemondás házasságra, ugyanis ha ESTA-val utazol ki akkor mindenképpen haza kell jönnöd, nem maradhatsz kinn semmilyen jogcímen, KIVÉTEL ha házasságot kötsz egy amerikai állampolgárral.
2012. febr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Basszus, ez annyira komplikalt es valtozo, hogy nehogy elhiggy barmit is, amit mi itt irogatunk neked, mert 1. egyikunk sem sajat tapasztalatabol beszel (nem hiszem hogy egy estaval hazasodott illeto ide fog irogatni) 2. minden ugy mas es mas, sok befolyasolo tenyezo van.

Tessek megkerdezni egy ugyvedet!!!!


Amugy a net tele van ezzel a temaval; tessek elolvasni a kulonbozo birosagi ugyekrol szolo beszamolot es okulni. Az ido itt nagyon fontos szerepet jatszik, vagyis nem mindegy mikor hazasodnak a felek, mikor adjak be a kerelmet es mikor jar le az esta tartozkodas. Ezek az idopontok sorsdontoek, es ha valaki nem figyel oda es elqrja, akkor bizony a kerelmet elutasitjak es kitoloncoljak az orszagbol.


Ezert nagyon fontos felkeresni egy ugyvedet mert ok naprakesz infoval tudnak szolgalni, raadasul allamonkent valtozik az USCIS hozzaallasa a dolgokhoz. A vilagert se az alapjan hozz meg egy az eletedre nezve sorsdonto dontest, hogy mit olvastal a GYIKon vadidegen emberektol :)


Ezt erdekesnek talalhatod:

[link]

2012. febr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Eszter858585 ***** válasza:

En ESTA-val hazasodott illeto vagyok. : )

Megkaptam a zoldkartyat mult ev decembereben, gond nelkul, kicsit tobb, mint 3 honapba telt a papirok beadasatol szamitva.

2012. júl. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Eszter858585 ***** válasza:
Ja es juniusban jottem ki, juniusban hazasodtunk ossze, es szeptemberben, par nappal az ESTA-s 90 nap lejarta ELOTT adtuk be a papirokat.
2012. júl. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!