Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Nemsokára New Yorkba utazom...

Nemsokára New Yorkba utazom és valaki megtudja mondani hogy három hét alatt mit lenne érdemes megnéznem. Milyenek ott az emberek, jó-e a közbiztonság. Körülbelül milyen árak vannak ott? Mitől kéne félnem?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 10:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nem voltam ott, az egyik ismerősöm volt, de cserediákként és ott élt Manhattanben 10 hónapig, tehát ő tényleg mindent láthatott New Yorkból és egy csomó mindenről beszélt nekem is, de nem írom le az összest, csak azt, amiről ő is nagyon sokat áradozott és beszélt.

1. Central Park - gondolom, ha New Yorkról van szó, egyértelmű, hogy érdemes bemenni, hacsak egy 15 percre is.

2. Empire State Building

3. Szabadság Szobor

4. Modern Művészetek Múzeuma

5. Times Square

Ha szereted a múzeumokat, az állatokat, meg a művészetet akkor menj be ezekbe is:

Gugenheim Múzeum

Természettudományi Múzeum

Bronx Zoo

Most ennyi jutott az eszembe, de majd ha ott vagy, vegyél egy turista látványosság térképet, azon biztos sokkal több minden lesz. :)

Az emberek amúgy nagyon rendesek. Állítólag minden amerikaira igaz, hogy mindenen nevetnek, meg hogy nagyon rendesek, figyelmesek stb. A közbiztonságról nem tudom, mert arról a bnőm nem mondott semmit, kivéve, hogy egyszer betörtek a fogadócsaládjához, amikor nem volt otthon. Az ottani házakban elég gyakori, hogy van riasztó. Azért ott sokkal több ember mászkál az utakon, mint Pesten. A pénzedet jól tedd el, és a táskádra mindig ügyelj. Főleg, ha igénybe veszed az aluljárót, mert ott aztán tényleg sok a zsebtolvaj. Jah, meg hogy a rendőrök tényleg nagyon jók és alapos munkát végeznek. A pénz meg... ott minden drágább, vagy kb. olyan árak vannak, mint itt, de olcsóságra ne számíts! Hajrá! Sok sikert az úthoz!

2012. ápr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!