Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Lehet altatót vagy nyugtatót...

Lehet altatót vagy nyugtatót venni repülőn?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy megyünk new yorkba és floridába, de rettegek a repülőtől, pedig már utaztam. Veszélyes bevenni altatót vagy nyugtatót az úton? Mit javasoltok?
2012. ápr. 1. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Veszélyes bevenni, mert ha tényleg valami gáz lenne (ami nem feltétlenül azt jelenti, hogy a gép bezuhan a tengerbe, hanem mondjuk felszálláskor vagy leszálláskor tűz üt ki az utastérben, vagy kiderül, hogy az egyik utas terrorista,) akkor nem tudsz éber maradni, hogy magad és mások életét mentsd, hanem kábán fetrengenél és valakinek veled is kellene foglalkoznia.



Egyébként miért rettegsz a repülőtől, amikor az autózás sokszor veszélyesebb? Attól nem félsz, hogy mondjuk mész át kocsival az M0-áson a Duna híd felett és egy kamion beléd jön és belerepülsz a vízbe? Pedig több esély van rá, minthogy a gépen lesz valami.


Csak azért ijesztő a repülés, mert szokatlan dolog és mivel az ember nem repülő állat, ezért nem a természetes közege többezer méter magasan szállni.

2012. ápr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Alapvetően klausztrofóbiás vagyok, furcsa igen, hogy elhagyom a földet, és ha egyszer a repülő lezuhan, szinte 100% halál, autóbalesetnél nem biztos. Amúgy úgy értettem, hogy a magasság, nyomás, és maga a repülés miatt lehet veszélyes a gyógyszer.
2012. ápr. 1. 13:13
 3/6 anonim ***** válasza:

szinte 100%..

Azért messze nem.

Ezeket mind dokumentumfilmeken láttam, mind megnézem(!), van persze végzetes is, de mindig vidáman megyek a repülőtérre. Ca. 80 utam volt már, iszonyú tériszonyom van egyébként, hídon nem merek átmenni...

Pl. Aloha légitársaság..

Lerepült a pilótafülke mögött kb. 5 méter hosszan az utastér teteje, az ülések aljáig. Szinte mindenki túlélte.

Amerika-Európa járat: félúton elfogyott az üzemanyag (elfolyt), 150km-t mentek hajtómű nélkül(!), vitorlázva(!), mert hogyan másképp(?), simán leszálltak..

Én ezekből indulok ki, ha felszállok és egyáltalán eszembe jut, mi lesz ha...? De nem jut eszembe, csak most például.

2012. ápr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

nekem rokonom vett be nyugtatót repülőn, de ő azért mert szednie kellett. kicsit aludt a hosszú út alatt, de semmi nem történt. alapvetően nem úgy kell hozzáállni egy repülőúthoz, hogy "tutilezuhanunk" ....

ha meg nem szedsz ilyen gyógyszereket, akkor semmiképp nem ajánlott. vegyél be egy MagneB6-ot, az megnyugtat mégse fogsz bekábulni!

2012. ápr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
azért egy xanaxtól még nem tud annyira kidőlni az ember, hogy katasztrófahelyzet esetén ne térjen baromi gyorsan magához...
2012. ápr. 2. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én amerikában élek, sajnos ilyen nyomi vagyok, hogy sokadik alkalom után is félek a repülőn. frontint szoktam bevenni, az nagyonjó, végigalszom az utat majdnem, egyáltalán nem visel meg igy az ideőeltolodas meg a többi. próbáltam már frontin nélkül, de akkor nagyon kivoltam. féltem is, meg nagyon elfáradtam, egy percet nem tudtam aludni. olyan nyugtatót vegyél be azért amit már próbáltál hogy milyen a hatása, ne a repülőn vedd be először, de szerintem nem veszélyes.
2012. ápr. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!