Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az Egyesült Államokban szeretn...

Az Egyesült Államokban szeretnék új életet kezdeni, hogyan csináljam? Nyelvvizsgára készülök, a végzettségem pedig nemsokára elektronika és elektrotechnikus lesz ami mögött ugye már van egy érettségi.

Figyelt kérdés
Melyik államba utazzak hogy könnyen munkára találhassak ebben a szakmában és mennyi alaptőke kell hogy megélhessek 3-4 hónapig kb. ha nem találok munkát?

2012. ápr. 17. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Munkát vállalni csak munkavállalói vízummal tudsz. Anélkül maximum illegálisan, de ha elkapnak, akkor kitoloncolnak az USA-ból. Tehát ha nincs vízumod akkor 3 hónapra mehetsz ki turistaként és nem dolgozhatsz. Én a helyedben máshova mennék, nem a tengerentúlra.
2012. ápr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én mindenképp oda akarok menni, egyrészt mert ez az "álmom" másrészt pedig sok pozitív jelzést hallottam, és nem akarok semmi illegális dolgot. Állampolgárságot akarok szerezni jogi úton (tehát nem illegálisan) és rendes munkát, aztán elkezdeni ott a második életem, mivel még csak 20 éves vagyok gondolom ez a kor a legjobb az újrakezdéshez.
2012. ápr. 17. 18:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Szuper, de figyelembe kell venned a jogszabályokat. Tájékozódj a feltételekről és a lehetőségekről, akár angolul is, hiszen tudnod kell majd használni a nyelvet, ha ki akarsz menni hosszabb távra. Az elérni kívánt célod nem lehetetlen, szóval sok sikert.
2012. ápr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
először kell találnod egy munkáltatót,aki alkalmaz, és rajta keresztül juthatsz munkavállalói vízumhoz.
2012. ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a munkavállalói vízum csak 1 évig érvényes, utána el KELL hagynod az országot. A másik lehetőség a menekült státusz, de ez elég komoly kérelem, és nem leszel szívesen látott Magyarországon (el is veszíted a magyar állampolgárságodat és 5 évig nem jöhetsz haza - ha ez még mindíg él...) Minden esetre olvass utána interneten hogy milyen papírok kellenek vagy egyántalán a folyamat menetére. Itt csak tippeket kaphatsz, amik lehetnek helytállóak is, vagy totális baromságok, hiszen senki sem a követségen dolgozik:) Ezt az oldalt még érdemes megnézned, ha az ott élőktől szeretnél kérdezni: www.kulfoldimagyarok.com
2012. ápr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
úú nagyonszépen köszönöm : )
2012. ápr. 18. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!