Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyibe kerül két személynek...

Mennyibe kerül két személynek egy út Amerikába, ha megakarja nézni New Yorkot, San Franciscot es a Grand Canyon, Lake Powellt?

Figyelt kérdés
A szállást megoldanánk a couchsurfinggal, kaja téren nem lenne nagy igényeink, semmi luxus. New Yorkba hány napot érdemes eltölteni (muzeumokat kihagynánk), és a Grand Canyonra?
2012. máj. 2. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ezek közül most nyáron New York-ot és San Francisco-t látogatom meg, így ezekről tudok nyilatkozni csak (ennek jártam utána.

- New York: nekem egy fél és három teljes napom lesz rá. Erre van a legkevesebb, mert itt a legdrágább minden, és nekem szállás is kell. Szerintem elég lesz, a terveim megvannak már, úgy gondolom, ennyi idő alatt azokat végig lehet járni. Megyek minimum egyszer Broadway-ra, WTC tribute-hoz, nyilván a Central Parkba, Szabadság szoborhoz... tehát a "tipikus" helyekre, plusz csak úgy mászkálok, sétálok amennyit lehet. Vettem három napos New York Pass-t, és veszek majd a tömegközlekedésre bérletet. Fejből nem tudom, ezek mennyibe kerülnek, de ha érdekel, otthon majd szívesen megnézem neked, hogy mennyit fizettem. A New York Pass-ban benne van minden belépő, kivéve persze a Broadway-t. A bérlet mindenre jó lesz.

- San Francisco: itt egy fél és öt teljes napom lesz. Megyek az Alcatraz-ba, és talán a Winchester Házhoz. Ezen kívül persze mászkálok a városban. San Francisco City Pass-t veszek, 69 dollárért, abban az Alcatraz is benne van, plusz 3-4 helyre még belépő, és a tömegközlekedés. A Winchester Ház, ha megyek, olyan 70 dollár körül van.


Ha elfogadsz egy tanácsot, a Go (városnév) Card-okat, meg a City Pass-okat nézzétek meg, nagyon jók!

Azt is nézzétek meg, hogy mennyibe kerül a tömegközlekedés, hacsak nem akartok autót bérelni. De szerintem pl. New Yorknak olyan jó a metróhálózata, hogy felesleges a dugóban tölteni az időtöket, és csomót fizetni esetlegesen a parkolásra. (Nem jártam amúgy ennek utána, szóval lehet, hogy az nem olyan drága.)

Szállással ezek szerint nem lesz gondotok. :)


A repülő ára nagyon változó, rengeteg mindentől függ, szóval ezt így sajnos nem lehet megmondani.

Az útvonalat is találjátok ki, sorrendet, meg, hogy hova mivel akartok elmenni. (Autóbérlés, busz, vonat vagy repülő.)

2012. máj. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt es a tanacsokat. New Yorkba mi is inkabb hotel/hostelbe mennenk, csak San Franciscoba probalnank ki a couchsurfinget. New yorkba maradna a tomegkozlekedes, San Franciscoba kocsit berelnenk, hogy lemenjunk a Grand Ganyonhoz, ugy lattam az atlagberles egy napra 50/60 dollar.
2012. máj. 4. 09:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi is ugyanezt a kört terveztük, de kicsit módosultak a dolgok, mert nem volt nemzetközi jogsink, autóbérlésnek járjatok jól utána, mert állítólag nehézkes. Mi New Yorkban kb 4 napot voltunk Hopon-hopoff buszra kell jegyet venni, van 3 napos és az minden látványosságnál letesz, és adtak hozzá Empire S.B. belépőt, szabadságszoborhoz komp jegyet...nem kell sorbanállni sehol. Ezeket a jegyeket láthatósági mellényes emberkék árusítják. Megérte az árát sajna már nem emlékszem pontosan mennyi volt. Mi aztán átrepültünk Vegasba, nagyon olcsó ott a szállás (expedia-n néztem akkor). A repjegyeket is expedián vettem meg de ki kell fogni, mert 100$-300$-ig is váltakozott e repjwgyár. (San Franciscoba majdnem mindig uannyi mint Vegasba) . Ha San Fransiscoba mentek érdemes 1-2 napot a Yosemite nemzeti parkban eltölteni. A Grand Canyon mellett nagyon szép a Bryce is, és mi Vegasban csak 3 napot voltunk, de oda nem ártott volna 4-5. :)
2012. máj. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, nekem írtad a privit, de most ide is írok. Az autókölcsönzés nem bonyolult egyeltalán. Nemzetközi jogsi nem kell. Ezt ki is hangsúlyozzák talán.

A bérlés a legtöbb helyen pedig olcsó.

A Yosemite véleményem szerint nem akkora nagy szám, mint akár a Zion vagy Bryce. Azok tényleg nagyon szépek. Szebbek, mint a Grand Canyon.

2012. máj. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A nemzetközi jogsi a kötözködő rendőrök miatt kell (volt rá példa ismerőseimnél), kocsibérlésnél is kérték tőlük.
2012. máj. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!