Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Beengednek az USA-ba?

Beengednek az USA-ba?

Figyelt kérdés
3 hónapja jöttem vissza az USA-ból úgy, hogy 3 hónapot tartózkodtam odakint. Már akkor elég nehezen akartak beengedni. Egy ismerősöm szintén 3 hónapot volt kint, majd fél év után ment ki újra, és igaz, nagyon nehezen, de beengedték. Van esélyem bejutni az országba ismét?

2012. máj. 7. 23:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ha van vízumod, biztos.
2012. máj. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
ESTA-m van.
2012. máj. 8. 00:12
 3/20 anonim ***** válasza:
Mintha valaki azt írta volna itt korábban, hogy 6 hónapig nem engednek be újra, de ebben nem vagyok biztos.
2012. máj. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ez ugy mukodik, hogy amennyi napot az USA teruleten toltottel, annyit kell USAn kivul toltened, mielott ujra beutazhatnal.

Vagyis ha ESTAval jottel es 3 honapot voltal itt, akkor 3 honapig valahol mashol kell tartozkodnod. Ha 2 honap 5 napot voltal itt, akkor 2 honap 5napig legyel mondjuk Magyaroszagon... aztan megprobalhatsz ujra beutazni.

2012. máj. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nehéz időket élünk, az ismerősömnek a seggébe is felnyúltak a második beutazási szándékánál... :D De végülis bejutott...Nem biztos, hogy megkockáztatnék ilyesfajta intézkedések bekövetkeztét...


Köszi!

2012. máj. 8. 02:16
 6/20 anonim ***** válasza:
seggébe is felnyúltak a második beutazási szándékánál - ez csak egy szofordulat, ugye? Nem tenylegesen vegeztek nala "body cavity search"-t?
2012. máj. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
De, ténylegesen felnyúltak neki... És csak egy jóindulatú magyar tolmácson múlott, hogy beengedték...
2012. máj. 9. 00:01
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Te figyelj, es ez melyik repteren volt? Es biztos vagy benne, hogy amit az ismerosod allit, arra merget is mernel inni?


Ugyanis a TSA (a ceg, akik USA reptereken a biztonsagi ugyeket intezik, akik a taskat kiramoljak, meg a cipot megnezik stb., NEM vegeznek cavity search-t, vagyis gumikesztyus benyulast) csak kiveteles esetekben, amikor sulyos gyanu van arra, hogy az illeto rejteget valamit, akkor vegeznek, de nem a TSA hanem a CBP (Custom and Border Protection - vagyis a vamosok) es egy erre kulon kijelolt szobaban, orvosi (medical) tiszt jelenleteben.


Vagyis egy turistaskodni vagyo utast nem fognak berangatni seggvizsgalatra, hacsak erre nincs alapos gyanu!


Amugy pedig ha ez megis megtortent es az ismerosod nem jelentette fel oket es nem kerte ugyved tanacsat azonnal, akkor csak sajnalni tudom...

2012. máj. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólónak van igaza 100 %-osan! Az ismerősöd megjátszotta a "magyar" agyát, mikor ilyet kitalált neked!!!
2012. máj. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Az ismerősöm az Apám, és elvitték egy külön szobába, nem ott mindenki előtt történt a dolog. Nem mondanám, hogy egy okos ember szegénykém, magától ilyet nem talál ki két okból sem: 1.: túl tájékozatlan hozzá

2.: miért játszaná meg a magyar agyát a lánya előtt?!

2012. máj. 9. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!