Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan működik az adófizetés...

Hogyan működik az adófizetés az USA-ban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném azok tanácsát, véleményét kérni elsősorban aki kint él az USA-ban legálisan, illetve biztosan tudja a választ.Szóval 2 diplomával rendelkezem és 2 szakmai nyelvvizsgával. Szeretnék az Usa-ban hivatalos,bejelentett munkát vállalni(leginkább szállodaipar-manageri állás), úgy hogy kint is szeretnénk élni a családommal.Tehát cél a zöldkártya.

Kérdésem:

1. Ha itthonról szerezek hivatalosan állást, és a munkáltató már vár kint,és hivatalosan dolgozom, mennyi az esélye, hogy megkapom a zöldkártyát, és mennyi idő múlva?

2. Ha kint adófizető vagyok, akkor azt itthon is beszámítják a nyugdíjba, ha valamiért nem maradunk kint esetleg? Tehát itthon is elszámolják a kint befizetett adómat, vagy leveszik mondjuk az az 1-2 évem amit kint töltenénk?

Akik kint élnek, jobban élnek mint itthon?Őszintén.Természetesen kemény munkára gondolok.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


2009. jún. 24. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha Magyarországról szerzel állást és - ahogy írtad - vár kint a munkáltató már, akkor először munkavállalási engedélyt fogsz kapni. Zöldkártyát szerintem egy pár év után adnak ha meg vannak elégedve vagy pedig a munkavállalásidat fogják hosszabbítani. Szerintem ez munkakör függő, tehát erre így nem lehet válaszolni. Tudtommal elég sokáig tart, amíg egy munkavállalásit is elintéznek. A www.uscis.gov oldalon van ilyen, hogy processing times. Ha megnézed, ott lesz, hogy mikor bírálták el az utolsó esetet a kategóriádban adott körzetben és abból ki tudod kalkulálni, hogy kb. meddig tartana, de minden eset egyedi.


A magyar nyugdíjadba nem fog beleszámítani az USA-ban töltött munkaidőd, viszont tudtommal egy ember több országból is kaphat nyugdíjat, bár ebben nem vagyok biztos.


Igen. Mi akik az USA-ban élünk jobban élünk, mint a Magyarországon élők, de ezért jóval többet is kell dolgozni...sokkal többet, mint Magyarországon. Aki itt tisztességesen dolgozik (szó szerint sokat gürizik), annak van minden, amit akar.


Kérdés: ha te zöldkártyát kapsz, nem lesz gond abból, hogy a családod nagyon sok éven keresztül nem fog tudni legálisan dolgozni? Nem tudom, hogy férfi vagy vagy nő illetve hogy hány gyereked van. Csak kérdezem, mert csak akkor fogod őket igazából szponzorálni tudni, mikor állampolgár leszel és az lehet, hogy bele fog telni 8-10 évedbe.


Amúgy a nyelvvizsga sehol sem fog számítani semmiben. Vagy tudsz kommunikálni vagy nem. Ez fog számítani.

2009. jún. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"ha te zöldkártyát kapsz, nem lesz gond abból, hogy a családod nagyon sok éven keresztül nem fog tudni legálisan dolgozni?"


Ezt a kérdést nem értem. Egy barátunk dolgozik az USA-ban fizikusként kutatóintézetben, a felesége is vele egyidőben kapott zöldkártyát, a gyerekeik meg tanulóvízumot.

Barátnőm szülei (mérnökök) is kiköltöztek, ők is mindketten kaptak zöldkártyát, azóta már állampolgárok. A kiskorú fiuk nekik is csak tanulóvízumot kapott eredetileg, de azóta már ő is zöldkártyás. Mindannyian azt állítják, hogy sokkal jobban lehet élni az USA-ban, természetes pl. hogy minden hétvégén autóval többnapos kirándulást tesznek, nem tényező a benzin ára, mint itthon. A ruha, ennivaló, rezsi sem okoz soha gondot.

2009. jún. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23:33: a zöldkártyát nem szokták osztogatni. A zöldkártyások hosszú évek alatt tudnak csak családtagokat zöldkártyára szponzorálni. Az ismerősöd esetében azért kapott mindkét szülő zöldkártyát, mert mindkettőnek sikerült olyan jellegű munkát vállalnia valószínűleg szakmájukból és végzettségükből adódóan. Ez nem jár alanyi jogon csak azért, mert egyik családtag megkapja (vagyis nem minden esetben, attól függ, hogy milyen családtagról van szó)...erről szólt a kérdés.
2009. jún. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

23:33 vagyok.

Barátnőm szülei külön-külön igényeltek és kaptak zöldkártyát, de pl. a fizikus barátunk eleve azzal a feltétellel fogadta el a felkínált állást az egyetemi kutatóintézetben, hogy a feleségének is (szintén fizikus) biztosítanak állást és zöldkártyát. Megmondta, hogy vagy ketten mennek, vagy sehogy.

2009. jún. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Mint írtam kemény munkára gondolok, többször jártam az Usa-ban, így tudom mi fán terem a munka, azért is írtam, csak a kérdés a kinti életre vonatkozott. A családom is dolgozna természetesen nem eltartani akarom őket!! A férjem is megpróbálna munkát találni a szakmájában még vagy itthonról, vagy ha már kint vagyunk és legalább az én munkám hivatalos. A gyerekek 1-3 évesek,nem tudom rájuk mi vonatkozik?Vagy akkor ők nm is jöhetnek velem ha van hivatalos munkánk akkor sem?Természetesen tudom hogy nem a nyelvvizsga számít, de a szakmai meg az hogy pötyög valaki valamit az más.Felsőfokon beszélem az angolt, és középszinten a franciát.Gondolom ez azért jól jön kint is egy cégnél...Tehát további kérdésem dolgozhat e legálisan is a férjem, és mi kell a 2 kicsi gyermeknek gondolom nekik nem kell zöldkártya...:)
2009. jún. 25. 07:17
 6/7 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nem kapható vissza semmilyen adóvisszatérítés stb,. és nem számít bele a nyugdíjba a kint eltöltött évek?

Azért nem írtam hogy a férjem is dolgozna mert azt hittem természetes, de nem értem ezt a feltevést, hogy "eltartatni" őket, már bocsánat.

2009. jún. 25. 07:22
 7/7 anonim ***** válasza:

MO-n dolgoztal eddig mondjuk 10 evet. OK. Ebbol kapsz majd nyugdijat, ha elered a korhatart.

Kimesz USA-ba es ahhoz, hogy 100% nyugdijat kapj, minimum 20 evet egy munkahelyen kell dolgozz. Termeszetesen legalisan, adot fizetve. Ha 1-2 evente munkahelyet valtoztatsz, akkor is fogsz valamennyi nyugdijat kapni, de nem kapod meg a 100%-ot. A nyugdijkorhatar most a ferjemnek 68 ev. 1967-ben szuletett. Ha fiatalabb vagy, akkor majd tobb lesz.

Adojovairast termeszetesen kapsz, ha tobb adot fizetsz be ev kozben. De USA-ban fizeted az adot es nem MO-n. Hiszen onnan eljossz.

De ilyenek, hogy gyerekek utani kedvezmeny, csaladi potlek, gyed es tarsaik, nincsenek.

Ha elkezdesz dolgozni, elso evben nincs szabadsag. A masodik evben 1 het, 3-5. evben 2 het es 5. evtol 4 het. De ha a 3. evben ejmesz mashova, akkor elorol kezdodik ujra az egy het szabadsag.

Aztan nagyobb a valoszinusege, hogy munkavallaloi vizumot fogsz kapni es nem zoldkartyat. Azt nem osztogatjak nagyon konnyen. Ha a munkahelyed meg van veled elegedve es mondjuk 1-2-3 eve mar ott elsz, fizetsz adot, teljesen legalisan vagy ott, akkor kervenyezheted a zoldkartyat. De ez nem automatikus a csalad osszes tagjanak. Ha neked van, nem biztos, hogy a ferjednek is lesz. Neki termeszetesen kulon kell kerni. Bonyolult es hosszadalmas folyamat.

A gyerekekkel nem tudom, mi a helyzet. Gondolom, tanuloi vizumot kapnanak.

A www.usembassy.hu oldalon van kulon kategoria a bevandorlassal kapcsolatban. Minden le van irva. Erdemes megnezni.

2009. jún. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!