Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tehetek, ha 13év adófizeté...

Mit tehetek, ha 13év adófizetés után nem adnak GYED-et, mert a munkáltató felmond terhesség alatt?

Figyelt kérdés
13 éve dolgozom és fizetem az adót. Most mikor terhes lettem a munkáltatóm megszűnteti a szerződésemet, ami határozott idelyű. Így nem kapok majd GYED-et csak a 28000.-es GYES-t.Ebből kellene nevelnem a gyermekemet? -Ez még a pelenkára sem elég. Nincs megoldás?
2009. márc. 31. 11:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Hozzátenném... itt nálunk nincs bölcsőde, ahova beadhatnám majd a gyereket.Legközelebb 20km-re van, de oda nem veszik fel,mert akkor nem maradna hely az ottani lakosoknak. Itt már akkora a munkanélküliség, hogy el sem fogok tudni helyezkedni,eddig is nehéz volt,mert a legközelebbi munkalehetőségek szintúgy 20km-re vannak-ezért nem veszik fel az embert. Mégis miből kéne élni???? Gondolom a törvényhozók nem küzdenek megélhetési gondokkal.
2009. márc. 31. 11:26
 2/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ez nem legális, de sokan megteszik: beszélj a munkáltatóddal (ha van ott valami jó ismerősöd, aki ezt meg tudja oldani), hogy papíron maradj oda bejelentve, mintha nem szüntették volna meg a munkaviszonyodat.


Egyébként én is csak GYES-t kapok, hát ez van. Ha a férjed nem keres eleget, ez tényleg nem sok mindenre elég. Pelenkára mondjuk elég kb. havi 5 ezer, annál többet nem kell költenünk, de a gyerekre csak kell ruha, később kaja stb.

2009. márc. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nézz utána mert én úgy tudom hogy ha terhes valaki,akkor ki sem rúghatják,ez törvény!
2009. márc. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem kirúghatják attól még, hogy terhes, ha a kirúgásnak semmi köze a terhességhez. Azt nem tehetik meg, hogy nem veszik vissza a meglévő munkahelyére vagy azért teszik ki, mert terhes. De ha leépítés van, nem tiltja a törvény.
2009. márc. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Menj el a munkanélküli hivatalba, ott felvesznek álláskeresési támogatásra, és így kapod majd a gyedet. Én is így csináltam.
2009. ápr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.. Sajna már beszéltem a munkáltatóval, de nem hajlandóak bejelentve tartani pedig csak 3 hónapról van szó..

A terhesség alatt pedig normál szerződésnél semmilyen körülmények között nem rúghatnak ki, de nekem határozott idelyű szerződésem van és ezért tehetik meg. Van ismerősöm a munkaügyi bíróságon és már mindent megkérdeztem. Csak az lenne megoldás, ha most a 45 nap passzív táppénzem alatt találnék valakit aki bejelent 3 hónapra és akkor kaphatnám a GYED-et.-de egyenlőre semmi kilátás. A Párom ugyan dolgozik, de ki tudja mi lesz. Már 20 éve van a munkahelyén de elég szarul megy a cég, egyre kevesebb a meló. A kormány tesz róla, hogy ellehetlenítse mindenki életét. Csak a saját megélhetőségük van biztonságban.

2009. ápr. 1. 10:18
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos Gyurcsány urunk január 1-től behozott egy új rendeletet, miszerint aki munkanélkülin van a szülés idelyén, az nem kaphat GYED-et.
2009. ápr. 2. 06:50
 8/8 anonim válasza:

Szia,


csak most regisztraltam, remelem meg nem keso a valasz. Ha mar regota (talan ot ev a hatar) vagy ugyanazzal a munkakorrel ugyanolyan hatarozott ideju szerzodessel, akkor az hatarozatlan idejunek tekintheto, ezt kerdezd meg munkaugyi birosagon. (Munkaugyi birosag ingyenes, es a munkavallalo erdekeit vedik, szinte mindig a munkavallalonak lesz igaza, ha perre kerul a sor!) Hatarozatlan ideju szerzodessel meg biztos nem rughatnak ki, ez fix, engem is probaltak, a ceg 30 fobol 3 fos lett, mikor terhes voltam, nem tehettek ki, at kellett engem csoportositani hasonlo mas munkakorbe. Ha nem jonne be az, hogy hatarozatlan idejunek kell teged tekinteni, akkor nezz be a forum.index.hu-n levo GYÁS/GYED/GYES & egyebek cimu topicba, es keresd szakbarbart. O biztos hasznos segitseget ad. Lehet, hogy ,,magan-matek orat'' javasol, ami penzbe kerul, de hosszutavon nagyon megeri:-) Nekem is csodat tett a gyedemmel.

Minden jot,


Moni(c)

2009. ápr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!