Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mi kell ahhoz, hogy autót...

Mi kell ahhoz, hogy autót béreljek Amerikában nyaraláskor? 2 éve van jogsim. Így bérelhetek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 24. 16:29
1 2
 1/17 anonim válasza:
nemzetközi jogosítvány kell hozzá ha jól tudom
2012. máj. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

nemzetközi jogosítvány kell hozzá ha jól tudom - jol tudod. Az ismijeim most voltak kint es toluk elkertek a nemzetkozi jogositvanyt. Bemesz az onkormanyzathoz vagy okmanyiroda? es bemutatod a rendes jogsidat es kersz melle egy nemzetkozit. Lehet, h van valami dija.


Hallottam olyanrol is, akik az uj tipusu kartyas jogositvannyal siman bereltek itt autot, de en megkerdeztem par kolcsonzot es mindegyik azt mondta, hogy kerik a nemzetkozi jogsit.


Inkabb legyen nalad es ne kelljen, mint nincs nalad es kell.


Amugy kerni fognak meg egy bankkartyat (visa, master vagy amex) amit a foglalaskor elkernek es lehuzzak, hogy a szam meglegyen nekik. Ha teszem azt nem viszed vissza a kocsit, vagy hianyzik belole valami, akkor azt a kartyat megterhelik. Amugy fizetni altalaban akkor kell, amikor visszaviszed a kocsit, es lehet keszpenzzel is.


Ha biztosak a terveid, akkor ajanlom az Avis kolcsonzot es annak is a "pay now" 'fizess most' opciojat, mert sokkal olcsobb, mint a konkurencia.


Amikor kiberled a kocsit a kolcsonzo altal ajanlott biztositast is kerdd hozza. (erre kb. 16-20 dolcsi per nap extrat szamolj a kolcsonzesi dijon felul)

2012. máj. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én is ezt szerettem volna, de engem mindenhonnan elijesztettek azzal a feltétellel, hogy hitelkártya kell hozzá... Nekem csak Debit bankkártyám van. Hogy valóban így van e nemtudom. Kedden megyek Los Angelesbe és majd buszozhatok mindenhova...
2012. máj. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Amig a nemzetkozileg elfogadott visa vagy mastercard logo van a kartyan, addig mindegy, hogy debit vagy credit.

Tudom, mert az ismik is CIB bankos debit kartyat hasznaltak, de mikor visszavittek a kocsit KPvel fizettek.

2012. máj. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mi mindig az autoberlesonle.hu-n keresztül foglaltunk autót. Megbízható cég és eddig még mindig jobb autót kaptunk, mint amit foglaltunk. Van amikor kérnek valamennyi előleget, de nem mindig (nem tudom min múlik). Tőlünk a helyszínen mindig hitelkártyát kérnek. A bankkártyát nem nagyon szeretik és sok helyen csak akkor fogadják el, ha dombornyomott. És mindig átvételkor fizettünk és nem leadáskor.
2012. máj. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mi debit kártyával fizettünk, simán elfogadták, visszavétel után 2 nappal vették le a pénzt. Amúgy a Hertz-től kölcsönöztünk kocsit, mert az adott AAA tagságra kedvezményt.
2012. máj. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Amerikai beutazás majd akarat. Helyben bérelj és fizess előre Kp vagy kártyával. Hitelkártya azért kellhet mert ha a bank megbízik benned (van hiteled) akkor az autókölcsönző is megbízik benned... Vigyél magaddal egy dombornyomott hitelkártyát és lobogtasd, használnod nem kell mert drága...
2012. máj. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Általában 26 év alattiak csak felár ellenében bérelhetnek, a jogositvány meglétet feltétel, nemzetközi jogsi ÁLLÍTÓLAG kell,de tölem soha nem kérték,sőt első alkalommal,amikor automatikusan adtam oda a srácnak a kölcsönzöben,azt sem tudta,hogy mi az.

Igaz minden esetben jó előre ,interneten béreltem és csak a Dollar kölcsönzőtől ( a traveljigsaw lapon keresztül) , ők voltak a legolcsóbbak . Ha van lehetöséged Dodge Chargert válaszd-hatalmas élmény :)

2012. máj. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
Jah igen,hitelkártya tényleg kell, ami Credit card és NEM debit card. Elvileg debit-et nem fogadnak el,de gyakorlatilag nem tudják megkülönböztetni.Ha azt mondod,hogy credit card és le tudják emelni róla a deposit-ot,akkor simán benyelik azt is. Biztositás NEM KELL azon felül,ami amúgy is benne van a kölcsönzési dijban (az USA-ban szinte mindenhol 0%-os önrésszel béreled az autót,e mellé nem kell más biztositás) és általában az első tank benyát is kifizettetik és üresen kell visszavinni a kocsit. Ezek az én személyes tapasztalataim,lehet,hogy másnál máshogy volt .
2012. máj. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 lbpref válasza:

Hitel (credit) kártyát azért kérhetnek, mert arrafelé a debit egyáltalán nem divat. Szerintem reflexből mondják a creditet. Viszont mivel külsőre megkülönböztetni tényleg nem lehet a kettőt, így tök mindegy, milyen, csak legyen. Persze dombornyomott javasolt, mert az elektronikusat eleve nem is lehet használni külföldön sok helyen fizetésre (a kibocsátó bank nem engedi).

Ja, és azért is "szerethetik" jobban a creditet, mert arra egyenlegtől függetlenül lehet terhelni, a debitnél meg amíg pénz van. Bár ez megint hülye felfogás, mert lehet a rendelkezésre álló egyenlegnél nagyobb összeget is zároltatni, csak érvényesíttetni nem. Bár egyes bankoknál érvényesíteni is lehet, ha nincs automatikus hitelkeret, akkor is, és abból lesz a kényszerhitel, frankó kamattal. Szóval dombornyomott bármilyen bankkártya legyen nálad, ez a lényeg.

2012. máj. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!